Duroni dhe pak, pas kësáj dite DO JU MARR MALLI PER DIELLIN! Ja kur do lárgohèt i nxèhti i madh

Fundjava do vazhdojë të jetë e nxèhtë, por pas të hënës do kemi rreshje shiu. Rreshjet do të qëndrojnë shumë pak dhe më pas do kemi sërish ditë të gjata me díell deri në fùnd të gushtit.

“Java tjetër megjíthëse do të nisë pa reshje, që nga dita e martë, ne do të kemi vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të territorit të cilat do të qëndrojnë shumë pak dhe më pas do kemi sërish ditë të

gjata me díell dhe deri në fùnd të gushtit temperatura 34 apo 35 gradë celsius”, tha meteorologia Lajda Porja për Top Channel.

 

Leave a Reply