Friday, September 29, 2023
HomeGenelUjori me 5 yje, Gaforrja me 3 yje/ Renditja e shenjave me...

Ujori me 5 yje, Gaforrja me 3 yje/ Renditja e shenjave me FAT per jave 9-16 dhjetor

Pesë yje për lindurit e Dashít. Sipas yjeve ju pret një javë e shkëlqyer. Shumë mendime çojnë në konfuzíon në sezonin tuaj të Dashít. Është e vërtetë që fati shpesh ju ndíhmon, por, dùke qenë se Afërdita do të lárgohèt nga hapësira juaj zòdíakale të mërkurën, organizohuni në mënyrë që të mèrrèni me gjërat më të rèndësishme për të ardhmen në ditët e hënës së re, e cila është formuar në shenjë. të hënën.

Nëse jeni në një lídhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mòs e privoni veten. Do keni shumë imagjínátë, tríùmfi i dashùrisë është një nga ngjárjet më të rèndësishme të kësáj jave të tretë të dhjetorit. Për ju beqárët favorizohen tákimet me të lindurit e shenjës së Binjakëve, nuk mùnd t’i shpètoni pranisë së tij këmbèngùlëse.

Katër yje për të lindurit në shenjën e Demit. Sipas yjeve prítet një javë shumë e mirë. Në të vërtetë, do të jetë më e bukura nga ato me përvojë që nga fíllimi i vitit. Hëna ndrýshon fazèn tek Dashi dhe sápo bèhèt e Re hyn në shenjën tuaj, së báshkù me Venusín.

- Advertisement -

Paprítmas do të jeni të lumtur jo vetëm për suksesín apo për párátë, por edhe për mënyrën se si árríni të zgjídhni me një humor definitiv disa çështje familjare; diçka e paprítur mùnd të ndòdhë në jetën tuaj íntíme. Favorizohen tákimet me lindurit e Bricjapit, një shenjë që sjell sígùri në márrëdhëniet íntíme.

Katër yje për lindurit e Binjakëve. Sipas yjeve kjo është një javë shumë e mirë. Edhe nëse keni shumë për të bërë dhe pùna nuk vazhdon pa ju, jepini vetes pak pùshim. Edhe nëse mendoni se jeni fizíkisht të fòrtë dhe sèksualisht të patejkálueshëm, veshkát, bronket dhe mèlçia kèrkojnë vëmendjen tuaj maksimale. Në jetën në çift do keni disa kèqkuptime.

Për t’i rregùlluar ato dùhèt të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin. Për ju beqárët do ketë ndrýshime të rèndësishme. Mùnd të kthehèt në dashùri edhe një miqësi juaja e vjetër. Nuk përjashtohèt ndonjë çmènduri e pafájshme të hënën. Takimet me të lindurit e shenjës së Dashít janë të favorizuara dhe mòs hárroni se një përkëdhelje vlen sa një mijë fjalë.

- Advertisement -

Tre yje për të lindurit në shenjën e Gaforres. Sipas yjeve ju pret një javë e mbárë. Nëse në momentet e Hënës së pakëndshme mendoni se do të vijë dita kur nuk do të keni mendime dhe dëshirë për dashùri, e keni gábím.

Dashuria do të ríkthehèt dhe do të árríjë shkëlqímin maksimal të mërkurën, fálë Venusit në shenjën e Demit. Planeti i fatit dhe i dashùrisë do të qëndrojë në atë shenjë miqësore deri në fíllim të majit. Ndërkohë, mòs bèni asgjë për të cilën mùnd të pendoheni në pùnë. Hëna e Re është pak gènjeshtare. Favorizohen tákimet me lindurit e Shigjetarit, një shenjë e mbùshur me surpriza dhe pasígùri kùjdès!.

Katër yje për lindurit e luanit. Sipas yjeve prítet një javë shumë e mirë. Të hënën Hëna bèhèt e Re në shenjën e Dashít. Edhe për ju është një trampolinë drejt sukseseve të reja dhe bizneseve të reja.

Mos hárroni, megjíthatë, se në muajin dhjetor príten ndrýshime planetare që do t’ju vënë në vèshtírësi píkërisht në sektorin profesional; për këtë arsye dùhèt të shfrytëzoni çdo mùndësi që ju kríjohèt brènda datës 21 dhjetor. Venusi ju ndíhmon të árríni sukses. Qielli i pasígùrt në sektorin e shèndètësisë bèni kùjdès. Takimet me të lindurit e shenjës së Peshores janë të favorizuara: festa e garantuar.

Katër yje për të lindurit në shenjën e Vírgjëreshës. Sipas yjeve kjo është një javë shumë e mirë. Ju nuk e quani veten bùrokrát, por e pëlqeni sáktësínë. Në këtë drejtim, lájmet e javës së tretë të dhjetorit janë pozítive dhe të qárta, edhe për pùnë e báshkëpùnime. Të hënën Mërkùri vepron në Dash dhe Hëna bèhèt e Re në atë shenjë, një sínjal i rèndësishëm për rrugën tuaj të ndrýshme.

Píkërisht në atë ditë dy risi madhështore márrín jetë: Hëna dhe Venusi tákohen në qíellin e Demit, pas një viti mungese. Nëse doni të bèni disa joshje, dùhèt të nxirrni në pah të gjíthë sèksín tuaj, sepse Marsi nuk do t’ju ndíhmojë. Favorizohen tákimet me lindurit e Dashít, shenjë pasioni.

Tre yje për lindurit e Peshores. Sipas yjeve ju pret një javë e mbárë. Toni juaj jetësor është i ùlët. Dhimbje koke, zhurmë në vesh, dhímbje qafe. Kujdes maksimal të hënën, kur Hëna bèhèt e Re në shenjën e Dashít, dùhèt të kòntròlloni disa çështje që keni vèndòsur dhe realizuar këtë vit.

Nëse ka mòsmárrëveshje, do të jetë më mirë të reagoni të mërkurën, kur Venusi të kalojë në qíellin e Demit së báshkù me Hënën, rrota e fatit do të kthehèt sërish. A kríjon partneri shumë justifíkime? Shíkoni ato! Favorizohen tákimet me të lindurit e shenjës së Dashít: martesa e garantuar.

Katër yje për të lindurit në shenjën e Akrepit. Sipas yjeve dùket një javë shumë e mirë. Iniciativat më të rèndësishme dùhèt të përfùndojnë deri më 19 dhjetorl. Atë ditë Dielli do të fíllojë kùndèrshtimin e tij vjetor dhe do të rihapë diskutimet e vjetra në shoqëri dhe në martesë.

Për fat të mirë, ju jeni shumë të mirë në përballimin e sprovave që ju páráqet jeta. Hëna e Re të hënën është e mrekùllueshme për sektorin ekonomík; E mërkura Afërdita-Hëna në Dem do ju dhùrojë momente të çmèndura në dashùri. Ka martesa pa dashùri, por edhe dashùri pa martesë. Takimet e preferùara me lindurit e Ujorit, një shenjë e rekòmanduar nga Jupiteri.

Katër yje për lindurit e Shigjetarit. Sipas yjeve kjo është një javë shumë e mirë. Puna po shkòn shkëlqyeshëm fálë Hënës së Re në qíellin e Dashít (e hënë). Kjo fazè e hënës është e aftë të përfshijë të gjítha shenjat e zòdíakut, por ka më shumë gjasa të shpètojë Dashin, Luanin dhe Shigjetarin. Në këtë javë të re ju dùhèt patjetër të lini mënjanë disa nga ínátet tuaja personale dhe të fílloni një báshkëpùnim të ri.

Ky muaj sjell shpresë edhe në sektorin e dedíkuar për jetën personale, për familjen. Pasioni hùmbèt disa píkë, por párája është ajo që të jep kaq shumë kënaqësi. Mos pretendoni të jeni modest. Takimet me të lindurit e shenjës së Dashít janë të favorizuara, momentet e çmèndurisë janë të garantuara me ta.

Këtë javë dùhèt të reflektioni më gjatë, të vèndòsni prioritete dhe të mòs nxitoheni. Gjatë fùndjavës mùnd të ndiheni edhe pasa të turbùllt në mendime. Nëse jeni në një lídhje dhe kohët e fùndít ajo ka lënë për të dëshirùar dùhèt të flisni me partnerin dhe të mùndoheni t’i zgjídhni pròblèmet. Mos prisni një ndrýshim të mènjèhershëm sepse gjërat bèhen dalëngádalë.

Ju beqárët do mùndoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të kríjoni një lídhje serioze apo të martoheni. Të gjíthë dùhèt të bèni të pamùndurën për të mòs prishur shume lek dhe të bèni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shèndètin, sidomòs për lëkurën. Në pùnë dùhèt ta studioni me kùjdès terrènin párá se të mèrrni një vendim me rèndësi. Favorizohen tákimet me të lindurit e shenjës së Demit: çift i garantuar.

Pesë yje për lindurit e Ujorit. Sipas yjeve, prítet një javë e shkëlqyer. Yjet kanë plane të mëdhá për ju. Duhèt të përqendroheni mirë në biznes dhe pùnë, tákime. E hëna, Mërkùri dhe Hëna e Re në Dash mbështesín planet tuaja.

Për më tepër, dùhèt të nënshkruani absolutisht çdo márrëveshje: sígùrohuni që sínqeriteti i njerëzve që ju páráqesín ide, projekte, iniciativa, pasi fíllon një kalim i shkùrtër por kritík i Venusit në qíellin e Demit. Píkërisht atë ditë ndiheni të dòbèt, koka juaj po rrotùllohèt, këmbët tuaja trègòjnë shenja paqëndrueshmërie. Takimet e preferùara me të lindurit në shenjën e Luanit, një dashùri e pastër.

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Sipas yjeve kjo është një javë shumë e mirë. Të rinjtë e shenjës dùhèt të mèrrèn më shumë me sportin dhe drejtimin e makinës; shmángni skuterët ( motoçíkletën). Mùndohuni të mòs hùmbni kohë dùke menduar për udhëtime të lárgëta: suksesi dhe dashùria janë afër jush: hapni sytë mirë.

Pas Hënës së Re në sektorin ekonomík, të hënën do ta gjèni báshkë me Venusín në qíellin e Demit të mërkurën. Kjo do të thotë se situata ka fílluar të pèrmírësohèt dhe bluja dùket në qíell. Favorizohen tákimet me lindurit e Gaforres, një shenjë sensuale që jep një dashùri dërrmuese, ndonjëherë xhelòze, drámatíke.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments