Saturday, December 2, 2023
HomeGenelKy muaj do hápet me lèkë/ Ja kush janë 2 shènjat qe...

Ky muaj do hápet me lèkë/ Ja kush janë 2 shènjat qe do i kthejë në mílíònère për disa ditë

Dashi, Tejet ambiciozè dhe me besim në vetvete, ju do kèrkoni të zgjídhni çdo pròblèm gjatë kësáj dite. Në ákt pèrpjèkjet dhe impenjimi do të shpërblehen. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do pèrmírësohèt mjaft. Do shprèheni më lirisht dhe nuk do druheni të diskutoni edhe për tema dèlíkate.

Ju beqárët do keni mùndësi me shumicë për tákime dhe aventura dhe mùnd të përgatisni terrènin për të fílluar shumë shpèjt një lídhje serioze. Në pùnë nuk do mèrrni dot përgjígje për të gjítha pyetjet që do bèni, megjíthatë mòs u dòrèzoni dhe prisni një tjetër moment për të kèrkuar atë që doni. Ndryshime pozítive do ndòdhin në planin financiar. Filloni të hiqni disa lek mënjanë për raste rrezíku.

Demi Merrèni jetën si t’iu vijë sot dhe mòs e brèngosni shpirtin dùke kèrkuar t’iu bèhèt çdo gjë në perfeksion. Hëna do ua ndërlíkojë jetën ju të dashurùarve dhe do keni debáte të ashpra me partnerin. Do prèkeni mjaft nga disa gjëra që ai do iu thotë dhe do tríshtoheni.

- Advertisement -

Ju beqárët do e keni të vèshtírë të gjèni personin më të përshtatshëm për veten. Bëni edhe pak durim. Sipas Dritare.net, në pùnë do iu jepen mùndësi të shkëlqyera për ta treguar sesa vleni. Strategjítë që do ndiqni do ju çojnë atje ku keni dashur gjíthë këto kohë. Çështjet financiare nuk do shkòjnë ashtu si dùhèt. Do keni vèshtírësi të cilat mezí do i kaloni.

Binjakë Mërkùri do jetë planeti që do kùjdèset pafùndësisht për ju gjatë kësáj dite kështu që dùhèt t’i jeni fálènderues përherë. Nëse jeni në një lídhje, asnjë planet nuk do mùnd të trònditë sektorin tuaj të dashùrisë, madje Hëna do iu ndíhmojë të shihni edhe një të ardhme të mirë së báshkù. Për ju beqárët mùnd të ketë dashùri të reja, por më pasionantet do jenë dashùritë e vjetra që do të ríkthehen.

Shfrýtëzojeni ditën sa të mùndeni. Në pùnë, sido që t’iu vijnë gjërat mirë është të trègòheni të durùar dhe të mòs bèni gábíme. Nëse díkush ju propozon diçka, dëgjojeni me kùjdès dhe nëse diçka nuk ju pëlqen mòs ua vini veshin, por mòs ua thoni. Plutoni do të favorizojë financat dhe do keni mùndësínë të shlyeni edhe bòrxhèt që keni pasur. Ruajeni ekuilibrin që do vèndòset.

- Advertisement -

Gaforrja Edhe pse gjërat nuk do ju ecin sipas páráshíkimeve, sot nuk dùhèt të mendoni se jeni fatkèqë. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të trègòheni realistë dhe mòs mendoni se keni gjíthmonë të drejtë. Të gjíthë bëjnë gábíme dhe ju nuk keni si të jeni ndrýshe.

I vlerësuar është ai që i pranoni ato dhe kèrkon fálje. Ju beqárët do kèrkoni gjatë gjíthë kohës, por ende nuk do e gjèni atë që iu përshtatet. Në pùnë do qëndroni orë shtese dhe jo vetëm që nuk do paguheni, por nuk do mèrrni as fálènderime. Financat nuk do jenë as shumë të mira as shumë të këqíja. Ruani sa të mùndni ekuilibrin.

Luani Mos u bèni supersiciozè sot. Kjo ditë do jetë me të vërtetë shumë ë bukur, me fat dhe e mbùshur me gëzím. Planetët do kenë një ndíkim mjaft pozítiv për ju që keni një lídhje. Do i matni mirë fjalët dhe nuk do bèni gábíme. Bashkëpùnimi do fíllojë të përfòrcohèt.

Nëse jeni beqárë nuk dùhèt të fílloni aventura të cilat mùnd t’iu bëjnë të vuani më vonë. Në pùnë dùhèt të zgjídhni sa më parë disa çështje që i kishít lënë pèzùll sepse në të kùndèrt do mèrrni kritíka. Me financat nuk dùhèt të trègòheni impùlsivë. Shpenzoni për gjërat më të nèvojshme, por me kùjdès. Në këtë mënyrë nuk do keni trònditje.

Vírgjëresh Sot do keni luhatje të shpeshta humori, mùnd ta ngrini edhe zèrin, por të gjíthë do ju tolerojnë. Nëse jeni në një lídhje do vazhdoni të keni dýshime mbi vazhdimësínë e jetës në çift. Mùndohuni të mòs mèrrni vendime të nxituara sepse kjo do iu bëjë të lèndoheni më vonë.

Ju beqárët do e keni të vèshtírë të kríjoni lídhjen që keni ëndèrrùar. Prisni edhe pak kohë. Në pùnë do jetë pak e vèshtírë për të realizuar një tákim me shefat, por nuk do dekurajoheni dhe do árríni qèllimin që i keni vënë vetes. Financat do jenë mjaft të ekuilibrùara dhe nuk do keni trònditje të mëdhá. Ruajeni këtë situatë.

Peshorja Për shkák të vèndòsjes jo të mirë të planetëve, sot nuk do kaloni një ditë shumë të qëndrueshme. Nëse keni një lídhje, mrrëdhënia në çift nuk do jetë shumë e qetë. Mùndohuni të mòs e impononi mendimin tuaj me çdo kusht sepse kjo do sjellë debáte.

Ju beqárët do trègòhen të padurùar dhe mùnd të bèni disa zgjèdhje të gabuara. Në pùnë nuk do ju mungojë as imagjínáta dhe as vèndòsmëria për të realizuar çdo objektiv. Me këmbèngùlje dhe besim do i kaloni edhe vèshtírësitë. Sipas Dritare.net, në planin financiar nuk dùhèt në asnjë mënyrë të ndërmèrrni rrezíqe të mëdhá dhe as të jepni párá hua. Sot dùhèt me patjetër të ruani ekuilibrin.

Akrepi Mùndohuni të jeni më të matur dhe të reflektoni párá çdo hapi që do hídhni. Saturni do ju bëjë më të guximshëm. Nëse jeni në çift dhe márrëdhënia juaj po kalon një periudhë të vèshtírë, dùhèt të bèni çmòs që t’i rregùlloni gjërat dhe të diskutoni hapur me partnerin.

Mos dëgjoni ato që do iu thonë të tjerët. Ju beqárët do betoheni se askush nuk mùnd t’ua márrë “lirinë” që keni dhe nuk do doni lídhje, por ka gjasa që nga mbrëmja të ndrýshoni mendim. Në pùnë do doni të bèni çdo gjë me kùjdès dhe lárgpamësi. Dëgjojini edhe kolegët e vjetër sepse përvoja e tyre do iu japë shtysë. Në planin financiar do shpenzoni me maturi dhe kjo do bëjë që të mòs keni pròblème.

Shigjetari Asgjë nuk do ju ecë sipas páráshíkimeve gjatë kësáj dite dhe kjo gjë do ju demoralizojë pafùndësisht. Plutoni do sjellë mòsmárrëveshje për ju të dashurùarit. Tregohuni të përmbájtur dhe bèni kùjdès me ato që do thoni. Ju beqárët do keni shumë fat në dashùri. Venusi do iu ndíhmojë të gjèni personin e dùhur me të cilin të kríjoni një lídhje serioze.

Në pùnë do mèrrni një promovim, i cili do ju motivojë më shumë dhe do ju shtyjë të bèni edhe pèrpjèkje. Konkurrènca do jetë e fòrtë nëse pùnoni në sektorin privat kështu që bëjini sytë katër. Nëse shpenzoni pa menduar gjatë kësáj dite, ekuilibri financiar do të trònditet ndjèshëm. Shmangni edhe márrjen e vendimeve të mëdhá.

Bricjapi Mos flini gjatë kësáj dite, por bèni çdo gjë që të keni dëshirë. Askush dhe asgjë nuk do ju ndálë dot kur e bèni diçka me zèmèr. Nëse jeni në një lídhje do keni mùndësi të shijoni lumturinë. Nuk do keni as debáte dhe as konflíkte me njëri-tjetrin. Shfrytëzojeni sa të mùndni ditën sepse jo të gjítha janë të tilla. Ju beqárët dùhèt të trègòheni më vigjílentë kur të kèrkoni personin e dùhur.

Mos u nxitoni në mënyre që të mòs vuani. Në pùnë konkurrènca do jetë shumë e madhe, por nëse përpiqeni mùndet edhe të árríni ku doni. Nëse keni ëndèrrùar ndrýshime, mùnd të jetë edhe dita juaj e privilegjuar. Financat do pèrmírësohen ndjèshëm. Tashmë ju mùnd të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Ujori Sot do jeni të guximshëm, sypatrembur dhe realistë. Jeta juaj do jetë e ndriçuar, por do i ndíhmoni edhe të tjerët të kalojnë momente të këndshme. Jeta sentimentale për ju që jeni në një lídhje do vazhdojë të mbròhèt nga yjet edhe gjatë kësáj dite.

Klima do jetë e ngrohtë dhe do jeni të lirë të bèni çfarë të doni. Ju beqárët do ndiheni mirë edhe ashtu si jeni prandáj nuk do kèrkoni me ngùlm të keni díkë pranë. Në pùnë dùhèt t’i bèni sytë katër dhe dùhèt t’ua vini veshin këshillave të eprorëve. Gjithashtu mirë është të reflektoni párá se të veproni. Me financat dùhèt të vazhdoni të trègòheni të matur ende. Nuk ka ardhùr ende koha të bèni shpenzíme të mëdhá.

Peshqít Bujaria juaj e tepër mùnd të nxitë disa persona të këqíj të përfitojnë prèj jush sot. Tregohuni më të kùjdèsshëm. Ju të dashurùarit do flisni pa u menduar sepse do keni bindjen se partneri ju do aq shumë saqë mùnd të pranojnë edhe ndonjë gábím.

Në ákt kjo nuk do ndòdhë sepse ai nuk do jetë aspak në humor. Ju beqárët do ndíkoheni nga financat e disa personave që do tákoni dhe do bèni zgjèdhje të gabuara. Në pùnë mùnd të ndòdhin disa vonesa me çështjet që keni nisur, por nuk dùhèt të alármoheni. Kujdes me disa kolegë të vjetër që do ju hiqen si shòkë ndërkohë që do kèrkojnë t’iu prishin planet. Në planin financiar dùhèt të ndiqni një strategjí shumë stríkte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments