Friday, September 29, 2023
HomeGenelE Diela e párave, ja cilave nga shènjat do t’u vije mùndèsia...

E Diela e párave, ja cilave nga shènjat do t’u vije mùndèsia dhe kujt do i zgjerohen rrùgët

Dita e sotme është një nga ditët më të mbára dhe më të lùmtura për njerezít pasi eshte dita kur Hena afròhèt sa me shume me plánetin tone dhe kjo na ben qe ne te gjíthe te mbártemi me sa me shume te mira dhe zgjídhje te pròblemeve.

Edhe në ástròlògjí, kjo e Diel 16 tetor njíhèt si një nga ditët më të vèçánta të të gjíthë muajit dhe sot sjèll një fat shumë spècíal për disa shenja dhe në vèçánti për fínáncat e tyre. Si do të jèni me lèkèt a e dini? Ja pra kè fávòrízon më shumë Universi në këtë datë të shènùar.

Kjo periudhë do të jètë si një mrèkùlli për femrat e shenjës së Dashít sepse ato për çdo gjë që do të pùnojnë, do të márrín një shpèrblím të trefíshtë. Do t’ju jèpen shumë mùndèsi nga disa bùríme fínáncíare.

- Advertisement -

Dùhèt të trègòjnë shumë kùjdes femrat e Dèmit jo vetëm këto ditë, por në përgjíthësi në të gjíthë muajin sepse fávòrizími me lèk nuk do të jetë i madh dhe u dùhèt që të bèjnë sa më shumë plánífíkime.

Një tèrhèqje veshi edhe për Gáfòrret që këto ditë po e hèdhín lèkun me lopata dhe kjo sítùatë mùnd t’u kùshtojë shumë. Ndáj kùrsèni deri më datën 28 tetor se pástaj do t’ju bùròjë lèku.

Edhe ju femrat e shenjès së Lùanit këtë periudhë të jetës tuaj mèrrni bèkimin e 21 tetorit sepse për ju për afërsisht 10 ditë do t’ju sígùrohen mùndèsi për të mbýllur të gjítha çèshtjet që ju lídhín me lèkët.

- Advertisement -

Ëndrrat do të bèhen realitet edhe për Vírgjèreshën që më në fùnd do të lumturohèt pasi do të kètë mbështètje èkònomíke dhe planet e jetës do të fíllojnë ti ecín párá me shpèjtësi.

Deri më 25, Peshòrja nuk do të dègjopjë për asnjë zhvíllim në lídhje me lèkët dhe ndáj bèni mirë t’i bíni lapsit mirë me kùrsíme. Në fíllím të nëntorit do të víjë bèkimi juaj në një prosperitet të madh.

Një femër tjetër do t’i bèjë një pròpòzím shenjës së Akrèpit për një òfèrtë që për 2 muajt e fùndít te vitit 2022 do t’i sjèllë përfítíe sa nuk kánë pátur as në 5 vitet e fùndit. Bèni mirë ta pránoni pa u mèndùar 2 herë.

Brícjápët zgjídhín të gjítha síklètet që kánë në fámílje në lídhje me lèkët deri më 25 gusht sepse do të kènë mbështètje nga të katra anët. Më pas kësáj shenje do t’i jèpet mùndèsia edhe të kùrsèjë edhe të shpènzòjë për qèjfe.

Asnje pèngèsë dhe asnjë vònèsë edhe për Pèshqít që gjatë kësáj kohe do të dálin nga kríza dhe mbi të gjítha do të ndèrròjnë edhe vendin e pùnës që kánë sepse u bènè vite që nuk po mèrrni atë që kèrkòni dhe tani do t’u jèpet më në fùnd mùndèsia juaj e ngrítjet fínáncíare.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments