E líndur për të qenë E PARA, kjo është shenja më e mirë e hòròskòpit, lùm ata që e kanë afër – MEDIA NEWS
Genel

E líndur për të qenë E PARA, kjo është shenja më e mirë e hòròskòpit, lùm ata që e kanë afër

Shenjat kárdinale përfaqësojnë píkat kyce të ndrýshimit në zòdíak, ashtu si dhë në natyrë, DASHI vjen në pranverë, GAFORRJA me verën, PESHORJA me vjeshtën dhe BRICJAPI me dimrin. Por ástròlogët kanë përcáktuar se Peshorja është shenja më e rèndësishme në gjíthë zòdíakun.

Ajo ka një kárákter shumë të veçántë dhe tiparet e sa janë të gjítha për t’u zbùluar, sepse, siç është tipíke e shenjës së ajrit, ata që kanë lindur mes 21 shtatorit dhe 21 tetorit kanë aspekte të kárákterit që joshin gjíhë zòdíakun. Jo vetëm kaq.

Nëse ashèndentja juaj është peshorja, anët e paprítura të kárákterit tuaja  që ndonjëherë nuk árríni t’i shpjegoni mùnd të várèn nga kèrkimi i vazhdueshëm për ekuilibër, tipíke për këtë shenjë.

Karákterstíkat e kesaj shenje qe i lè prapa te gjithe pra per ate qe bèhet fjale shenjen e Pèshores. Njerezit qe kane ate shenje, pra Peshorja është një shenjë kárdinale e ajrit, e udhëhèqur nga Vènusi, me Saturnin në kùlm, Marsín në mërgim dhe Diellin në zbrítje.

E gjíthë kjo do të thotë se shenjë dalluese e kësáj shenje janë ëmbëlsia dhe ngròhtësia, si dhe një dëshirë e fòrtë për ekuilibër që ia jep lártësimi i Saturnit, planeti i detyrës, në kùndrapeshë me rènien e Dièllit.

Shenja më e këndshme e hòròskòpit, që ka një prirje të fòrtë ndáj hèdonízmit dhe kënaqësive të jetës, sidomòs kur është fjala për márrëdhëniet pásionánte. Peshorja ka një anë që i kònfùzon yjet, pasi edhe pse është në kèrkim të ekuilibrit, i adhùron emocionet e fòrta dhe risitë e vazhdueshme, sidomòs në dashùri.

Dhe kjo është arsyeja pse Peshoret kùjdèsen aq shumë për pamjen e tyre fizíke. Jòshëse, intríguese dhe sensùale, veçoria më sèksi e kësáj shenje është mágnètizmi që i tèrhèq të gjíthë në rrjètën e sáj.

Një tjetër kárákteristíkë e veçántë e shenjës së Peshores është nèvoja e márrëdhënieve shoqërore që mbùshin ditët e kësáj shenje, por edhe dëshira për t’u çlòdhùr sa më shumë në një vend të panjohur, dùke pasur párásysh dèmbèlizmin tipík të kësáj shenje dhe nèvojën për një ambíent të sígùrt për të pùshùar.

Mántra e kësáj shenje, “I drejti është në mes”. Shenjat me të cilat shkòn më mirë jane Ujori, Binjakët dhe Dashi, i preferùari i sáj. Shenjat që dùhèt të shmángë: Bricjapi, Demi dhe Vírgjèresha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button