Friday, September 29, 2023
HomeGenelE dègjuat bòmbèn e Mèrit: E sígùrt, nga 12 e 15 maji...

E dègjuat bòmbèn e Mèrit: E sígùrt, nga 12 e 15 maji Shenjat që Bèkon Fati

Ne ende nuk e dímë me sáktësi se çfarë do të sjèllë viti 2022, por nje gje dihet se çdo gje do te jete me mire se me pare.

Gjíthsesi shprèsa jonë e vetme mbètet që të hýjë një ndryshim i madh nga Universi duke mùndèsùar çaste me të bukura për jetët tona.

Lájmi i mirë për të gjíthë ne është se ástròlògjíkisht ky vit pra 2022 shíhet si viti i mbárèsive, mùndësive të mëdha dhe përmírèsimit të jetëve të të gjíthëve ndáj dhe të shprèsòjmë se e tillë do të ndòdhë.

- Advertisement -

Edhe Mèri e kònfírmon këtë gjë duke thènë se fati i mirë do të mbèshtesë disa shenja të cilat për vitin ku jemi (viti i Ujòrit) do të jenë shenja më të përkèdhèlura nga Universi.

Në páráshíkimin e sotëm, ajo ka vendòsur të trègojë fatin dhe disa páráshíkime për të ardhmen e disa shenjave të cilat ajo i cílèsòn si më të favòrizùarat.

Ujòri. Nuk është aspák çudi që kjo shenjë të jetë në listë e párá pasi viti 2022 na fùt në shenjën e Ujòrit dhe të líndùrit në këtë shenjë do të jetë në kráhët e fatit të mirë për një kohë shumë të gjátë.

- Advertisement -

Duke fílluar nga kjo javë dhe për 6 muaj që do të víjnë, për Ujòrët do të ketë veprímtari të reja dhe do të jenë shumë të sùksèsshëm në çdo fùshë të jetës së tyre. Mòs t’ju víjë si hábi por fati është në duart tuaja. Ju do të mèrrni një vendim të madh për të ndryshuar të ardhmen tuaj dhe gjíthçka mbýllet me një fùnd pozítiv.

Në mes te muajit një plan i madh do të të ndòdhë dhe kjo do t’ju sígùrojë shumë prosperitet ndërsa marsi ju lídh me një çështje madhore në dashùri. Personi që hýn në jetën tuaj do të mbùshë atë gjýsmèn bòsh dhe do t’ju shtòjë më shumë lumturi.

Pèshorja. Jeni një nga shenjat më të prèfèrùara nga Universi, por kùjdes se në maj do të hásni disa sítùata jo të mira. Kjo do të ndòdhë pasi Universi do të kèrkòjë të fshíjè të gjítha të lígát nga jeta juaj dhe kështu do të ndòdhë. Në fùnd të majit do të lárgòhen të gjítha të kèqíjat.

Kíni shumë kùjdes nga ata që ju rrínë pranë pási mùnd të duan të ndèrhýjnë në planet e së ardhmes tuaj dhe mùnd t’ju ndíkojnë për kèq ndáj dhe gjíthçka bèjeni në hèshtje të plòtë.

Sèkrètet tuaja dhe plánet e së ardhmes, ndájini vetëm me príndërit e tu dhe me asnjë tjetër dhe kështu do ju ècë shumë mbárë. Deri në fùnd te majit, shumë dëshira do t’ju plòtësòhen. Lèxòji shenjat që do ju japin gjatë kësaj períudhe engjëjt tuaj mbròjtës dhe kështu do të mèrrni më të mirën nga kjo jetë.

Pèshqít. Vitit 2022 do të jetë viti më i mbárë për të ndèrmárrè ndryshime në jetën tuaj ndáj dhe dílni sa më parë nga híjet dhe gùxòni të kríjoni plane të mëdha për të mirën e të ardhmes tuaj. Dùhet të gùxòni sa më shumë, pasi fati ju mbèshtèt dhe kjo períudhè e ártë nuk ju vjèn më.

Deri në fùnd te muajit, mèndòhuni shumë mirë dhe me shumë qètèsi dhe kríjoni ide të qárta se çfarë ju mùngòn për ta bërë më të bukur dhe të bègátë jetën tuaj dhe më pás ju kríjoni plane të mëdha pasi në asnjë nga ato në këtë vit nuk do dèshtòni.

Mòs hárròni të káloni sa më shumë kohë me fámíljen tuaj pasi për ta ti je persòni më i dashùr dhe i shtrènjtè dhe ti u dhùròn shumë enèrgjí pozítive ndáj dhe e gjíthë dashùria që ju do dhùròni do t’ju kthèhet në mírèsi për jetën tuaj.

Gáfòrrja dhe Dèmi. Bèni shumë kùjdes deri në fùnd të janarit në punën tuaj, pasi mùnd të hásni pèngèsa, por në ditët e párá të majit gjíthçka mèrr fùnd dhe ju mùnd të merrni edhe një shpèrblím të madh.

Trègohuni shumë i afèrt me persònat që kanë përgjègjèsi ose pozícion të lartë në punë, por kùjdes nga ata që mèrrèn me lláfe pasí ata mùnd t’ju hápín tèláshe. Nëse ju do të trègòni vèmèndje, në maj mùnd edhe të káloni në një pozícion të lartë në punë dhe të mèrrni ròlin e shefit.

Nga fillimi i ketij muaji dhe deri në shtator 2022 për të dy shenjat do të jetë një nga períudhat më të bègáta në jetën e tyre sepse planet dhe dëshirat do t’u plòtèsòhen për të mirën e tyre.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments