Thursday, June 1, 2023
HomeGenelDo t'ju ndálè zèmrèn/ Vetëm e shenja márrin lèk dhe pásùrohèn, dyfíshòhet...

Do t’ju ndálè zèmrèn/ Vetëm e shenja márrin lèk dhe pásùrohèn, dyfíshòhet fati tyre

Zýrtarísht po afròn nje periudhe shume e mire e kesaj vere, e cila është një kohe e vlèfshme që të gjíthë e adhùròjnë dhe një muaj ku shumë njèrëz fèstojnë dítèlíndjet e tyre. Por? Si do të jete kjo vere për ju a jèni kùríoz që ta zbùloni sa më shpèjt? Ju vètëm dùhet që të lèxòni më poshtë, sipas asaj shènje qe ju kèni.

Ju që kèni Dáshín – Ju do ta mbýllni këtë muaj me një válë shumë të fùqíshme të fátit dhe mbárèsísë. Hùmòri i mirë do t’ju shòqëròjë në këtë aspèkt dhe lídhjá në çift do të bèhèt më e fòrtë. Vètëm, bèni shumë kùjdès në áspèktin pròfèsíonál.

Për njerèzít e Dèmít – Kùjdes deri më 28 korrik se një shèrr mùnd t’ju víjë dhe do t’ju fùsë në strès. Rríni lárg nga çdo sítùatë. Puna do t’ju shkòjë mirë, sídòmòs të líndùrve gjatë dhjetëditëshit të dýtë të muajit. Tashmë do kèni bòll fát.

Për ju të muajit Bínjakeve – Plánet dhe pròjektet do t’ju fùten në shina dhe ajo që është me shumë vlèrë është se në punë edhe një shpèrblím mùnd ta mèrrni. Gjèndja shpírtèròre do të jetë shumë e mirë, sídòmòs pas ditës së mërkùrë.

Ata që kánë líndùr në Gáfòrres – Kohët e fùndít jèni ndíer paksa të mèrzítur, por dùròni se hùmori mùnd t’ju kthèhet pas dátës 21 korrik. Yjet nuk ju fávòrizòjnë në sfèrèn sèntímèntále, prándáj dùhet të trègòni shumë kùjdès.

Për njerëzít e Luanit – Nuk do të hásni në asnjë pèngèsë që do të príshë punën dhe plánet tuaja. Fátmírësísht Hënën do ta kèni alèáte. Në aspèktín pròfesíònal sítùáta páráqítet e mirë. Vènùsi ju fávòrizon dhe fínáncát do të bèhèn mirë.

Ata që kánë ardhur në jetë si Vírgjèresha – Shfrýtèzòjini këto ditë për të sqárùar të gjitha dýshímèt dhe pasígùritë që keni ndáj njerëzve që i shíhni me dýshíme. Fíllími i muajit tjeter do t’ju gjèjë shumë energjíkë dhe në mèndje dhe kokë do t’ju líndín shumë ide si të nísní díçka që do ju sígùròjë fítíme.

Ata të Peshores – Dùhet të përpíqèni të jeni më të díspònuèshëm ndáj fámíljárëve dhe miqve tuaj. Nùk është mirë që gjíthmònë të kèrkòni ndère dhe të mos jèpni asgjë në kèmbím. Do të gjèni një punë të re në fùnd të korrikut, ose në 3 ditëshin e parë të Gushtit dhe bèni mirë ta pránòni se ka rrògë dhe hònòráre të májme.

Edhe u qè kèni líndur si  Akrep – Për ju ka pátùr disa vònèsa në punë dhe në shumë çèshtje të tjera dèlíkate, por deri në fùnd të muajit ju do të zgjídhni çdo háll. Kjo është periudha më e mirë për ju që t’i “jèpni lámtùmírën” bòrxhève pasi një fát më i mirë se ky nuk ka për t’iu ardhur më vònë.

Ata qe Shígjètar – Mòs u dòrèzò kùrrë se do t’ia dálèsh mbánë. Yjet páráshíkojnë se nèse prísnít një hábèr nga jashtë, ai do ju víjë plòt mbárèsi më 10 gusht. Kùjdèsuni vetëm për shèndètin tuaj dhe më së shumti në márrdhèniet me gruan ose bùrrín se mùnd të hásni në një mֳòs-márrvèshje.

Juve të Brícjapít – Rùhùni sa më shumë prèj shárlátánëve. Disa prèmtíme rèzultòjnë të pa-bèsùèshme ose të pamùndùra. Kùjdès, mòs hárròni se kush ju pròpòzon márrèvèshje të rèndèsishme e bèn në rádhë të párë për íntèrèsát e tijë.

Për të líndùrit si Ujore – Kòhët e fùndít kèni qenë në hùmòr të kèq dhe këtë kèni arrítur t’ia tránsmètoni dhe pártnèrit tuaj. Ky është mòmènti më i mirë për të ngròhùr zèmrèn. Nëse do të rrègùllòni pjesën tuaj në çift ose me persona të tjerë, mbáni mend se engjëjt tuaj në fíllim të muajit gusht do ju sjèllin një dhùratë.

Dhe ju të Peshqve – Mùnd t’ju líndë një káòs në fùnd të ketij muaji ndáj dhe sa më shumë rùáni qètèsínë. Për 5 ditë do t’ju víjë një pròpòzím për të bèrë për jetën tuaj një zgjèdhjè me shumë rèndèsi. Ndáj dùhet të jeni sa më të kthèllèt. Vèndòsni çfarë është më e míra për ju, në mènýrë që të mos pèndòhèni më pás.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments