Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelShpèrthim fati per Demin, surpriza me lèk per Luanet, do ju shkùnde...

Shpèrthim fati per Demin, surpriza me lèk per Luanet, do ju shkùnde nga qejfi dhurata qe ju vjèn

Sot ju Dashe, do reflektoni gjatë párá se të veproni dhe vetëm pasdite mùnd të mèrrni vendime në çdo fùshë. Ju të dashurùarit mùnd të keni në mëngjes disa konflíkte shumë të vogla, por që do kalojnë pa pròblème serioze. Pas mesditës do pajtoheni e do dashuroheni márrëzísht.

Për beqárët do páráqíten mùndësi shumë herë më të mira nga më parë, mjafton që ata t’i shfrytëzojnë sa më shumë. Në pùnë mòs keni fríkë për asgjë sepse gjíthçka do ju ecë sipas páráshíkimeve që keni bërë. Për ju nuk ka pèngesa të pakálueshme. Paratë do jenë në një gjèndje të kënaqshme.

Demi Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe gati për të eksperimentuar çdo lloj gjëje. Nëse keni një lídhje do e mahnitni partnerin me gjestet dhe dashùrinë që do i fálni. Ai më në fùnd do ndihèt gati për t’iu bërë propozímin e madh dhe pse jo për të fílluar edhe një báshkëjetesë.

- Advertisement -

ju beqárët mòs e frènoni veten. Nëse díkush do ju pëlqejë shprèhjani ndjenjat. Në pùnë do ecni përpárá dùke pèrdorur argumentet e dùhura. Askush nuk do ua kalojë dhe asgjë nuk do ju mposhtë. Pavárësisht orëve pak të gjata nuk do ndíeni lòdhje. Buxhèti do fíllojë të rehabilitohèt.

Binjakët Ka mùndësi që sot të mòs jeni shumë realistë dhe të kèrkoni gjëra të pamùndura. Sidoqoftë, për ju të dashurùarit, klima në çift do jetë përgjíthësisht e ngrohtë. Jupiteri do iu bëjë të përjètoni momente të mrekùllueshme që nuk do i hárroni për një kohë të gjatë.

Nëse jeni beqárë nuk do keni një ditë shumë të qëndrueshme. Here do keni nèvojë për díkë e herë do ndiheni mirë ashtu si jeni. Vendosni se çfarë do bèni dhe mòs prisni gjatë. Në pùnë, párá se të pranoni përgjegjësi të reja dùhèt të reflektoni me kùjdès. Në sektorin financiar do keni shumë fat dhe buxhèti do rritet.

- Advertisement -

Gaforrja Mijëra ide do ju lindin në kokë gjatë kësáj dite, por nuk dùhèt të veproni pa qenë plòtësisht të bindur për atë që doni të bèni vërtet. Të influencuar nga Saturni, ju të dashurùarit, do báshkëpùnoni më shumë me partnerin tuaj. Ai do dijë si t’iu bëjë të ndiheni mirë dhe të lumtur.

Ju beqárët, fálë Marsit do keni mùndësi për një tákim shumë të veçántë. Në jetën tuaj do ndizet pasioni i dashùrisë. Në pùnë do jetë Dielli ai që do ju bëjë të keni vùllnet dhe të mòs ndáleni përpárá sfídave. Edhe sektori financiar do shkòjë më së miri. Paprítur do mèrrni goxha lek. Kujdes, mòs i harxhoni të gjítha mènjèherë sepse do iu dùhen për më vonë.

Luani Sot do dalloni nga të tjerët. Do ndiheni të lirë për të bërë atë që do keni në mendje e nga ana tjetër nuk do i nënvlerësoni as të tjerët. Gjithçka në lídhjen tuaj do shkòjë më mirë sesa e prisnit. Do komuníkoni më shumë me të dhe do kaloni edhe momente pasionante.

Mos e lini asnjë moment t’iu íkë. Ata që janë vetëm do kenë ndrýshime dhe surpriza. Duket se tákimi i shumëprítur do të ndòdhe sot. Në pùnë do jeni me shumë fat dhe gjíthçka do ju realizohèt ashtu si keni dashur. Askush nuk do mùndet t’iu sfídojë dot. Marsi do iu mbròjë në planin financiar dhe ju mùnd të përfitoni për të bërë edhe ndonjë shpenzím më tepër.

Vírgjëresha Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë sot dùhèt patjetër të ndrýshoni disa gjëra dhe pse jo të hiqni edhe dorë nga disa zakone. Situata në jetën tuaj në çift do jetë e mirë, por shmángni me çdo kusht të víheni në gare me partnerin. Kjo do sillte edhe ndonjë mòsmárrëveshje me të. Ju beqárët nga ana tjetër do tákoni díkë i cili do iu bëjë të ndiheni mire.

Do përjètoni emocione të fòrta. Në pùnë do iu jepen përgjegjësi të reja të cilat me pak mùndim do i përmbùshni me sukses. Do ndiheni krènare për veten dhe nga ana tjetër do mèrrni shpërblime të majme nga shefat. Për financat do përkùjdèseni shumë dhe do sakrifíkoni edhe ndonjë shpenzím të nèvojshëm. E gjíthë kjo do kompensohèt.

Peshorja Dielli dhe Hëna do bèhen báshkë sot për jetën tuaj dhe do iu japin zgjídhje për të gjítha pròblèmet personale apo profesionale. Nëse jeni në një lídhje do jeni shumë më të disponueshëm ndáj partnerit dhe do diskutoni gjerë e gjatë me njëri-tjetrin edhe për të ardhmen.

Sinqeriteti, ndershmëria dhe dëshira e mirë do bëjnë që gjërat t’iu ecin për mrekùlli. Ju beqárët dùhèt të afroheni me atë që ju përshtatet më shumë në tërësi dhe jo me atë që iu josh, por nuk do mùnd t’iu sígùrojë të ardhme. Në pùnë do jeni profesionistë dhe të pandálshëm. Çdo pèngesë do e kaloni sa hap e mbýll sytë. Edhe çështjet financiare do jetë më të qeta.

Akrepi Shumë planetë do ndíkojnë nègátivisht në jetën tuaj sot dhe do e keni shumë të vèshtírë të përqendroheni. Ju të dashurùarit do e kritíkoni herë pas here atë që keni në krah dhe kjo mùnd te kríjojë një atmòsferë të tènsíonuar.

Nëse jeni beqárë, më në fùnd, do tákoni díkë që do iu bëjë ta dashuroni márrëzísht. Jeta juaj do ndrýshojë rrènjësisht për mirë. Zemra do i shtojë rráhjet. Për fat të mirë, në pùnë do ju bèhèt një propozím i ri ose do iu jepet një fùnksíon më i rèndësishëm. Pranojeni pa ngurrùar. Financat do mbèten ende dèlíkate kështu që shpenzímet dùhen mënjanuar.

Shigjetari Turbùllirat yjore do ju pèngojnë sot të ecni përpárá. Nga ana tjetër as ju nuk do jeni lùftarakë. Nëse keni një lídhje do debátoni dhe do keni pròblème të vazhdueshme me atë që keni në krah. Edhe pse do e kuptoni që i keni ju gábímet më të mëdhá nuk do e ùlni hundët aspak.

Ju beqárëve as nuk do ju shkòjë nëpër mend të kèrkoni dashùrinë sot dhe do ju pëlqejë jeta që bèni. Në pùnë do i ngátërroni të gjítha gjërat dhe në vend që të hídhni hapa párá do ktheheni mbrapsht. Financat do kenë vèshtírësi serioze. Mos mèrrni hua, por kèrkoni ndíhmë për t’ia dalë me aq párá sa do keni nëpër duar.

Bricjapi Çfarëdo qofshin vèshtírësitë që do ju dalin në jetën tuaj sot ju do dini si t’i kaloni në momentin e dùhur. Jupiteri do të mbretërojë në jetën tuaj sentimentale. Në përgjíthësi ndíkimi do jetë pozítiv, përveç disa mòspërputhje mendimesh të cilat nuk do sjellin pròblème të mëdhá. Ju beqárët do nisni një histori e cila do të evoluoje hap pas hapi.

Përgatituni shpirtërisht për emocione interesante. Në pùnë do keni fati të provoni edhe sfída të reja vetëm që të ndrýshoni rutinën e gjërave dhe të provoni veten. Kujdes vetëm me padurimin. Financat nuk do jenë të këqíja, por gjíthsesi nuk dùhèt të mèrrni vendime të rèndësishme që kèrkojnë edhe goxha buxhèt.

Ujori Mos u nxitini për asgjë gjatë kësáj dite, Në pùnë páráshíkojini pásojat e zgjèdhjeve që do bèni në mënyrë që mòs keni surpriza. Për jetën në çift do jetë ditë e qetë. Nuk do ketë shumë pasion, por edhe zènka nuk do ketë. Do jetë si një dite e zakonshme pa asgjë të veçántë.

Ju beqárët do kríjoni një lídhje sot me díkë që kanë kohë që e njihni. Kujdes, mòs u trègòni xhelòze dhe posesive sepse edhe mùnd ta hùmbni atë. Në pùnë do mùndoheni fòrt që të árríni atje ku keni dashur dhe për këtë do përballeni edhe me ínátet e kolegëve. Në sektorin financiar planetët do kenë një influence mjaft pozítive. Përfitoni sa më shumë.

Peshqít Sado që të mùndoheni sot nuk do árríni dot as sot ta stabilizoni jetën tuaj dhe shumë gjëra do ju ecin kèq. Edhe pse ju çiftet kishít páráshíkuar që të rregùllonit çdo gjë me partnerin, ka rrezík që situata të mbètet e njëjtë. Marrëdhënia midis jush edhe mùnd të ftohèt më shumë. Ju beqárët do hezítoni të zgjídhni midis dy personave shumë interesantë dhe nuk do keni asnjë ndrýshim në status.

Në pùnë me pak mùndim do i kaloni vèshtírësitë që ju kishin dalë përpárá. Disa kolegë do i keni gjíthnjë në krah. Në planin financiar do iu jepet një mùndësi shumë e mirë për të rritur buxhètin. Mos e lini t’iu íkë nga duart.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments