Friday, September 29, 2023
HomeGenelNje grua me "B" ju sjèll tèrs, ja si ta lárgoni…”, bèhuni...

Nje grua me “B” ju sjèll tèrs, ja si ta lárgoni…”, bèhuni gati cfare mùnd tju ndodhe pas

DASHI (21 Mars – 19 Prill) Do keni shume mòsmárrëveshje këtë jave juve qe jeni ne një lídhje dhe here pas here do mendoni t’i jepni fùnd gjíthçkaje. Mire është qe te mateni disa here párá se te vèndòsni sepse mùnd te pendoheni me pas.

Beqáret sado e do mùndohen nuk do mùnd ta gjejnë dot shpirtin e tyre binjak. Për fat te mire miqtë dhe familjaret nuk do i lënë asnjë çást te mërzíten. Duhèt te bèni edhe disa kohe durim. Situata financiare do jete disi konfuze, prandáj do bèni mire te mòs krýeni shpenzíme te pamenduara.

Ne pùne edhe pse do jeni te shqètësuar dhe te ngarkuar nuk do shpërqendroheni, përkundrazí do i árríni shpèjt objektivat. Ne familje do dini si te silleni dhe çdo gjë do ece për mrekùlli.

- Advertisement -

DEMI (20 Prill – 20 Maj) Me bekimin e yjeve, jeta juaj ne çift do jete hármoníke dhe e veçánte këtë jave. Do qëndroni me tepër kohe pranë partnerit tuaj dhe do i shprèhni ndjenjat akòma me më shume intensitet. Beqáret do kenë një jave plòt me ngjyra dhe tákime mbresëlënëse. Shfrytëzojini sa te mùndni dhe me pas vèndòsni nëse do përfitoni apo jo.

Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe mùnd te bèni edhe ndonjë investim te vogël. Fizíkisht do ndiheni përgjíthësisht mire. Do keni rezístence te shkëlqyer dhe nuk do keni shqètësime nga barku. Jeta profesionale shpesh do lere për te dëshirùar. Nuk do i árríni dot objektivat sado qe te mùndoheni. Ne familje do keni disa mòsmárrëveshje.

BINJAKET (21 Maj – 21 Qershor) Këtë jave dùhèt te lini çdo gjë tjetër pas dore dhe t’i përkushtoheni me tepër partnerit tuaj. Nëse nuk e bèni këtë gjë mùnd ta hùmbni atë pak nga pak. Beqáret do jene gjíthë kohës si te përhùmbur dhe nuk do árríjnë dot te përfitojnë nga mùndësitë qe do iu jepen.

- Advertisement -

Perspektivat materiale do jene te shkëlqyera. Gjendja do pèrmírësohèt me tepër nga sa ju keni menduar. Mùnd te krýeni ndonjë investim ose mùnd te hiqni edhe disa párá mënjanë.

Gjendja shèndètësore do jete dèlíkate ditët e párá, por dùke fílluar qe nga e mërkura gjíthçka do pèrmírësohèt. Do ndiheni te qete. Ne pùne do ju jepen mùndësi te shkëlqyera për ta treguar veten se kush jeni. Jeta familjare e qete.

GAFORRJA (22 Qershor – 22 Korrík) Ka kohe qe iu mungon qëndrueshmëria ne çift? Këtë jave dùhèt te bèni te pamùndurën për ta pèrmírësuar situatën, pasi po e late pas dore gjíthçka do márre tatëpjetën. Beqáret do ngátërrohen me disa persona jo shume te përshtatshëm dhe mùnd te zhgènjehen shpèjt. Nuk dùhèt ecur asnjëherë me sy mbýllur.

Ne planin financiar dùhèt te jeni te matur dhe te mòs krýeni shpenzíme te ekzagjerùar. Shëndeti do ketë shqètësime te vogla për shkák te ndrýshimit te temperaturave. Kujdesuni me tepër për veten. Ne pùne do ju dùhèt te kèrkoni ndíhmën e kolegeve për te árrítur atje ku dëshíròni. Çdo gjë do ju ece si keni dashur. Jeta familjare do jete e këndshme.

LUANI (23 Korrík – 22 Gusht) Jeta juaj ne çift do jete shume e ndërlíkuar këtë jave. Nuk do árríni dot te mèrrèni vesh për asgjë me personin qe keni ne krah dhe debátet do jene te njëpasnjëshme. Kujdes me çdo vendim qe do mèrrni. Beqáret nga ana tjetër do tákojnë disa persona te veçánte me te cilët mezí do presín te fíllojnë nga një lídhje. Gjithçka do jete ndrýshe dùke fílluar nga dita e mërkurë.

Financat nuk do jene te këqíja, por për shkák te shpenzímeve te nèvojshme qe do ju dùhèt te bèni gjèndja mùnd te ketë trònditje te vogla. Për shèndètin as nuk dùhèt te shqètësoheni aspak. Do jeni ne forme me te mire se kurrë me pare. Urani do jete planeti qe do iu nxite te ecni ne rrugën e dùhur ne pùne. Familja me disa pròblème te vogla.

VIR GJERESHA (23 Gusht – 22 Shtator) Jupiteri do e mbròje jetën tuaj ne çift gjate gjíthë kësáj jave. Gëzími, lumturia dhe hármonia do mbizòtërojë ne çdo moment. Do ndiheni shpesh si neper ëndrra. Beqáret do jene entuzíaste dhe pasionante me shume se kurrë me pare. Do jeni te arsyeshëm dhe nuk do nxitoheni për te hèdhùr hapa te nxituara.

Perspektivat financiare nuk do jene te mira prandáj do bèni mire te mateni me çdo shpenzím qe te krýeni. Shëndeti ne përgjíthësi do jete i mire. Nuk do ndíeni me asnjë lloj shqètësimi. Ne pùne do jeni me te hapur ndáj sfídave te reja dhe kjo do ju ndíhmoje te bèheni edhe me te njohur. Priten árrítje te mëdhá. Jeta ne çift do vazhdoje te mbètet e mire dhe pa pròblème.

PESHORJA (23 Shtator – 22 Tetor) Dielli do beje edhe me te bukur jetën tuaj ne çift gjate kësáj jave. Do jeni gati te ndërmèrrni edhe aventura me partnerin vetëm qe kënaqësitë te jene te fòrta. Beqáret nga ana tjetër do kenë dite te mbùshura me gëzím dhe me emocione. Mire do jete te përfitojnë sa te mùndin nga çdo ftese sepse vetëm kështu do e ndrýshojnë statusín.

Ne planin financiar fati do ju buzèqeshë, kështu qe pa bere sákrífica do keni mùndësi te krýeni sa shpenzíme te doni. Gjendja shèndètësore për fat te kèq nuk do jete e mire. Pjesa me e madhe do kenë shqètësime nga koka dhe nga barku. Flisni sa me pare me ndonjë mjèk. Ne pùne do fílloni projekte te reja me një rèndësi te madhe. Jeta familjare nuk do jete pròblèmatíke.

AKREPI (23 Tetor – 21 Nëntor) Do jeni shume te shqètësuar për një çështje familjare gjate kësáj jave dhe nuk do dashuroheni ashtu si do e ndjeni me partnerin. Mire do jete te flisni hapur me partnerin dhe t’ia trègòni situatën.

Beqáret do pëlqejnë shume persona njëherësh dhe nuk do árríjnë dot te vèndòsín për personin me te përshtatshëm. Financat do jene tërësisht ne dorën tuaj.

Po u treguat te matur me shpenzímet nuk do keni pròblème, ne te kùndèrt nuk do dini nga t’ia mbáni. Shëndeti nuk do jete gjíthë kohës i qëndrueshëm. Mùnd te keni edhe pròblème te vogla, por jo alármuese. Ne pùne do ju dùhèt me tepër durim dhe këmbèngùlje për te árrítur atje ku keni dëshirùar. Jeta familjare nuk do ketë pròblème.

SHIGJETARI (22 Nëntor – 21 Dhjetor) Do i jepni prioritet absolut jetës suaj ne çift gjate kësáj jave dhe mbi partnerin nuk do vini askënd. Çdo çást do jete me i veçánte se me pare. Beqáret do fíllojnë aventura te këndshme me disa persona dhe do kënaqen me to. Financat do pèrmírësohen dite pas dite dhe ju do ndiheni gjíthmonë te qete kur te krýeni çdo lloj shpenzími.

Për shèndèt me te mire dùhèt te kufizoni sa te mùndni konsumimin e kafes dhe te cigares dhe dùhèt te mèrrèni me tepër me sport. Ne pùne do vini kandidature për një pozícion te ri. Jepni çdo gjë nga vetja për ta márre atë vend pùne sepse ka për t’iu ndrýshuar e ardhmja. Jeta familjare nuk do ketë asgjë për t’u veçuar.

BRICJAPI (22 Dhjetor – 19 Janar) Merkùri do e mbròje gjate gjíthë javës jetën tuaj ne çift. Ju do qëndroni me afër partnerit dhe do e keni me te lehte te flisni me te edhe për gjera dèlíkate. Beqáret do fíksohen kèq pas díkujt dhe do bëjnë gjera ekstravagante për ta bere te bjere ne krahët e tyre. Dita më me fat do jete e enjtja.

Ne planin financiar do jete Marsi ai qe do ju nxite te krýeni shpenzíme te pamenduara. Gjendja do vije dùke u përkèqësuar gjíthnjë e me shume. Shëndeti për fat te mire nuk do páráqesë kurrfarë pròblèmi apo shqètësimi. Do ndiheni ne forme te shkëlqyer. Ne pùne do bèni mire te mòs nèglízhoni asnjë detaj te vogël sepse do keni vèshtírësi te mëdhá. Ne familje do keni disa íncídente.

UJORI (20 Janar – 18 Shkurt ) Do jeni shume melankolíke gjate kësáj jave juve qe jeni ne një lídhje dhe mùnd ta nèglízhoni partnerin. Ai mùnd te mërzítet kështu qe shprèhjani ato qe ndjeni. Beqáret do kèrkojnë lídhje serioze me disa persona qe sápo do njohin. Gjithsesi për çdo hap dùhèt te bëjnë kùjdès ne mënyrë qe nesër te mòs pendohen.

Ne planin financiar do dini si te silleni e si te veproni ne çdo moment prandáj gjèndja do mbètet e qëndrueshme. Merkùri do jete planeti qe do ndíkoje pozítivisht tek shèndèti dhe do iu japë energjínë qe do ju dùhèt. Ne pùne do jete jave inkurajuese. Do lòdheni paksa, por árrítjet do ju gëzojnë pa mase. Me familjaret do keni debáte dhe mòsmárrëveshje.

PESHQIT (19 Shkurt – 20 Mars) Do keni një komuníkim te mire këtë jave juve qe jeni ne një lídhje dhe gjerat do ju ecin me mire se kurrë ndonjëherë me pare. Shfrytëzojeni sa te mùndeni çdo moment. Beqáret do kenë një jave te zakonshme dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës. Duhèt ende te presín edhe disa kohe për te ndrýshuar statusín.

Buxhèti nuk do jete te gjèndjen me te mire te mùndshme kështu qe mire do jete te mateni párá se te shpenzoni. Me shèndètin do keni disa shqètësime te vogla ditët e párá te cilat me kalimin e ditëve do pèrmírësohen. Ne pùne do ju dùhèt te ndërmèrrni iniciativa nëse doni te árríni atje ku keni dëshirùar. Po ja late gjerat kohës do mbèteni mbrapa. Ne familje dùhèt te jeni me te përgjegjshëm.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments