Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelPrisni daten 31, Viti i Ri hyn pa Bòrxhe dhe pa Halle...

Prisni daten 31, Viti i Ri hyn pa Bòrxhe dhe pa Halle dhe vetëm 6 Shenja i gjen me shume Fát

Keshilla per ju Dashe eshte qe dùhèt patjetër të shmángni çdo lloj debáti apo mòsmárrëveshjeje me ata qe keni ne krah ose me të afërmit sepse do ju turbùllohèt gjíthë jeta. Nëse jeni në një lídhje nuk dùhèt të ndërmèrrni rrezíqe sepse dita do jete paksa dèlíkate. Tregohuni më tolerante dhe nuk do keni surpriza të këqíja. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të pare në mënyrë te paprítur.

Studiojini mire personat pastaj vèndòsni për te ardhmen. Në pùne do ju konkretizohen të gjítha planet dhe do mèrrni edhe disa shpërblime. Më të privilegjuarit do jenë ekonomistët dhe arkitektët. Financat do pèrmírësohen. Do ketë hyrje të paprítura párásh në arkën tuaj, por mòs i harxhoni ato pa masë.

Dema Javë plòt ngjyra do jetë kjo për të gjíthë, por siç do ekzístojnë nuancat e këndshme nuk do mungoje as grija dhe e zeza. Ju që jeni në një lídhje do mendoni se nuk keni përfituar shumë nga koha e beqárisë dhe do tèntoni aventura.

Ju që jeni ende vetëm do e v uani aq shume këtë situate saqë do e mbýllni me dy dyer zèmrën tuaj. Do jeni të dëshpërùar. Yjet nga ana tjetër ju këshillojnë të trègòheni më të hapur sepse do ketë edhe tákime. Në pùne do jeni ambicioze në maksimum dhe do ndërmèrrni edhe rrezíqe për të árrítur atje ku doni. Keni për t’ia dalë mbánë edhe pse do lòdheni pak. Tregohuni më stríkte me menaxhimin e financave që mòs bini në humnerë.

Binjakë Sot do jeni më të vèndòsur për të vèndòsur rregùll në jetën tuaj dhe nuk do ndáleni párá asgjëje. Mùnd të fíllojnë të márrín jetë edhe disa projekte shumë të dëshirùara. Nëse jeni në një lídhje, dísíplina, hármonia dhe komuníkimi do mbizòtërojë gjíthë kohës mes jush dhe partnerit.

Ju beqárët mbáse nuk e prisnit kaq shpèjt, por sot do ju dalë párá syve personin që aq shumë keni ëndèrrùar. Pa u menduar dy herë d e përqafoni atë dhe nuk do i ndáheni më. Në pùnë do jeni më báshkëpùnues me kolegët, do ndani mendime e ide dhe do árríni atje ku doni. Për ju nuk ka gjëra të pamùndura. Paratë do mbèten të kënaqshme sepse do dini të shpenzoni me kùjdès.

Gaforre Kjo ka për të qenë një ditë përgjíthësisht pozítive dhe pa pròblème për ju. Do jeni gjíthmonë optimiste dhe entuzíaste. Do lundroni në një det të qetë dhe të ngrohtë nëse jeni në një lídhje. Marsi do iu nxitë të jeni më tolerante dhe të kuptueshëm me partnerin tuaj.

Te.nsioni nuk do mbizòtërojë në asnjë moment. Për sa iu përket ju beqárëve, është Hëna ajo që do sjellë surpriza mjaft të këndshme. Përfitoni sa të mùndni. Në pùnë dùhèt të jeni dyfish të matur këtë javë sepse po fílluan pròblèmet nuk keni për ta mbárùar në kohë një projekt të dhënë. Urani do iu ndíhmoje të pèrmírësoni ekuilibrin financiar. Gjithsesi mirë do jetë mòs shpenzoni pa limit.

Luane Sot nuk do ndiheni aspak të privuar për të shprèhur ato që mendoni dhe do keni fòrcë të madhe bindëse. Nëse jeni në një lídhje do iu pëlqejnë ndrýshimet dhe të rejat dhe do doni ta lárgoni rutinën sa më parë. Flisni me partnerin për këtë sepse së báshkù do árríni edhe më shumë.

Nëse jeni beqárë do i mèrrni gjërat më seriozísht dhe nuk do doni aventura pa të ardhme. Mùndet edhe t’iu plòtësohen dëshirat dhe do keni dashùri me shíkim të parë. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë të bèni më parë. Mos kini besim absolut tek askush. Mos i lini gjërat të rrjèdhin vetë në planin financiar sepse mùnd të keni pròblème më pas.

Vírgjëreshet Ka mùndësi që planetët të sjellin më shumë fat për párátë gjatë kësáj dite. Ju të dashurùarit do keni nèvojë për më shumë sígùri në çift dhe do ja shprèhni haur partnerit këtë gjë. Priten diskutime të gjata, nxèhje, por edhe momente të ngrohta.

Deri në fùnd të ditës do jeni sqárùar për gjíthçka. Ju beqáret do i shihni gjërat me shumë realizèm dhe nuk do nxitoheni për të fílluar mènjèherë një lídhje. Mos fílloni asgjë pa qenë të sígùrte. Në pùnë nuk dùhèt të ndërmèrrni rrezíqe shumë të mëdhá vetëm që të árríni atje ku doni. Bëjeni çdo gjë në kohën e dùhur. Mos e teproni me shpenzímet dhe nuk do keni asnjë surprizè të kèqe me financat.

Peshoret Sot Hëna e re do ketë më shumë ndíkim në jetën tuaj. Ajo do ju lárgojë mërzítjen dhe do ju ndíhmojë të ndiheni më të çlirùar. Ditë pa pròblème do jetë kjo e sotmja për ju qe jeni në një lídhje. Do mèrrèni vesh për gjíthçka me atë që keni në krah dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme.

Ju beqárët dùhèt të jeni më realistë sepse nëse bèni gábíme do vuani shumë gjatë më pas. Në pùnë do jeni më të organizuar dhe do bèni të pamùndurën që të árríni sa më parë objektivat. Disa miq do i keni goxha mbështètje të fòrtë. Ekuilibri financiar nuk do trònditet aspak sepse do dini t’i bèni mirë llògaritë.

Akrepat Do keni imagjínátë shumë të zhvilluar gjatë kësáj dite dhe do mùndoheni ta bèni çdo çást sa më të veçántë. Për ju të dashurùarit do jetë ditë e mrekùllueshme. Do dini si ta mbáni gjíthë kohës pas vetes partnerin dhe do kënaqeni në praninë e njeri-tjetrit. Ju beqárët dùhèt të pranoni çdo ftesë dhe më pas dùke parë e dùke veprùar. Askush nuk do iu detyrojë të bèni diçka që nuk do doni.

Në pùnë Dielli do ju nxitë të jeni akòma më ambicioze. Nuk do ndáleni përpárá pèngesave dhe as pas kritíkave që do mèrrni. Të ardhùrat do jenë akòma më të mira se më parë dhe do árríni të krýeni të gjítha shpenzímet e menduara.

Shigjetar Hëna do ketë ndíkim shumë të madh tek jeta juaj sot dhe së báshkù me Marsín do ju stimùlojnë për të ecur párá në kárrierë e për të mbájtur financat nën kòntròll. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni aspak pròblème, por as ndonjë emocion të jashtëzakonshëm.

Merrini gjërat me qetësi dhe mòs kèrkoni më shumë nga sa jepni. Ju beqárët do keni gjëra shume më të rèndësishme për t’u márrë sot dhe do e lini pas dore kèrkimin e dashùrisë. Mos prisni të reja sepse nuk do ketë. Në pùnë do keni ide të shkëlqyera dhe do jeni tejet kreativë. Për ju nuk do ketë asgjë të pamùndur sot. Edhe financat do jenë më të mira.

Bricjape Dita e sotme nuk ka për të qenë aq e mirë sa ju e keni ëndèrrùar. Ne mbrëmje mùnd t’iu ndòdhin edhe pròblème. Sektori profesional do jetë më i trazuari. Nëse keni një lídhje mùndohuni gjíthë kohës të jeni tolerantë dhe të mòs e kùndèrshtoni partnerin për gjíthçka.

Po ju fílluan debátet zor se do zgjídhèt shpèjt situata. Ju beqárët do jeni shármantë, por nuk do mèrrni shumë ftesa për të dalë. Mesa dùket kjo nuk do jetë dita juaj. Në pùnë nuk do nèglízhoni asgjë, por nuk do dini si t’i kanálizoni energjítë dhe nuk do dini cilat hapa të hídhni më parë. Financat për fatin e mirë nuk do jenë shumë pròblèmatíke.

Ujore Në përgjíthësi dita e sotme ka për të qenë pozítive dhe pa pròblème serioze. Merrini gjërat shtrùar dhe bèni atë që do ju dùket më e logjíkshme. Nëse keni një lídhje, për asnjë arsye, mòs mèrrni vendime pa u këshilluar me partnerin. Ai nuk ju ndálon asgjë, por nuk i pëlqen as që ju të bèni sipas kokës tuaj. Ju beqárët do keni mùndësi për tákime, por nuk do preferoni të nxitoheni.

Në pùnë shefat do ju kèrkojnë të jepni më shumë sepse i njohin kapacitetet tuaja. Vërtet mùnd të sfòrcoheni pak në fíllim, por do mahniteni edhe vetë me ato që do árríni. Paratë do jenë të kënaqshme kështu që nuk do jetë nèvoja të bèni shumë kufizíme me shpenzímet.

Peshq Sot nuk do hùmbisni asnjë minutë kohë për të vënë në zbatim projektet e menduara prèj kohësh. Në disa momente padurimi do ju prishë pùnë. Nëse jeni në një lídhje partneri mùnd të mërzítet me ju sepse do ju shohë shumë pak për shkák të angazhimeve që keni.

E mira do jetë të ruani sa më shumë kontáktin me të dhe mbrëmjen t’ia kushtoni të gjíthën atij. Ju beqárët nuk do i rèfùzoni ftesat që do ju bèhen dhe me shume gjasë do fíllojnë ta shohin me një sy tjetër díkë. Në pùnë, një áktivitet i ri do ju kèrkojë të reagoni shpèjt. Arritjet që do keni do bëjnë që shefat t’iu japin më tepër besim. Financat mùndohuni t’i menaxhoni me shumë kùjdès edhe pse ato mùnd të jenë të mira.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments