Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelÇfare po ndòdh! Pas orès 6 víshuní kèshtu dhe qendròni gati, sot...

Çfare po ndòdh! Pas orès 6 víshuní kèshtu dhe qendròni gati, sot ndòdh ne shtèpíte tuaja

Pasi Marsi, planeti juaj engjëll mbròjtës, juve Dash, kalon në Bricjapin ambicioz, të përgjegjshëm, të dísíplinuar, të orientuar drejt suksesit, ju do e keni më të lehtë për të márrë hapa në malin e ëndrrave tuaja. Qëllimi juaj është të ndjèkësh pasionet dhe dëshirat në mënyrë spontane dhe pa párálájmërime.

Marsi në Bricjap shton práktíkën dhe organizímin për natyrën tuaj të guximshme, kurajoze dhe pioniere. Ndërsa çdo hap që ngjítesh e bèn me durim, dùke treguar këmbèngùljen tënde, vèndòsmërinë dhe bindje, të jeni të sígùrt se do të árríni në krýe. Ju jeni dùke ngjítur shkallë me rèndësi dhe nuk do të ndáloni, derisa të árríni ku synoni. Nuk ka më mirë se një Dash, me një plan të përcáktuar qártë dhe angazhimin për ta zbatuar atë.

Demi Është koha të mbillni farat dhe të vèndòsni se çfarë doni të kríjoni në kárrierën tuaj, pasi Hëna e re në Ujor është në shtëpinë tuaj të dhjetë. Ndërsa i vlerësoni árrítjet tuaja fizíke dhe emocionale mbi të gjítha, kjo Hënë e Re nxit një pjesë tujën që është gati për të bërë ndrýshime.

Duhèt thëne se këto ndrýshime janë vonuar shumë. Dhe ti e di më mirë se kushdo tjetër, se dùhèt shumë për ju që të bèni ndrýshime që shqètësojnë ndjenjën tuaj të rehatisë, por kur të bèni, nuk do ndáloni. Miqtë tuaj të çuditshëm ju inkurajojnë të hiqni dorë nga të gjítha pretendimet dhe të jeni me të vërtetë, edhe nëse kjo do të thotë të sfídoni status quo-në dhe të trònditni themelet që keni vèndòsur.

Binjakët Marsi, planeti i pasionit dhe veprimit, udhëton në arènën e márrëdhënieve tuaja. Investoni burimet tuaja në atë që me të vërtetë besoni. Ndërsa mùnd të ketë mòsmárrëveshje dhe argumente në márrëdhëniet tuaja më íntíme, veçánërisht kur ju ose ata që janë më afër jush nuk jeni përgjegjës për jetën e tyre, ekzíston edhe mùndësia për ndershmëri dhe íntímitet më të madh nëse jeni të gatshëm të jeni të sínqertë dhe ta quani atë siç e shihni.

Nëse keni dashur të pástroni ambíentin që ju rrethon, kjo është koha. Gjithashtu këtë periudhë do të keni qártësi më të madhe dhe vetëdije për atë që dùhèt bërë që ju të ndiheni të sígùrt dhe të rinisni kontáktin me familjen që mùnd të jeni lárguar disi. Jini të hapur ndáj dashùrisë dhe mbështètjes së tyre, veçánërisht kur është e paprítur.

Gaforrja Ju jeni shenja më e prèkshme në hòròskòp dhe ju urrèni të kaloni barkën në márrëdhëniet tuaja për shkák të fríkës nga rèfùzími dhe bráktisja. Çelësi i Saturnit në Gaforre është që me vetëdije të vèndòsë të jeni edhe nënë dhe baba dhe të dini se mùnd të vèndòsni që gjíthmonë të jeni atje për fèmíjën tuaj të brèndshëm. Është e tëra në dorën tuaj nëse fèmíja juaj i brèndshëm ndihèt i dashur apo i plágosur.

Lërèni të káluarën në të káluarën. Është e rèndësishme të kujtoni se si Marsi, planeti i veprimit, udhëton në shtëpinë tuaj të 7-të dhe ju jep mùndësínë të qëndroni me atë që dëshíròni më së shumti në márrëdhëniet tuaja . Dhe ndërsa konfrontimi mùnd të mòs ndihèt gjíthmonë i rehatshëm, sepse mendoni se kèrcènon sígùrinë tuaj, do të ndjeheni më shumë vetëbesues dhe i vetëfùqíshëm nëse do të ngriheni për veten tuaj.

Luani Është koha për të ríkríjuar márrëdhëniet tuaja me Hënën e Re në Ujor, më datën 8 në shtëpinë tuaj të partneritetit. Me Venusín, planeti i dashùrisë dhe vlerësimit, edhe në shtëpinë tuaj të shtatë, shíkoni atë që ju e vlerësoni më shumë në lídhjet tuaja. Ju mùnd të gjèni se ajo që ju tèrhoqí njëherë nuk ju bèn më. Ose, nga ana tjetër, mùnd të ndiheni të tèrhèqur nga diçka ose díkush të ri.

Dielli, planeti juaj engjëll mbròjtës, shkòn tek Peshqít më 18-të, dùke theksuar pjesën e skedarit tuaj ku báshkòni energjítë tuaja me të tjerët në nivelet më të thèlla – emocionalisht, psíkologjíkisht, shpirtërisht, financiarisht apo se ksualisht. Jini të drejtpèrdrejtë dhe të sínqertë me ata që janë më të afërt me ju. Kjo është koha për të qenë në krýe të tabelës me atë që ju jeni të gatshëm të jepni dhe çfarë doni të mèrrni nga aleancat tuaja më íntíme.

Vírgjëresha Komuníkimi yt zbutet, kur Merkùri, planeti juaj engjëll mbròjtës, shkòn tek Peshqít, shenjën tuaj të kùndèrt, më 16-të. Në vend që të análizosh çdo hollësi të fùndít, është koha të besosh dhe të shkòsh me rrjèdhën, sidomòs në márrëdhëniet tuaja.

Polárizími i Vírgjëresha/ Peshq bèhèt edhe më i dùkshëm më 23. Hëna e plòte është për të gòditur ekuilibrin midis të kùndèrtave. Dhe, ekuilibri midis Vírgjëreshës dhe Peshqít është nèvoja për të análizuar dhe kuptuar atë kundrejt nèvojës për të besuar dhe për ta márrë atë si aprovim. Në shprèhjen më të lártë Vírgjëresha sjell tokën në qíell dhe Peshqít sjellin qíellin në tokë. Kjo hënë e plòtë sígùron qártësi për ju që të vèndòsni se ku dùhèt të mbáni dhe ku jeni të gatshëm të hiqni dorë.

Peshorja Ju do të ndjeni një frymë ajri të freskët, pasi Venusi, planeti juaj engjëll mbròjtës, lë Bricjapin dhe cíklet e rezervuara, serioze, konvencionale në një Ujori uník, të zgjuar dhe i një lloji tejtër më datën 2. Të gjíthë miqtë tuaj dùket síkur dalin nga guaska ku gjèndeshin, ákt që juve ju pëlqen, pasi ata pasqyrojnë atë pjesë tuajën që dëshiron ta sfídojë konventën.

Më 1, Jupiteri, planeti i rritjes dhe zgjerimit, i cili ka qenë në shenjën tuaj që prèj 24 Shtatorit 2021, do të fíllojë cíklin e 4-mujor. Çfarë mùndësi e mrekùllueshme për ju, Peshore e dashur, për të reflektuar dhe për të rivlerësuar të gjítha márrëdhëniet tuaja, dùke fílluar me márrëdhënien tuaj me veten. Dhe jo vetëm márrëdhëniet me të tjerët – por márrëdhënia juaj për të pùnuar, sígùrùar párá, për shèndètin tuaj, makinën etj.

Dhe më e rèndësishmja tani, është koha për të rivèndòsur ekuilibrin midis të rriturit tuaj të dashur dhe fèmíjës suaj të dashur. Pas të gjíthave, ju jeni në këtë jetë për të kríjuar ekuilibrin, hármoninë dhe pùnën në grup dhe ju ilustroni se ne të gjíthë po mèsojmë atë që kemi më shumë nèvojë për të mësuar.

Akrep, gjarpër ose shqíponjë – kjo është zgjèdhja juaj, të dashur Akrep, si i shprèhni fùqínë tuaj dhe mágjínë. Marsi, planeti juaj engjëll mbròjtës, shkòn në Bricjapin e organizuar dhe të përgjegjshëm në datën 6. Energjía pragmatíke, tokësore e Bricjapit, e kombinuar me intensitetin tuaj të fokusuar, mùnd të kríjojë gjíthçka. Me Diellin në Ujor në shtëpinë e themelimit emocional deri në 18,

Venusi që hyn në atë shtëpi në datën 2 dhe Hëna e Re më 8, mùnd të ndíhmojë të gjesh veten dùke u tèrhèqur nga bota dhe të hètosh thèllësitë e psíkíkës tënde. Përqafoni mendimet dhe kujtimet e së káluarës, dùke e ditur se mùnd të kríjoni një jetë të re me pasion më të madh dùke u lënë pas bagashin nègátiv emocional që mbáni prèj kohës. Dhe askush nuk ju kupton më mirë se vetë ju.

Shigjetari Me Jupiterin, planeti i engjëllit tuaj kùjdèstar që vjen dhe fíllon cíklin e tij 4-mujor në datën 1, ju mùnd të pyesni veten pse zhurma dhe entuzíazmi juaj i zakonshëm është poshtë një rryme. Pjesa më e madhe e kohës, është e lehtë për ju të shihni qelqín si gjysmë të plòtë sepse e dini se ka kuptim dhe qèllim në çdo gjë, por mesazhi që Universi ju dërgon është të gërmoni thèllë ndërsa kèrkoni të kuptoni se çfarë është jeta juaj. Me Merkùrin pas datës 16-të,

Diellit pas 18-të dhe Venus pas 26, do të gjèni shumicën e përgjígjeve tuaja në shtëpi dhe në ndërveprime me familjen. Ndërkohë që zakonisht e doni lirinë për të udhëtuar në hapësira të gjera, pjesa më e madhe e udhëtimit tuaj ndoshta do të jetë e brèndshme tani.

Bricjapi Të udhëhiqni, ndiqni ose të dilni nga rruga, ju mùnd të bèni gjíthçka pasi Marsi, planeti i lèvízjes dhe iniciativës, raporton se është në shenjën tuaj në datën 6, të cilën ai e bèn vetëm çdo 2 vjet. Si shenjë lèvízèse e tokës, zakonisht jeni të mbùshur me ngritje dhe shkòni për të ngjítur malin tuaj të suksesit, por tani jeni të pandálshëm.

Kur Marsi është në shenjën tuaj, është koha të bèheni një me pasionin tuaj. Jini të vetëdijshëm se ju mùnd të kandidoni lehtë mbi të tjerët tani me dëshirën tuaj për të árrítur qèllimet tuaja. Me Diellin, Venusín dhe Hënën të gjítha tek Ujori, që sfídon konventën dhe \status quo-në, në shtëpinë tuaj të burimeve(párátë, koha, lèndët e párá), ju mùnd të lárgoheni disi nga mënyra juaj e zakonshme e rezervuar dhe serioze e të bërit të gjërave sepse vèndòsni se ekzíston një mënyrë më inovative për të pèrdorur talentet dhe burimet tuaja.

Ujori Ky është muaji juaj për t’u ndriçuar, të dashùrit e vëllazèrisë dhe njerëzímit – ajo kohë e vitit kur fílloni udhëtimin tuaj të jetës përsëri. Merrni kohë për të dashur dhe vlerësuar, párá se të dilni jashtë dhe të pèrmírësoni cilësínë e jetës për të gjíthë të tjerët me Venusín, planetin e dashùrisë, dùke hyrë në shenjën tuaj në datën 2. Vlerësoni mënyrën tuaj uníke për të parë botën dhe dëshirat tuaja për të bërë ndrýshime që përfitojnë të gjíthë.

Me Hënën e Re në shenjën tuaj në datën 8, ju trègòn se dùhèt të mbillni farat për të pasur guximin të revoluciononi jetën tuaj në mënyrë që të pasqyrojë më mirë natyrën tuaj. Para se të kríjosh ëndrrat për një botë më të mirë, është e rèndësishme të dish se çfarë të bèn të lumtur. Ju fùnksíononi më së miri në komunitete ku të gjíthë janë të inkurajuar që të jenë me të vërtetë. Nëse nuk jeni pjesë e një grupi, pèrdorni këtë energjí të Hënës së Re për të kríjuar një.

Peshqít Ju nuk mùnd të jeni të qártë se cilin oqean ju jeni dùke notuar si Jupiter, një nga planetët tuaj, i cili fíllon cíklin e sáj 4-mujo në datën 1. Normalisht, ju jeni reflektues dhe skeptík nga natyra, por ju mùnd të ndjeheni me të sígùrtë dhe në një zonë rehatie kur ju i lejoni vetes të jeni párá ditëlindjes suaj. Ju do të ndjeheni më shumë në shtëpi, pasi Dielli kthehèt në shenjën tuaj më 18.

Dhe me Merkùrin, planeti i komuníkimit, që rrjèdh në shenjën tuaj në 16 dhe Venusín, planeti i dashùrisë, më 26, i gjíthë Universi do të dùket si oborri i shtëpisë tuaj. Ndjeshmëria juaj intuitive për të tjerët do të rritet tani, që do të thotë se është edhe më e rèndësishme për të vèndòsur kufijtë personalë, ndërsa ju gjíthashtu mbèteni të hapur për të tjerët. Mos hárroni, të dashur Peshq, vetja juaj ka rèndësi párá të gjíthëve.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments