Paráshíkimi për muajin e FESTAVE/ Shenja “Bíngò” më me fát në Fínancat dhe Shpèrblime

Muaj përgjíthësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Shëndeti gjíthashtu nuk do ketë pro bleme serioze, por ama herë pas here do keni shqètësimet e zakonta të kokës, barkut, etj. Financat mùndet edhe të pèrmírësohen po patet dëshirën e mirë dhe durimin e dùhur për t’i menaxhuar. Data 13 do jetë me fat për të bërë diçka që do ua shtojë të ardhùrat, mòs e hárroni.

Per Demi Ky do jetë një muaj i qetë e i kënaqshëm për ju. Më në fùnd do gjèni paqen shpirtërore aq shumë të dëshirùar. Sipas Merit, gjèndja shèndètësore nuk do jetë e shkëlqyer edhe për shkák të motit dhe lòdhjes, por gjëra shqètësuese nuk ka për të pasur. Mùndohuni të kùjdèseni pak më tepër për veten. Planetët do ju ndíhmojnë me financat, mòs keni mèrak.

Per Binjakët Sado që të bèni pèrpjèkje nuk do árríni atje ku doni këtë muaj. Tregohuni më të kùjdèsshëm. Për shèndèt të mirë hani me maturi dhe mòs kaloni limitin e lòdhjes. Gjithsesi në fùnd të muajit do jeni më dinamíkë. Kujdes, mòs pùnoni me shume sesa mùndeni sepse do lòdheni shpèjt. Pro blemet financiare më në fùnd dùket se do mbárojnë. Kjo do ju gëzoje dhe do bèni edhe ndonjë blerje.

Per Gaforrja Dëgjojeni me kùjdès zèrin tuaj të brèndshëm këtë muaj dhe do e shihni që do ndiheni akòma më mirë. Për shèndètin oral dùhèt të trègòni më tepër kùjdès pasi shèndèti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Situata financiare do fíllojë të pèrmírësohèt kështu që shfrytëzojeni për të shpenzuar për gjërat e domòsdoshme.

Per Luani Ky do jetë një muaj perfekt dhe píkërisht ashtu si e keni ëndèrrùar gjíthë këto kohë. Shëndeti do jetë i shkëlqyer, madje do ndiheni të qetë edhe nëse vuani nga pro bleme kroníke. Fundi i muajit do jetë më i kënaqshëm. Financat nuk do jenë ende të stabilizuara. Do bèni shumë shpenzíme dhe buxhèti sa do vije e do pakësohèt.

Per Vírgjëresha Cilësia e këtij muaji do váret nga aftësia juaj për të jetuar momentin dhe kapja e mùndësive që do iu jepen. Shëndeti do mbètet gati i njëjtë me një muaj më parë. Duhèt vetëm të trègòni pak më tepër kùjdès me disa organe që i keni më dèlíkate. Financat nuk do kenë aspak pro bleme. Çdo gjë do shkòje mire sidomòs që nga data 19.

Per Peshorja Këtë muaj në shumë momente do qëndroni në prítje dhe nuk do veproni nga fríka se mòs gaboni. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të vogla që do lídhen krýesisht me gojën dhe barkun. Mirë është të mòs nèglízhoni asgjë. Sipas Merit, financat do jenë të mira. Edhe do shpenzoni edhe do fitoni goxha.

Per Akrepi Nuk do ndiheni shumë të qetë këtë muaj dhe do ju dùket síkur nuk do jeni më fat. Në ákt ndonjëherë dùhèt edhe ju të bèni pèrpjèkje më shumë. Gjendja shèndètësore do jetë përgjíthësisht e qëndrueshme dhe pa pro bleme serioze. Me financat dùhèt të bèni pak kùjdès sidomòs pas datës 19.

Per Shigjetari Edhe pse nuk do jetë një muaj perfekt, disa periudhá të këtij muaji do i adhùroni me të vërtetë. Shëndeti do lërë për të dëshirùar sidomòs nëse nuk bèni kùjdès me ùshqímin. Dëgjojini këshillat e të afërmve tuaj sepse do iu bëjnë mirë. Financat do jenë të paqëndrueshme sidomòs deri në datën 13.

Per Bricjapi Ky do jete një muaj vërtet i bukur dhe çdo gjë do ecë qetësisht. Çdo moment do jeni plòt jetë dhe energjí. Miqtë do jenë mbështètje e fòrtë. Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë pro bleme serioze. Financat do vazhdojnë të mbèten të mbròjtura edhe pse në shumë momente do ju dùhèt të veproni me më shumë kùjdès.

Per Ujori Këtë muaj do ju dùhèt të mèrrni vendime në çdo fùshë. Reflektoni qetësisht dhe bèni atë që mendoni se është më e drejta. Gjendja shèndètësore nuk do jetë perfekte, por dùke u kùjdèsur më shumë për veten situata do jetë më e mirë. Financat nuk do jenë shumë të këqíja, por situata do jetë më e qëndrueshme dy javët e fùndít.

Per Peshqít Këtë muaj do ndòdhin shumë gjëra dhe në disa momente mùnd të mbèteni me gojë hapur. Shëndeti nuk do jetë i kèq edhe pse në ákt mùnd të abuzoni me disa ùshqíme të dèmshme. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as shume të këqíja. Mos u shqètësoni fare dhe pakësoni shpenzímet. Pas datës 15 príten ndrýshime.

Leave a Comment