Friday, September 29, 2023
HomeGenelE FUNDIT! Mos Besoni po Deshèt, BIE LUIZI, ngjárja qe nuk prítej...

E FUNDIT! Mos Besoni po Deshèt, BIE LUIZI, ngjárja qe nuk prítej te ndòdhte

Aktiviteti i ish banorëve të Big Brother Vip çdo javë ka pësuar luhatje persa i përket mbështètjes që kanë ata në rrjètet sòcíale.

Sipas Top Albania Radio, fama e tyre është e lídhùr ngushtë me dinamíkat që ata zhvillojnë jashtë shtëpisë dhe nga rènditja mùnd të dallohèt se cili prèj tyre është i preferùari i publíkut. Në vend të dhjetë rènditet Dea Mishel, të cilën e shohim çdo të díel krah Kristit në jurinë e “She’s On Top”. Ajo ka hùmbur 4 mijë ndjèkës në “Instagram”.

Që pas përfùndimit të “Big Brother”, Dea Mishel ka dal vetëm tek “E díell”, dùke lënë pas daljet e tjera mediatíke. Kujtojmë se vetëm pak kohë më parë, ajo u përfol si pjesë e kastit tek filmi “Në kuadër të dashùrisë”.

- Advertisement -

Por, Dea Mishel do të mungojë në këtë film. Fillimisht u përfol se do të ishte ajo një nga áktoret e këtij filmi, por dùket se gjërat kanë ndrýshuar dhe Dea vijon angazhimin e sáj me “She’s on Top”, por jo pjesë e këtij projekti që mezí po prítet nga ndjèkësit. Ndërkohë që filmi do të përmbájë edhe disa skena romantíke, me puthje dhe skena të nxèhta midis dy protagonistëve, por ftesa për ish finalisten nuk ka mbèrritur.

Pas përfùndimit të eksperiencës së tij në “Big Brother VIP” ku árríti të shkòjë në finale dhe të përballet ‘kokë më kokë’ me Luizín, Krist Aliaj nuk i ka munguar ndjèkësve të tij pasi mènjèherë u shfaq me një projekt të ri televízív. Bëhèt fjalë për “She’s On Top’, spektákël i cili sápo ka nisur në “Top Channel” dhe Kristi është pjesë e jurisë profesioniste që gjýkon vajzat. Ai ka hùmbur 1 mijë ndjèkës. Ndërkohë që gjíthçka prítet të ndrýshojë për të, kur të shfaqet për ndjèkësit tákimi i tij me Keisín, në Turqí.

Po ashtu dhe Ronaldo Sharka këtë javë ka hùmbur 1 mijë ndjèkës. Gazetari ka qenë në Turqí prèj disa ditësh, ku edhe është bërë pjesë e formatit “Kepi i Tundimeve”. Nuk e dimë nëse ai ia ka dal që të mòs tundohèt nga vajzat sèksi në Turqí, por ajo që dimë me sígùri, është ákti se ndjèkësit për të po “rrjèdhin” shpèjt.

- Advertisement -

Në vend të shtatë rènditet Efi Dhèdhes me 1 mijë ndjèkës më pak nga java e káluar dùke shkùar kështu në 588 mijë ndjèkës. Qëkur ka përfùnduar eksperienca e “Big Brother”, Efi ka preferùar mòs të jetë pjesë e publíkut me intervista.

Ajo është e fokusuar te projektet e reja në biznes, por edhe në televízíon, ku ka zgjèdhùr të báshkëpùnojë me míkeshat e reja këngëtare. Duket se kjo shkëputje nga ndjèkësit dhe ákti që nuk publíkon shpesh në “Instagram”, ka bërë që për dy javë rresht të hùmbë ndjèkës në rrjètet sòcíale.

Keisi Medini ka qenë e ftuar në “Live From Tirana” ku ka folur më shumë mbi márrëdhënien e sáj me Kristin, Lorèncin, këngën e re, por dhe shumë të tjera. Ajo ka shtuar 1 mijë ndjèkës në “Instagram”. Këngëtarja nuk i ndál pozat hot në rrjètet sòcíale, ndáj edhe ndjèkësit për të sa vijnë e shtohen. Ajo mùnd të cilësohèt edhe si një ndër personazhèt më áktiv në rrjètet sòcíale, ndáj edhe interesi për ta ndjèkur atë në “Instagram”.

Pas sáj vjen Kiara Tito me 1 mijë ndjèkës më shumë. Moderatorja ndau edhe disa prapaskena nga xhirimet, dùke na zbùluar edhe veshjen e sáj në pùntatën e parë të emisionit “Kepi i Tundimeve”. Por, natyrisht që interesi më i madh për të është Luizí. Të shumtë janë fansat e çiftit që e ndjèkin krýesisht për të parë dýshen së báshkù, ndáj edhe pas disa luhatjeve në rrjètet sòcíale, tashmë Kiara e ka fituar simpatinë e publíkut.

Me po 1 mijë ndjèkës më shumë nga java e káluar është po ashtu dhe Olta Gixhari. Nga 419 mijë ndjèkës, ajo ka shkùar në 420 mijë. Që pas përfùndimit të “Big Brother”, Olta është ndër personazhèt më të ndjèkura. Me shumë interes po prítet edhe filmi i sáj me Luizín, ndáj edhe fansat janë gjíthë sy e vesh tek profili i sáj.

Në vend të tretë rènditet Jori Delli. Ajo është një nga konkurrèntet e “Kepit të Tundimeve” që ka mbárùar tashmë xhirimet dhe së shpèjti do të transmetohèt në televízíon. Këtë javë ajo ka shtuar 1 mijë ndjèkës.

Luiz Ejlli këtë javë ka shtuar vetëm 2 mijë ndjèkës. Kujtojmë se së báshkù me Olta Gixharin, do të jenë protagonistë të filmit “Në kuadër të dashùrisë”.

Vendi i parë për këtë javë në “Social Top 5” i përket sërish Elvis Pupës. Edhe këtë javë ai është rritur me plòt 9 mijë ndjèkës. Për të dytën javë resht, áktori i humorit njeh vetëm rritje të shifrave në rrjètet sòcíale.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments