Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelEdhe Bíngòja u qèllòn këtyre 4 shenjave me hýrjen e Muajit tjetër,...

Edhe Bíngòja u qèllòn këtyre 4 shenjave me hýrjen e Muajit tjetër, çfarë qèjfi do Bèjnë

Çdo shenjë dòmínon në mënyrën e vet uníke (dhe ne të gjíthë kemi vèndòsje të fòrta në tabelën tonë të lindjes që shtrihen përtej shenjës sonë të díellit). Ajo që është e sígùrt është se të dymbëdhjetë shenjat kanë kárákteristíka që kanë pòtencíalin të ndíkojnë te njerëzít në një mënyrë ose në një tjetër.

Luani eshte e para, mbrèti i xhùnglës dhe zòdíakut! Luanët janë líderë me një sens të fòrtë kárákteri dhe instinkt. Të njohësh një Luan është ta duash atë. Të perceptuar shpesh si jeta e festës për shkák të shármit të tyre të parezístueshëm,

Luanët dinë të kòmandojnë një turmë dhe të jenë në qendër të vëmèndjes. Ndoshta gjëja më e rèndësishme për një Luan është se as që i shkòn mendja se díkush tjetër mùnd të jetë më i përshtatshëm për të udhëhèqur, ata thjesht márrín rolin.

- Advertisement -

Kjo listë nuk mùnd të ekzístonte pa Akrepat tanë të dashur. Të fòrtë, të pavárur dhe të vëmendshëm janë vetëm disa fjalë për të përshkrùar të lindurit midis 23 tetorit dhe 21 nëntorit. Askush nuk ka fùqínë t’ju lèndojë si Akrepi.

Siç sugjeron emri i tyre, píckími i një Akrepi mùnd të jetë fátál. Në një kuptim romantík, fùqía e tyre mùnd të jetë emocionuese. Ekzíston gjíthmonë një anë e rrèzíkut. E sùnduar nga Plùtoni, planeti i lídhùr me errësirën dhe që rrotùllohèt më lárg nga Dièlli, hija e Akrepit është strátegjíke, hákmárrëse dhe mjáft kokëfòrtë.

Dashi është shenja e parë e zòdíakut dhe dùhèt të jetë i pari në pothuajse çdo gjë. Kjo shenjë zjárrí njihèt për aftësínë për të ndriçuar një hapësirë. Ata janë të dhèmbshur dhe dinamíkë dhe nëse nuk janë në krýe, nuk janë të kënaqur.

- Advertisement -

Megjíthatë, kjo shpesh i bèn ata të ndihen të pasígùrt dhe të veprojnë pak památur për të fituar (edhe nëse nuk është një konkurs). Pra, nuk dùhèt të jetë befasi që Dashi sùndohèt nga Marsi, planeti i lídhùr me lùftën dhe fùqínë.

Bricjapi, nëse ka pasur ndonjëherë një shenjë që i pëlqejn të pùnojë, është Bricjapi. Të lindur midis 22 dhjetorit dhe 19 janarit, Bricjapët janë të talentuar me energjí të lártë dhe pùnën e Drèjtorit e kanë në gják kete gje.

Megjíthatë, ata mùnd të jenë të pamèshirshëm, veçánërisht në ndjèkjen e pèrpjèkjeve të tyre. Satùrni përfaqëson përgjegjësínë, pùnën e palòdhùr dhe vèndòsmërinë dhe është sùndimtari i Bricjapit (dhe kjo shpjegon shumë, apo jo?).

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments