Monday, October 2, 2023
HomeGenelDòli i plote! Kete fát te sigurt do ta keni kete muaj,...

Dòli i plote! Kete fát te sigurt do ta keni kete muaj, nga dáshuria tek gjèndja e lèkeve

Edhe pse ndonjehere nuk na pelqen ta pranojme por tani na duhet te pranojme se vera nuk eshte me dhe vjeshta ka ardhùr zyrtarisht! Për të ditur se çfarë ju pret këtë vjeshtë në një nivel biznesi, dashùrie apo emocionale, ne kemi përgatitur një hòròskòp të vjeshtës.

Vjeshta fíllon me hënën më të madhe të plòtë të vitit, dhe më 6 tetor, një hënë e re do të shfaqet në Peshore, që do të thotë se të gjítha shenjat e zòdíakut do t’i kushtohen më shumë kárrierës së tyre. Më 20 tetor, Hëna e plòtë në Bricjap sjell një sasi të jashtëzakonshme energjíe që na ink.urajon të ndjèkim p.asionet tona.

Per ta nisur me Dashet,  periudhá e hënës së re do t’ju sjellë një sasi mj.aft të madhe të vetëbesimit për t’u angazhuar në márrëdhënie me njerëz të rinj, si biznes ashtu edhe dashùri. Po për.balleni me një kohë sf.ídash dhe mùndësish të mëdhá, kështu që mòs lejoni që individët t’ju ​​ndálojnë.

- Advertisement -

Demat do të mèrrèn me márrëdhënie të pazgjídhùra nga e káluara, por gjíthashtu do t’i zgjídhin dhe shkárkojnë përfùndimisht ato. Hëna e plòtë në shenjën e Dashít do t’i ndíhmojë shumë në këtë.

Ndërsa vjeshta po përfùndon, nostalgjía do të lárgohèt ngádalë dhe ju do të fílloni të ndiheni më të fòrtë. Nuk ka mùndësi tjetër përveçse thjesht të durosh këtë periudhë no.stalgjíke.

Binjakët do të përballen me një tèst të vèshtírë të miqësisë dhe márrëdhënieve ndërnjerëzore këtë vjeshtë. E gjíthë durimi dhe qetësia që ata kèrkuan pjesën tjetër të vitit tani do të dùhèt të pèrdorèn në avantazhin e tyre.

- Advertisement -

Do të jetë një periudhë sf.íduese, por në asnjë mënyrë mòs hárroni se ekscentriciteti juaj është gjíthashtu virtyti juaj më i madh me të cilin të tjerët ju kujtojnë. M.undohuni të qëndroni të gjallë dhe të gëzuar pavárësisht nga të gjítha sfídat dhe mòs u përfshini në análiza shumë të thèlla të situatës.

Gaforrja, sigurohuni që të lini kohë të mjaftueshme vetëm për veten tuaj. Është gjíthashtu koha për të kujtuar se “Jo” është një fjalë aq e fùqíshme sa “Po”. Edhe pse gaforrja është një shenjë që fiton energjí nga shoqërimi me të tjerët, do të vini re se koha e káluar me veten do t’ju ​​përshtatet më shumë sesa mendoni.

Luanet nëse ndiheni síkur keni ngècur në pùnë dhe nuk shihni një të ardhme të ndritur, një Hënë e re në Peshore do ta ndrýshojë atë. Ju mùnd të pyesni pse po i bèni të gjítha këto dhe nuk shihni rezùltate ose po kèrkoni frymëzím – mbáni mend se qártësia e mendjes po vjen!

Koha e márrjes në pyetje, megjíthatë, nuk ishte e kòtë. Kjo ju ka mësuar se jeni më elastík nga sa mendoni dhe se jeni gati të për.balloni çdo sfídë që ju dèl përpárá. Është koha për të rimárrë besimin për të cilin jeni të njohur.

V.irgjëresha do të mendoni për márrëdhëniet e dë.shtuara dhe arsyet pse ato dë.shtuan, dhe rr.ezíku më i madh që fshíhèt është ribáshkími me disa prèj tyre.

Ndonjëherë mùnd të ndiheni të vetmuar ose të bráktisur, por është një ndjenjë kalimtare. Nëse ktheheni në rrugën e vjetër, ju vetëm do të shtýni vu.ajtjet dhe pakënaqësitë dhe do t’i përjètoni ato më shumë seç dùhèt. Gjeni fòrcë në hënën e plòtë.

Peshorja ju vini në dýshim gjíthçka, nga zgjèdhjet e kárrierës, partnerët në shtëpi dhe shoqëri. Vjeshta do t’ju ndíhmojë të lehtësoni tènsíonet. Do t’ju sjellë një pamje të qártë të vetes dhe do të përfòrcojë qëndrimet.

Mënyra më e mirë është të shíkoni prapa dhe të shihni se sa lárg keni árrítur. Ju mùnd të mòs jeni të vetëdijshëm për këtë, por intuita juaj është e fòrtë dhe kështu mòs dýshoni në veten tuaj.

Akrepi do të përjètoni një ndrýshim të madh drejt fùndít të vjeshtës dhe do të ndrýshoni plòtësisht shtëpinë tuaj, márrëdhëniet romantíke ose thjesht do të riorganizoni përparësitë tuaja. Çfarëdo që të bèni, mòs kèrkoni frymëzím në të káluarën, por shíkoni drejt përpárá. E ardhmja është shòku juaj më i mirë, prandáj festoni çdo ditë këtë vjeshtë.

Shigjetari ju jeni rritur në shumë nivele vitin e káluar, por nuk keni pasur nèvojë t’ia trègòni këtë të tjerëve. Tani është koha për të treguar ndrýshimin tuaj.

Do të jeni krènarë për gjíthçka që keni árrítur, dhe energjía pozítive do t’ju ​​fr.ymëzojë të vazhdoni me të njëjtin ritëm. Në jetën tuaj do të hyjë një person i ri, i cili mùnd t’ju ndíhmojë të lùlëzoni në botën e biznesit. Pasi të tákoheni, do të ndjeni sesi gjërat kanë rënë në vend.

Bricjapi të menduarit për të káluarën mùnd të jetë e dobishme, por mòs lejoni që ajo të mposhtë jetën tuaj dhe márrëdhëniet ekz.ístuese. Nëse jeni áktualisht të kënaqur dhe të lumtur apo jo është diçka që mùnd të ndíkoni, kështu që mòs kaloni shumë kohë në momentet që tashmë kanë káluar.

Nëse jeni dùke kèrkuar një dozè romantíke dhe nostalgjíe, përgatitni një recetë tradicionale familjare për të dashùrin tuaj që do ta shijoni së báshkù.

Ujori vjeshta mùnd të jetë irituese për ju. Është koha të përqendroheni te vetja dhe mendimet tuaja. M.undohuni të shíkoni veten përmes dëshirave dhe nèvojave tuaja, jo prítjet e njerëzve të tjerë.

Imágjínoni qèllimin përfùndimtar dhe përqendrohuni vetëm te njerëzít që dëshíròni të shihni atje dhe në gjërat që do t’ju bëjnë të lumtur. Pranoni energjínë e stinës dhe drejtojeni atë në rrugën tuaj.

Peshkù pavárësisht nëse jeni në një lídhje afatgjatë ose të re, kjo periudhë do të jetë plòt pasion dhe epsh. Ju mùnd ta pèrdorni të gjíthë atë pasion jo vetëm për qèllime romantíke, por edhe për ato kríjuese.

Pasi të jeni mbùshur me energjí, do të keni më shumë dëshirë për të jetuar në maksimum çdo ditë dhe mòs hùmbisni të regjístroni momente të tilla në mënyrë që të motivoheni prèj tyre më vonë. Miqtë e vërtetë ju japin shumë dashùri, dhe ju gjíthmonë keni nèvojë për atë lloj dashùrie.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments