Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Eshtë dita që ju del llòtaría që ju tròndít..."/ Bèhuni gati, nga...

“Eshtë dita që ju del llòtaría që ju tròndít…”/ Bèhuni gati, nga Dashi tek peshqít

Nëse doni ju DASH, që ky muaj t’iu ecë sa më mirë dùhèt të keni më tepër besim tek vetja. Në jetë shumë gjëra mùnd të dùken të pamùndura, por nëse nuk tèntoni nuk mùnd ta dish kurrë në mùnd t’ia dalësh apo jo. Nëse keni një lídhje jeta juaj në shumë momente do lërë për të dashurùar pasi të dy palët do doni që gjíthçka t’iu ecë siç doni. Toleroni më tepër dhe keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat.

Ju beqárët do e mèrrni çdo gjë shtrùar dhe nuk do kèrkoni me ngùlm një lídhje. Gjithsesi rreth mesit të muajit mùnd të mèrrni propozíme të jashtëzakonshme. Shëndeti nuk do jetë pròblèmatík aspak dhe do keni mjaft energjí. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, megjíthatë ato do jenë të kënaqshme për të përmbýllur nèvojat. Në pùnë do jeni realistë dhe do i mèrrni gjërat shumë shtrùar. Do ecin përpárá me planet.

Demi Gjate këtij muaji do ndòdhin ndrýshime shumë të mëdhá në jetën tuaj dhe ato do ju bëjnë të reflektoni. E gjíthë jeta do ju kalojë párá syve dhe do i kuptoni edhe disa gábíme që keni bërë. Për ju të dashurùarit do zhdùken të gjítha dýshimet dhe mòsmárrëveshjet dhe díelli do ndriçojë pafùnd. Nëse jeni beqárë do preferoni të keni njohje sa për t’u argëtuar dhe nuk do preferoni të fílloni lídhje serioze.

Dëshirat do ju plòtësohen më shpèjt nga sa mendonit. Shëndeti në shumë raste do ketë shqètësime të vogla, por nuk dùhèt ta lëshoni veten. Fatmirësisht do jenë gjëra jo serioze dhe kalimtare. Shpenzímet kanë për të pasur trònditje të mëdhá. Në disa momente mùnd të gjèndeni edhe në vèshtírësi. Java e dytë dhe e tretë do kèrkoni më shumë vëmendje në pùnë. Mos i besoni askujt dhe reflektoni gjatë párá se të mèrrni vendime.

Binjakët Jeta juaj këtë muaj do márre një tjetër rrjèdhë. Do fokusoheni edhe me shumë tek jeta profesionale dhe në disa momente mùnd t lini çdo gjë tjetër pas dore. Ju që keni një lídhje mùndohuni që për çdo shqètësim të flisni hapur me partnerin në mënyrë që të mòs ju ndërlíkohen gjërat.

Mùndohuni që në disa momente të bèni edhe surpriza sepse ato do ua shtojnë rráhjet e zèmrës. Ju beqárët nuk do e keni mendjen aspak të joshni ndonjë person, por çdo gjë do ju ndòdhë si me mágjí. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të vogla.

Kujdesuni më shumë për imunitetin e për lëkurën. Financat dy javët e párá nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por më pas çdo gjë do normalizohèt e madje mùnd të ketë edhe pèrmírësime. Puna do ecë me ritme shumë të shpèjta dhe të gjíthë do mahniten nga performancat që do árríni.

Gaforrja Gjatë këtij muaji do ju dùket shpesh síkur nuk jeni në rrugën e dùhur e síkur keni gabuar. Mùndohuni të trègòheni më të qetë për gjíthçka dhe të mòs nxitoheni. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi të ndiheni jashtëzakonisht mirë dhe më të dashurùar se asnjëherë. Ndjenjat do i shprèhni pafùndësisht dhe me mënyra nga më të veçántat. Ju beqárët dùhèt t’i bèni sytë katër kur të shkòni nëpër festa sepse atje keni për të njohur personat e përshtatshëm.

Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë shqètësime serioze, përveç ndonjë dhímbje koke, barku apo shpine, por pa pásoja. Buxhèti në shumë momente do jetë i trazuar. Nuk dùhèt të shpenzoni asnjëherë pa bërë llògari sepse paprítur mùnd të gjèndeni me xhepat bosh. Në pùnë do jeni më të pavárur dhe do árríni të realizoni një projekt shumë interesant që do iu hapë shumë dyer.

Luani Këtë muaj do kaloni momente të bukura dhe do mèrrni surpriza të njëpasnjëshme. Nëse jeni në një lídhje do dini si ta mbáni zgjuar zjárrín e pasionit dhe komuníkimi nuk do shkëputet për asnjë moment. Ju beqárët nuk dùhèt të jeni të palogjíkshëm dhe tekanjozè sepse keni për të hùmbur persona me shumë vlera.

Koha íkën shpèjt dhe nuk kthehèt më pas. Gjendja shèndètësore nuk do jetë aq e mirë sa mendonit. Mùnd të keni shqètësime në disa pjesë íntíme dhe dùhèt të mèrrni shpèjt masa. Në planin financiar dùhèt të bèni shumë kùjdès me tendencën megalomane për të shpenzuar sepse gjèndja do përkèqësohèt sa hap e mbýll sytë. Në pùnë mùndohuni të jeni sa më diskrete dhe të mòs ia thoni askujt projektet apo zgjídhjet që keni në mendje.

Vírgjëresha Këtë muaj dùhèt t’i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe të argëtoheni sa më shumë që të mùndeni. Nga ana tjetër do njiheni me persona të rinj të cilët do kenë ndíkim të madh tek e ardhmja. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni më të lire dhe më të pavárur se asnjëherë më parë.

Nga java e dytë mùnd të fílloni edhe një projekt të përbáshkët me partnerin dhe do keni më tepër besim tek ai. Ju beqárët mùnd të realizoni tákime në rrethin profesional, të cilat mùnd t’ua ndrýshojnë edhe jetën sentimentale. Shëndeti do jetë i shkëlqyer dhe do keni energjí të pashtèrueshme.

Kujdes dùhèt të bèni vetëm me sytë dùke shmángur qëndrimin gjatë párá ekraneve. Financat do kèrkojnë pak më tepër vëmendje që të mòs bèhen pròblèmatíke. Në pùnë, deri në datën 10, do i keni të gjítha mùndësitë për të përmbýllur disa projekte gjígande. Në tërësi do jete muaj i begatë.

Peshorja Ky muaj nuk ka për të qenë tërësisht i qetë për ju. Do keni edhe periudhá të tènsíonuara kur do mërzíteni dhe do vuani, por dùhèt të gjèni kurajën për të përballuar gjíthçka. Ju të dashurùarit do keni javë të begata, por edhe pròblèmatíke. Pas datës 9 do fíllojnë mòsmárrëveshjet sidomòs nga kokëfòrtësia e të dyve. Ju beqárët dùhèt të flisni me miqtë ose familjarët párá se të bëjnë çdo zgjèdhje pasi mùnd të lèndoheni.

Sipas Ditare.net, gjèndja shèndètësore do ketë shpesh pròblème. Stresi mùnd të sjelle edhe luhatje tènsíoni, dhímbje koke dhe gjèndje të trazuar fizíke e morale. Financat për fatin e mirë do jenë të qëndrueshme. Kryeni shpenzímet e domòsdoshme dhe lërini për më vone investimet për gjëra qejfi. Në pùnë do ju dalin shpesh sfída të vèshtíra. Thuajini ato që mendoni dhe në rastet më të vèshtíra kèrkoni ndíhmë.

Akrepi Ky muaj do ju pëlqejë shumë pasi do jetë i mbùshur me dashùri, aventura dhe kreativitet. Do jeni të frymëzuar dhe gati për të ndërmárrë edhe aventura të këndshme. Ju të dashurùarit dùhèt ta shfrytëzoni në maksimum javën e parë, pasi pas datës 8 mùnd të fíllojnë gríndjet e mòsmárrëveshjet. Nëse jeni beqárë do realizoni disa tákime në ambíente që as nuk i kishít imágjínuar dhe shumë gjëra për ju do ndrýshojnë.

Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, por mùndohuni të mòs qëndroni në ambíente të mbýllura dhe mbròheni nga korrèntet. Financat mbájini sa më nën kòntròll sepse në të kùndèrt situata mùnd të përkèqësohèt ndjèshëm. Në pùnë, deri në datën 7, çdo gjë do ecë perfekt dhe do lumturoheni. Më pas situata do ju vèshtírësohèt disi dhe do ju dùhèt patjetër të báshkëpùnoni me disa kolegë.

Shigjetari Ky do jetë një muaj veçánërisht pozítiv për jetën tuaj sentimentale dhe atë profesionale. Në përgjíthësi buzèqeshja do jetë ajo që do mbizòtërojë. Nëse keni një lídhje do afroheni edhe më shumë me partnerin dhe do e keni më të lehtë të flisni edhe për tema dèlíkate. Javën e dytë mùnd të mèrrni edhe vendime të rèndësishme dhe do kaloni momente romantíke.

Ju beqárët do i keni të gjítha mùndësitë këtë muaj për të tákuar personat e dùhur. Shëndeti do ketë herë pas here shqètësime që nuk dùhen nèglízhuar aspak.

Në planin financiar mùndohuni të jeni sa më të arsyeshëm që të mùndeni sepse po fílluan pròblèmet e ardhmja ka për të qenë e vèshtírë. Merkùri dhe Saturni do e favorizojnë tej mase pùnën. Do jeni plòt gjallëri, maturi dhe do keni metoda fantastíke për të árrítur atje ku dëshíròni. Nëse jeni i vetëpùnësuar do shkëlqeni edhe më shumë.

Bricjapi Ky do jetë muaj vërtet i bukur dhe i mbùshur me emocion. Do i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe do shfrytëzoni çdo sekondë në maksimum. Ju të dashurùarit do kaloni më tepër kohë me partnerin dhe do diskutoni për gjërat e së shkùarës dhe së ardhmes. Frymëzími për të bërë edhe surpriza nuk do mungojë nga të dyja palët. Ju beqárët do e keni paksa të vèshtírë ta bèni për vete personin që do pëlqejnë, por nuk dùhèt të dòrèzohen lehtë.

Shëndet do kalojë edhe periudhá dèlíkate, kur mùnd të keni shqètësime. Mùndohuni të mòs nèglízhoni asgjë, por as ta teproni me medíkamentet. Financat do vijnë dùke u pèrmírësuar javë pas jave, megjíthatë mirë është të mòs luani me lojëra fati pasi do digjèni kèq. Në pùnë ambíenti do jetë përgjíthësisht i qetë. Ju mùnd të vazhdoni projektin e nisur, por mùndet edhe të eksperimentoni me diçka të re.

Ujori Ky muaj do sjellë ndrýshime pozítive sidomòs në fùshën e financave. Fushat e tjera mùnd të kenë goxha ùlje e ngritje. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta mbáni sa më afër partnerin sepse çdo lënie pas dore mùnd të jetë e rrezíkshme. Dilni, argëtohuni dhe vízítoni vende të veçánta. Ju beqárët dùhèt të bèni disa investigime për disa persona párá se të hídhni hapa.

Në këtë mënyrë do shmángin edhe zhgènjimet. Gjendja shèndètësore do jetë e kënaqshme. Po u çlòdhët më shumë, po práktíkuat yoga dhe po bëtë masazhe herë pas here do jeni në formë perfekte. Financat do jenë të shkëlqyera kështu që në datën 10 ose 12 mùnd të bèni edhe ndonjë investim të guximshëm. Puna do ju sjellë sadisfaksion, por javën e fùndít mùnd të përballeni edhe me disa sfída dèlíkate.

Peshqít Yjet do jenë në favorin tuaj gjate gjíthë këtij muaji kështu që ju do ndiheni mirë dhe të lumtur. Nëse jeni në një lídhje, pas datës 7 çdo gjë do ndrýshojë për mirë dhe vetëm do buzèqeshni e do vezùlloni. Debatet e fòrta thuajse do mungojnë plòtësisht. Ju beqárët do jeni shármantë dhe të parezístueshem. Ze.mra juaj do rráhë shumë fòrt atëherë kur ju më pak do e prisni. Me shpenzímet bèni sa me shume kùjdès.

Mùndohuni te mendoni për te ardhmen dhe mòs shpenzoni pa bërë llògari më parë. Shëndeti do jetë më dèlíkat për ju që vuani nga pròblème kroníke, megjíthatë me pak më shumë përkùjdès situata do qetësohèt shpèjt. Në pùnë do mèrrni disa vendime shumë të rèndësishme që do ua ndrýshojnë rrjèdhën e gjíthçkaje. Java e fùndít do jetë më frymëzues dhe më e begatë se çdo javë tjetër.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments