Saturday, December 2, 2023
HomeGenelE tríshtùeshme! Ky është i riu që hùmbi jetën në aksídentin e...

E tríshtùeshme! Ky është i riu që hùmbi jetën në aksídentin e djeshëm trágjík

Pòlicía e Kosòvës ka njòftuar se sot ka hùmbur jetën njëri prèj pesë të lèndùarve në áksídèntin që ndodhi dje mes një veture dhe një aùtoambùlance, që po tránspòrtonte të lèndùarit nga një áksídèndt që kishte ndòdhur.

I áksídentùari që për fátin e kèq nuk ka mùndur dot të mbíjètojë është Skofiar Gjíni, i cili ishte punonjës i Qendrës Krýesore të Mjèkësísë Fámiljare në Gjákovë.

“Në aksídèntin e ndodhur dje ku kane qène te lèndùar tre kolegë tonë, punònjes të QKMF-së të cilët u aksídentùan gjatë krýerjes së detyrës zýrtare. Sot, njeri nga ta miku dhe kòlegu im Skòfiar Gjini duke mos iu bèrë më ballë plágève për fát të kèq ka ndèrrùar jetë.

- Advertisement -

Keto janë mòmente pikèllimi per të gjithë ne por sidomos për familjen Gjíni, ne jemi krènar dhe me fát qe patem nje koleg si Skofíari qe e dèshti aq shume punen”, ka shkrùar miku i tij, Gjergjaj.

Këtë njòftík ka bèrë edhe pòlícía e cila thòtë se aksídenti i ndòdhur ka qènë i ëprmasave të mëdha dhe si pásòjë ka pátur shumë të lùnduar të cilët aktualisht po márrin trájtime të spècíalizuara. Por, njëri prèj të aksídèntuarve nuk ia ka dálë dot mbánë të përbállojë plágët e márra.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments