Monday, October 2, 2023
HomeGenelDùroni dhe prísni daten 21/ Ka një lájm, ja kur mùnd te...

Dùroni dhe prísni daten 21/ Ka një lájm, ja kur mùnd te aplíkoni per nje vízë per pùnë

E dini qe ne astròlògjí numri 13 u sjèll shume fat atyre qe kane nje besim te madh ne veten e tyre dhe qe deri me sot nuk i kane bere kèq askujt si ne te mire dhe ne te kèqe. Sipas shnjes qe kèni eshte koha qe tani te zbùloni se çfare mágjije ju vjen ne 13.

Dashi, Trùri juaj është jashtëzakonisht áktiv tani dhe po ju bèn shumë prodùktiv dhe ambicioz. Si pásojë, do të keni pak durim për njerëzít që përpiqen t’ju ngádalësojnë. Mos hùmbisni asnjë moment me të tillë njerëz.

Demi, Do të hyjë shumë lumturi në jetën tuaj dhe ju e mèrítoni atë, prandáj shijojeni! Mos hárroni të fálènderoni universín. Ndërsa dita përparon, do të ndòdhë diçka që e bèn një nga márrëdhëniet tuaja të afërta të rritet edhe të bèhèt më intensive.

- Advertisement -

Binjakët, Mënyra më e mirë për të sígùrùar të keni një ditë perfekte është të sígùroheni se trupi juaj do të jetë në formë. Gjithashtu, tani është një kohë e mirë për të márrë masa párándáluese kùndèr një pròblèm fizík.

Gaforrja, Nëse nuk mèrrni masa páráprake për të mbròjtur veten nga ánkthi që po përhapet, jeta juaj mùnd të hyjë në një periudhë shumë të gjatë trazírash dhe pasígùrie. Mos u shoqëroni me njerëz që sjellin nègátivitet te ju.

Luani, Mund të ndjeni se një person në një pozítë autoriteti po flírton me ju. Çdo shenjë inkurajimi nga ana juaj mùnd të kèqkuptohèt dhe mùnd të pèrdoret kùndèr jush më vonë. Përpiquni të mòs përzíeni jetën tuaj profesionale me jetën tuaj personale.

- Advertisement -

Vírgjèresha, Yjet thonë se kjo është një ditë që të mendoni për veten tuaj dhe të bèni atë që mendoni se është e drejtë. Në një moment të cáktuar, dùhèt ta vèndòsni veten si prioritet. Kápni timonin e jetës suaj dhe drejtohuni drejt vendit ku dëshíròni të shkòni.

Peshorja, Nesër sèkrèti për të mbijetuar në një situatë dèlíkate është që të shmángni kònfuzíonin dùke dëgjuar me kùjdès. Bëni disa pyetje interesante, por jo shumë personale dhe do të mèrrni një ínfòrmacion të hollësishëm. Njohja me njerëz të rinj do t’ju ndíhmojë të ndiheni më të qetë.

Akrepi, Po bèheni gjíthnjë e më i zènè me pùnë, kështu që është koha që të jeni shumë më selektivë sa u përket personave me të cilët kaloni kohën tuaj të lirë. Nëse jeni të përfshirë në një márrëdhënie, mùnd t’ju dùhèt ta vèndòsni atë në prítje për pak kohë.

Shigjetari, Të kesh ëndrra dhe të pùnosh për t’i realizuar ato është shumë e rèndësishme. Megjíthatë, është po aq e rèndësishme që të kuptoni se kur dùhèt ta bráktisni njërën prèj tyre. Në dashùri nèvojitet më shumë angazhim.

Bricjapi, Në një situatë të tènsíonuar që mùnd të përfshijë miq ose báshkëpùnëtorë, nuk do të bènit kèq që të shmángeni. Do të ishte më mirë nëse trègòheni asnjanës, sepse kjo do të vlerësohèt në të ardhmen.

Ujori, Mos supozoni më të kèqen në një situatë. Në ákt, dùhèt të mendoni më të mirën. Duke mbledhùr energjí pozítive, shánset janë që edhe një situatë nègátive të shndèrrohèt në pozítive. Kanálizoni padurimin tuaj në kùriozítet dhe kreativitet.

Peshqít, Fitoni njohuri që do të ndërtoni aftësitë. Ndërtoni aftësitë tuaja dhe do të ndërtoni suksesín tuaj. Mos híqni dorë nga të mësuarit, sepse do të keni shumë përfitime prèj sáj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments