Saturday, December 2, 2023
HomeGenelE fríkshme kjo qe po i ndòdh Luizít, nje dore “mafíoze” po...

E fríkshme kjo qe po i ndòdh Luizít, nje dore “mafíoze” po fshíhèt nga pas

Që prèj hyrjes në Big BrotherVIP, Luiz Ejlli është një ndër emrat më të komentuar në publík.

Dashuria dhe simpatia e madhe që publíku kapër këngëtarin u reflektua dhe në rrjètet sòcíale ku Instagrami i tij i cili në shumë pak koh árríti të mbledhë mbi 600 mijë ndjèkës.

- Advertisement -

Mirëpo profili i tij dùket se shkáktoi përplasje mes familjarëve të Luizít dhe prodùksionit të “BBVIP”.

Ata i kèrkuan të drejtën e menaxhimit të Instagramit të tij por familjarët e këngëtarit nuk pranuan dhe profili u kthýe në emrin e motrës së Luzít dùke fshirë kështu çdo postim të tij.

- Advertisement -

Por ditën e sotme është vënë re se profili është zhdùkur dhe nuk figuron më me asnjë emër.

Nuk dihèt ende se cila është arsyeja që motra e këngëtarit mori një vendim të tillë.

Kujtojmë se kunati i Luizít njòftoi aso kohe se prodùksioni ka tèntuar të márrë instagramin e Luizít me pretendimin se ka të drejtat për emrin dhe llògarinë e tij. Tahiri u shpre se nuk i është vënë në dispozícion asnjë dokument që e ákton këtë gjë.

“Duke iu përgjígjur interesimit të madh nga ana juaj ju ínfòrmoj se nga faqja zyrtare që menaxhohej nga shoqja dhe motra e tij janë bllokuar ínfòrmacionet e tjera që kanë të bëjnë me veprimtarinë e Big Brother,

pasi në një komuníkim me prodùksionin e këtij shoë na është njòftuar që të drejtat në lídhje me emrin dhe administrin i kanë káluar Top Channel.

Dhe ákti juridík është krýer kjo, mua nuk më është komuníkuar ndonjë dokument.

Megjíthatë në gjíthë këtë histori e rèndësishme është që ne të mbështesim Luizín dhe të shijojmë lojën e tij. Pastaj kur të përfùndojë loja do të sqárohen roli dhe qèllimi i secilës palë”, shprèhèt ai.

Pra dùket qártë se márrja e llògarisë nga ana e familjarëve është bërë për të mbròjtur atë nga persona të tretë. Familjarët kanë bërë të qártë që në përfùndim të Big Brother llògaria do i kalojë vetë Luizít.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments