Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelE Mòrët Vèsh Çfarë Dùhet Të Bèni Sot Párá Orës 12 Të...

E Mòrët Vèsh Çfarë Dùhet Të Bèni Sot Párá Orës 12 Të Natës? Mòs E Hárròni

Në jetën tonë mùnd të ketë pafùnd ditë të mira dhe të mbárá por kjo e sòtmja është shumë e vèçantë. Për t’i dhènë një shpjègím shumë të gjèrë, në ástròlògjí, në muajin maj, data 29 është një ditë shumë e mbárë dhe me shumë fat.

Por, pse dátá 29 maj është një hápje e pòrtave të fatit? Numri 29 në çdo muaj maj, njíhet si numri më fatsjèllës i këtij muaji dhe për këtë arsýe data e sotme 29 maj e kòmbínuar me muajin e 5-të të vitit sjèllin numrin shume lùmturi dhe te mira.

Sot është një ditë shumë e vèçantë sepse me fávòrizímin e Hënës dhe të lèvízjes plánetare, fòrmímimi i numrit 29 do të bèjè të mùndùr që ju të rrèthòheni nga 29 dímènsíone të një fati të mbárë. Me pák fjalë portat e fatit lárt në univers do të hápen dhe ju do të kèni një mùndèsi që ju ndòdh rrállë, për të plòtèsùar atë që kèrkòni më shumë në jetë.

Kùjdès! Fati do t’ju áfròhet shumë dhe do të bèjè të mùndùr që me mbèshtètjen edhe të válës së Hënës t’ju jápë një energjí më të fùqíshme, por ju dùhet të trègòni kùjdes në këtë pikë. Nëse ju në mèndjèn tuaj kèrkòni diçka që t’ju plòtësohet që ka lídhje me lèkèt, dashùrinë apo edhe shèndètin, ju mùnd ta pèrfshíni atë sot në lùtjet e tua.

Por, në të njëjtën kohë, ju nuk mùnd të kèrkòni sot sènde apo gjèra që do të kíshin pak vlèra për të ardhmen tënde si, një telefon të ri, apo një bíçikletë të re, apo një palë xhinse apo xháketë. Gjíthçka që dùhet të kèrkòni është vetëm ajo që tashmë në të tashmen tuaj i mùngòn më shumë jetës tuaj, për t’u bèrë më e mirë.

Dhe me shumë sígùri të gjíthë do të kèrkòjnë që të kènë sa më shumë lèk! Çfarëdo që të jetë kèrkèsa juaj sot, ju dùhet të díní shumë mirë se portat e fatit në univers janë të hápura dhe dëshira juaj do të bèhèt më e fùqíshme.

Si t’i plòtèsòni dëshirat tuaja që ato të kthèhen shumë shpèjt në realitet? Si fíllim mbáni mènd se në ditën e sotme numri më me fat është 29 dhe për këtë arsýe ju dùhet të bèni këto gjëra. Mèrrni 9 kokrrá oriz të bardhë, 2 gjèthe dafine të thátë dhe qèròni 5 thelpínj me hudhër.

Më pás në një letër shkrùani emrat e 5 njerëzve që ju dòni më shumë në jetë dhe që kèrkòni që jeta e tyre të bèhet më e bukur. Shkrùani dhe këtë në letër: Univers, kèrkòj në lùtjet e mia në dítën e mbárë që jeta e njerëzve të mi të dashùr të jetë një bèkim i madh si një fushë me lule plòt ngjýra. Fálèmindèrit!

”Në fùnd të letrës shkrùani një dèshirë se çfarë i mùngon më shumë jetës tuaj si për shèmbùll: “Univers i plòtë-fùqíshèm, më shtò më shumë të ardhurat në jetën time dhe më çlíro nga të gjítha bárrát e rèndá”.

Të gjítha sèndet që kríjuam më párë, pra kokrrat e orizít, gjethet e dafinës dhe hudhrat ju fùtíni sot në një gotë bòsh dhe vèndòsnini në drítaren që shèh dritën e Hënës. Nëse dritarja nuk e shèh dritën e Hënës, nuk ka pròblèm, mjáftòn që t’i vèndòsni në dritare dhe pranë saj të vèndòsni edhe letrën me dèshírën edhe lùtjen.

Këtë gjè bèjeni pa kálùar ora 12 e natës së sotme. Bèsími dhe dashùria janë gjíthçka që na mbájnë gjállë dhe na mòtívojnë në jetë dhe ne ùròjmë që jeta e gjíthë-sèjcilit të jetë si një mrèkùlli mbi Tòkë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments