Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelPeshqít 4 yje, Binjaket 1 yll/ Mèri Shèhu ben rènditjen e shenjave...

Peshqít 4 yje, Binjaket 1 yll/ Mèri Shèhu ben rènditjen e shenjave perpara festave

Në páráshíkimin e përjavshëm për shenjat e hòròskòpit, M eri Shehu shprèhèt se java do jetë e qetë, pa ngjárje të fòrta sepse po ndòdhin tranzícione që duan kohën e tyre. por asnjëra prèj shenjave nuk ka márrë vlerësimin prèj 5 yjesh këtë javë dhe disa prèj tyre do iu dùhèt të presín për kalimin e Afërditës në Binjak. Gjithsesi, páráqítet një javë jo e lòdhshme dhe e mirë, pa nxitime apo nèvojë për të márrë vendime.

Me ri Shehu: Kjo është një javë shumë e këndshme sepse Dielli do të fùtet në shenjën e Gaforres dhe do të thotë që vera po na pret krahëhapur, do ta ndíejmë ndjesínë dhe ajrin veror. Gjithmonë na thërret drejt detit, Gaforrja është shenjë e ujit, e nostalgjísë, familjes, femrës të cilat e shijojnë shumë verën, por edhe meshkùjt nuk ngelen pas. Afërdita nga shenja e Demit, e cila ndòdhej në një pozícion shumë të bukur vetëm se bènte disa lídhje jo të mira me Saturnin në Ujor, hyn në Binjak në fùnd të javës.

Kjo do të thotë që është më e mirë se Afërdita në Dem pasi është në një shenjë të dyfishtë, shenjë që jep dhe mèrr dyfish, në një shenjë ajri që nuk i mèrr gjërat shumë rèndë ose personale dhe nuk i vuan trágjeditë e një lídhjeje shumë të qëndrueshme, pasionante. Është e lirë, e pavárur, e këndshme dhe na jep ajrin e mirë të komuníkimit. Afërdita në Dem është në shtëpinë e sáj, por më të bukur se Afërdita në Binjak nuk ka.

- Advertisement -

Dashi – 2 yje Dielli në Gaforre nuk bèn një kombinim shumë të bukur me Dashin sepse e fùt në një ambíent ku energjínë e tij nuk e shpalos veçse brènda mureve të shtëpisë ose një ambíenti të familjarizuar. Dashi këtë verë dëshiron të bèrtasë shumë sepse Jupiteri e Marsi ndòdhen në shenjën e tij, por fùtja direkt e Diellit në Gaforre i jep disa interesa më familjare e personale dùke ia bllokuar pak energjínë. Megjíthatë, komuníkimi do të jetë shumë i mirë sepse Afërdita në Binjak në fùnd të javës do t’i japë avantazhe.

Demi – 3 yje Afërdita do vazhdojë të jetë në Dem, por do bëjë katërkëndëshin me Saturnin që e lòdh dhe strèson. Nga fùndi i javës Afërdita në Binjak i jep çlirim në çështjet ekonomíke dhe kufizímin që i kishte vënë vetes për të qenë në rregùll me të gjíthë.

Binjakët – 1 yll Duhèt të presín gjíthë javën derisa të hyjë Afërdita në shenjën e tyre për të márrë shkëlqímin. Do presín me vèshtírësi të hapen çështjet e pùnëve, prapaskenave, kèqkuptimeve, lòdhjes shpirtërore e fizíke. Afërdita në shenjën e tyre do t’i japë shármin që iu ka munguar dhe do i çlirojë nga pasígùritë.

- Advertisement -

Gaforrja – 4 yje Dielli në shenjën e tyre nis të kòmandojë. Planetët mùnd të jenë në shenjat e tjera por kur hyn Dielli në një shenjë i jep gjíthë shármin dhe energjínë e mùndshme. Jupiteri dhe Marsi hyjnë në shtëpinë e 10-të për Gaforret vazhdon kështu që do jetë një verë nga e cila do dëgjojmë shumë për to. Gaforret do márrín kurajën që të zbùlojnë çfarë duan në të vërtetë dhe kjo është një nga dëshirat e tyre thelbësore ndáj márrín 4 yje.

Luani – 2 yje Dielli në Gaforre nuk i lë të shkëlqejnë dhe dùhèt të presín Gushtin që të márrín stafetën. Luanët do jenë në periudhën párápërgatitore për të márrë revanshin në një çështje pùne por dùhèt të kenë kùjdès me shèndètin gjatë kësáj jave sepse ndihen pak të lòdhùr e të strèsuar. Afërdita në Binjak do iu japë shumë avantazhe në shoqëri.

Vírgjëresha – 3 yje Hyrja e Afërditës në Binjak në fùnd të javës nis një periudhë më të mirë për talentin, hobin dhe publicitetin. Dielli në Gaforre është shumë i mirë, por derisa të hyjë Afërdita në Binjak ditët nuk do të jenë aq shumë të mira.

Peshorja – 2 yje Do ketë Diellin në katërkëndësh me peshorèn që nuk i jep energjínë e dùhur, por në kárrierë do ketë gjëra të mira, një tríùmf, një fitore.

Akrepi – 3 yje Do udhëtojnë sepse Dielli në Gaforre i lídh me udhëtimet jashtë, kontákte, familjarizím ose lídhje personale me njerëz që jetojnë jashtë. Lidhjet personale që nuk kanë mùndur t’i realizojnë ose afrojnë bèhen realitet dhe do kenë lídhje èrotíke jashtë vendit.

Shigjetari – 2 yje Afërdita në Binjak dèl përballë Shigjetarëve dhe do jetë në kùndèrshtim. I jep më shumë prioritet të tjerëve, márrëdhënieve në çift, do iu dùhèt të jenë më të vëmendshëm në ekuilibrimin e disa situatave. Stafetën në fùshën e ndjenjave dhe mùndësive e márrín të tjerët për Shigjetarët ndáj ndòdhen në këtë pozícion.

Bricjapi – 1 yll Dielli në Gaforre nuk është në pozícion të mirë për ta, i kùndèrshton dèl përballë tyre. Do ndihen të lòdhùr, do kenë një antagonizèm të madh párá ose një person të fùqíshëm që iu vë kushte të fùqíshme. Kundërshtarët do jenë në një pozícion më të fùqíshëm se Bricjapët.

Ujori – 3 yje Vazhdojnë të shkëlqejnë, por dùhèt të presín fùndin e javës për t’u ngritur në dashùri, márrëdhëniet èrotíke. Afërdita në Binjak premton një verë shumë të këndshme. Do mèrrèn vetëm me gjërat e tyre dùke iu lárguar përgjegjësive për t’u márrë me pùnët e të tjerëve.

Peshqít – 4 yje Peshqít dhe Gaforret janë më mirë në këtë periudhë. Dielli në Gaforre favorizon Peshqít sidomòs në dashùri, një dashùri e madhe, një njeri i fùqíshëm mùnd të hyjë në jetën e tyre. Kryesisht për femrat nis një periudhë me një lídhje të fùqíshme ose ádmírim të madh për partnerin, një lídhje që iu plòtëson shumë kèrkesa dhe i bèn shumë romantíke. Një talent i tyre ose një mùndësi e madhe lídhùr me fèmíjët do reklamohèt.

Asnjë shenjë me 5 yje sepse ne presim kapërcimin e një situate nga një situatë, pra kalon Dielli nga Binjakët në Gaforre dhe Afërdita nga Demi në Binjak. Derisa të márrín revanshin e dùhur nuk japin plòtësisht atë mesazh për të márrë drejtpèrdrejt energjínë. Ndaj do jemi pak më të tèrhèqur, por është një javë e mirë. Nuk vèndòs përnjëherë për gjërat e rèndësishme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments