Friday, September 29, 2023
HomeGenelE sígùrt/ Këto e nísín muajin e ri me shuma të míra...

E sígùrt/ Këto e nísín muajin e ri me shuma të míra lèkèsh, ja cilet do pèrfítojne

Nëse arrín të zbùlojë më mirë se kush tjetër se çfarë do ndòdhë me jetën tuaj, është vetëm ajo, ástròlògía shqíptare që nuk gábòn. Sot, ajo është fòkùsuar tek disa shenja që sipas saj do t’u shkòjë jeta kaq mirë, sa nuk e kíshím prítùr kurrë më parë. Cila është kjo lístë me 5 shenja plòt fát? Ja ku i kèni si më pòshtë.

Një lájm i mirë vjèn për të párët akrepat, që tashmë jèni shumë të mbështetur me párátë dhe ju jèpet mùndèsía të shpènzòni sa të doni. Sa i pèrket fròntit sèntimèntal, yjet ímpònojnë të ndjèkín zèmrèn duke shmángùr ndèrhýrjet nga njerëzit e tjerë ose çèshtje shumë mátèriale. Kèni 14 si numër me fát.

Híqni dorë ju shigjètarë nga fríká se jeta juaj nuk do të bèhèt më e mirë se për ju po vjèn një fòrtèsi mèndòre që do të të jápë atë ç’ka vètëm ti do në jetë. Ndíkímet më të mira do t’i kèni tek shèndèti dhe nga jeta juaj do të lárgòhèt pjesa “grí”. Numrin me fat e keni 60-ën.

- Advertisement -

Shumë të mira do gjèjë jeta juaj të dashùr bricjapa, por shumë kùjdès në çfarë thòni këto ditë sepse mùnd të lèndòni një person që ju dashùroj pa kushte. Nga Vènùsi dhe Nèptùni do t’ju víjë mbèshtètje kjo do t’ju bèjë më shumë pròdùktiv. Mbáni me vete numrin 55 për fat.

Nëse doni ju të líndur ujor të mèsoni bèkímin tuaj më të madh ai është bùkùria shpírtèrore dhe fòrca e madhe fízíke që vetëm ju e mèrítoni. Për fat të mirë jo vetëm në vendin e pùnës por edhe në të gjíthë ambíentin që të rrèthon do t’ju víjnë gjíthçka siç e dèshíroni. Edhe 28-a është numri juaj me fát.

Kèshilla më e madhe nga yjet për peshqít është që këto kohë, idetë që ju víjnë në mendje t’i bèni realitet sepse fáti mùnd t’ju “mbùlòjë” me párá dhe kjo s’ju vjèn më. Me shumë fávòrízíme në shenjën tuaj, do të përbálleni me një flùks ndrýshímesh në jetë dhe çdo pèngèsë që mùnd t’ju ishte shfáqùr do ta rrègùlloni në mënyrë të mrèkùllùeshme. Trègòhuni të vèmèndshëm sa herë të shíhni numrin 12 sepse ai ju sígùròn fatin, ndërsa një ngjyrë me shumë të mira do ta kèni të kùqèn e ëmbël.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments