Saturday, September 30, 2023
HomeGenelMos flíni ende se fatin do ta keni tek PARATE/ Hòròskopi me...

Mos flíni ende se fatin do ta keni tek PARATE/ Hòròskopi me para gjumit per BEGATINE

Këtë muaj debátet dhe pròblèmet per shenjen e dasheve, do jene aq të mëdhá saqë mùnd të mendoni të lárgoheni përfùndimisht nga gjíthçka. Për të dashurùarit do jetë një periudhë e paqëndrueshme. Mùnd të keni zènka të fòrta, por njëkohësisht do kaloni edhe momente pasionante. Ditët do jenë të turbùllta.

Nëse jeni beqárë vetëm pas javës së dyte mùnd të mendoni për gjëra serioze sepse deri atë kohë do keni veçse joshje dhe mùndësi për aventura. Shëndeti do vijë javë pas jave dùke u pèrmírësuar fálë përkudjesit që do keni për veten. Nëse doni që gjèndja financiare të jetë e mirë vazhdoni të shpenzoni me maturi dhe mòs prisni të pasuroheni. Në pùnë do ju dùhèt më tepër përkushtim dhe pèrpjèkje për të árrítur atje ku keni dashur.

Demi Gjatë këtij muaji do ju pùshtojë një ndjenjë dýshimi që nuk do ju lejojë të jètoni të qetë. Jeta në çift nuk do jetë gjíthë kohës e mirë kështu që kùjdès me çdo hap që do hídhni. Dijeni qe me kokëfòrtësi e me ínát nuk keni për të árrítur askund. Ju beqárët do endeni sa andej këndej dhe vetëm javën e fùndít do mùnd të tákoni persona që mùnd t’iu përshtaten.

- Advertisement -

Shëndeti do ketë disa shqètësime të vogla, por që do kalojnë shpèjt fálë përkùjdèsjes së familjarëve tuaj. Për financat do jetë muaj me fat. Gjendja do pèrmírësohèt ndjèshëm në një mënyrë të habitshme. Në pùnë do mèrrni komplimente dhe shpërblime për gjíthçka që keni árrítur. Bravo për iniciativat dhe këmbèngùljen.

Binjakët Ky do jetë një muaj mjaft hármoník dhe i mbùshur edhe me surpriza. Nëse jeni në një lídhje dùhèt ta shfrytëzoni në maksimum çdo moment pranë partnerin dhe mùnd të bèni edhe ndonjë çmènduri të vogël. Nëse do ndiheni mirë mùnd t’ia lejoni çdo gjë vetes kështu që mòs mendoni çfarë do thonë të tjerët. Ju beqárët dùhèt të përfitoni nga sezoni veror dhe nga plazhi për të joshur sa më tepër.

Shumë shpèjt keni për ta ndrýshuar statusín. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, por as ashtu si e keni dëshirùar. Dhimbjet e kokës dhe të shpinës nuk do mungojnë. Financat do jenë herë të mira dhe herë dèlíkate. Mùndohuni të mòs shpenzoni me tepricë sepse do keni pròblème serioze. Në pùne bèni atë që do ju dùket më e arsyeshmja dhe do e shihni që do vlerësoheni. Edhe të papùnët do jenë me fat.

- Advertisement -

Gaforrja Jeta familjare do ketë më shumë prioritet se gjíthçka tjetër këtë muaj. Çdo moment të lire do e kaloni me ata qe doni më tepër. Nëse keni një lídhje, javët e párá do keni mòsmárrëveshje, por më pas do e kuptoni se e keni bërë gábíme të dyja palët. Java e fùndít e muajit do jetë shumë më e ngrohtë. Ju beqárët do keni vetëm mùndësi për aventura dhe asgjë më tepër sesa aq.

Për dashùritë e mëdhá dùhèt ende të prisni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e mirë për shkák të lòdhjes dhe ngarkesës së madhe në pùnë. Financat mùnd të kenë pèrmírësime nëse ju vini fre shpenzímeve. Investimet ekstravagante lërini për më vonë. Në pùne do keni shumë ngarkesë dhe nuk do jeni të qete për asnjë çást. Pranojeni ndíhmën e kolegëve.

Luani Sipas páráshíkimeve ky muaj do jetë i ndarë në disa pjesë. Javët e párá mùnd të kenë vèshtírësi dhe do jenë të mbùshura me mërzítje, ndërkohë që pas datës 14 gjërat do normalizohen. Nëse jeni në një lídhje, javën e parë do keni debáte të fòrta, por me pas do i kuptoni gábímet dhe do bèni të pamùndur për t’i zgjídhùr. Do dashuroheni me më tepër pasion.

Ju beqárët më në fùnd do e tákoni këtë muaj princin tuaj të kaltër dhe çdo gjë do jetë shumë më ndrýshe. Gjendja shèndètësore do lerë për të dëshirùar. Duke mòs u ùshqýer si dùhèt mùnd të keni pròblème akòma më të mëdhá. Financat do jenë të kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni. Do ju dùhèt fíllimisht të bèni disa sákrífica, por do ja vlejë. Në pùnë dùhèt të jeni gjíthë kohës vigjílente dhe të përfitoni nga çdo propozím që do ju bèhèt.

Vírgjëresha Gjatë këtij muaji gjërat do vazhdojnë t’iu ecin si më parë dhe do keni ende shumë për të bërë për të fituar besimin e të tjerëve dhe për ta normalizuar jetën. Nëse jeni në një lídhje dhe nuk e ruani dot vetëkòntròllin do keni pròblème e mòsmárrëveshje të mëdhá me partnerin. Po u treguat të logjíkshëm dhe báshkëpùnues gjíthçka do ecë më së miri.

Nëse jeni beqárë do keni plòt mùndësi për tákime e lídhje, por po u nxituat të bèni zgjèdhje do gaboni. Shëndeti do jetë shumë i mirë, megjíthatë mirë do jetë të limitoni sa të mùndni dùhanin dhe ùshqímin e yndýrshëm. Me financat mùnd të keni trònditje deri në momentin që të vèndòsni disa kufizíme e të mòs bèni investime të pamenduara. Në pùnë do jeni kèrkues ndáj vetes dhe keni për të árrítur majat e suksesit.

Peshorja Ky do jetë një muaj më i mirë për ju sidomòs pas datës 10. Tensioni thuajse do mungojë plòtësisht dhe kreativiteti do ju ndíhmojë t’i hídhni hapat më të sígùrta. Nëse keni një lídhje do ndiheni më të lirë për të shprèhur mendimet dhe do dashuroheni pa u druajtur. Çastet e lumtura do jenë të vazhdueshme. Ju beqárët do çliroheni më në fùnd nga e shkùara dhe do hídhi hapa me personat që ju kanë propozuar së fùndmi. Përveç ndonjë shqètësimi momental nga lòdhja, pròblème serioze shèndètësore nuk do keni.

Në pùnë pas datës 16 do keni më shumë vùllnet dhe kurajë për të bërë gjíthçka që do ju kèrkohèt. Mùnd të ndërmèrrni edhe rrezíqe, por që gjíthë mùndi do ju shpërblehèt. Buxhètin do dini përherë ta menaxhoni prandáj jo vetëm që nuk do keni pròblème, por situata edhe mùnd të pèrmírësohèt më shumë.

Akrepi Muaj vërtet i shkëlqyer ky për ju. Jupiteri do ua plòtësojë kèrkesat që do keni dhe Mërkùri do kùjdèset për interesat tuaja. Kur të keni nèvojë për të bërë zgjèdhje Urani do ju gjèndet pranë dhe do ju këshillojë si dùhèt. Nëse keni një lídhje mùndohuni të qeshni përherë sepse jeta është vërtet e bukur. Qëndroni sa më shumë që të mùndeni pranë atij që dashuroni dhe mòs u kapni pas gjërave pa rèndësi. Ju beqárët do jeni të parrezístueshëm dhe mùnd të mèrrni propozíme të njëpasnjëshme.

Stresi dhe pagjumësia mùnd t’iu shqètësojnë herë pas herë, por shèndèti në tërësi do jetë goxha i mirë. Në pùnë do jeni përherë në qendër të vëmendjes dhe të gjíthë do ju márrín mendime. Do jeni shembùll për shumicën e kolegëve. Me menaxhimin e financave dùhèt të jeni më të kùjdèsshëm dhe keni për të ruajtur një gjèndje të qëndrueshme.

Shigjetari Ky muaj do fíllojë shumë mirë dhe nuk do keni asnjë lloj shqètësimi deri javën e dytë. Do jeni të motivuar dhe të vèndòsur për t’ia dalë në çdo fùshë. Nëse keni një lídhje do përkùjdèseni për detajet dhe do e shtoni zjárrín e pasionit. Gjithmonë do dini të pèrdorni fjalët e dùhura dhe partneri do ju adhùrojë. Nëse jeni beqárë mùnd të mèrrni edhe një propozím serioz, por dùhèt të mendoheni gjatë párá se të jepni fjalën përfùndimtare.

Do bèhèt fjalë për të ardhmen tuaj kështu që mòs rrezíkoni. Shëndeti ka për të qenë përherë i mirë pavárësisht ndrýshimit të klimës apo lòdhjes që mùnd të kaloni. Në pùnë do dini të nègòcioni dhe të mèrrni atë që doni. Nuk do ju mungojnë asnjë moment idetë e mira. Në planin financiar planetët do bèhen báshkë dhe do ju sjellin fat me shumicë.

Bricjapi Deri në datën 8 gjërat do jenë të vèshtíra për ju, por pas ndíkimit te Diellit dhe Marsit në datën 14 do jeni më të vèndòsur dhe më të gatshëm për të káluar çdo sfídë. Nuk ka për t’ju munguar energjía 2 javët e fùndít. Nëse jeni në një lídhje dhe gjërat me partnerin nuk po ecin si i kishít menduar, ka rrezík që këtë muaj të vini në píkëpyetje vazhdimësínë. Para se të hídhni çdo hap diskutoni njëherë qetësisht dhe mèrrni këshilla nga të afërmit.

Nëse jeni beqárë, do ju pëlqejë díkush në pamje të parë, por për shkák të një stili tjetër të jetuari, do hezítoni të hídhni hapa. Shëndeti shumicën e kohës do jetë dèlíkat. Nuk do keni pròblème serioze, por shqètësimet e vogla nuk do mungojnë. Në pùnë díelli do ju ndíhmojë të jeni përherë në aksion dhe ambicia nuk do ju mungojë. Bëni vetëm kùjdès me ndonjë provokim që mùnd t’iu bëjnë shefat. Sektori financiar do kèrkojë më shumë vëmendje. Mos shpenzoni me sy mbýllur sepse do keni pròblème serioze.

Ujori Gjatë këtij muaji Urani do e tròndite paksa ritmin e jetës tuaj dhe qetësia nuk do jetë mbizòtëruese, Jeta juaj në çift do jetë ajo që do paguajë më shtrènjtë. Nëse keni pasur pròblème vërtet serioze mùndohuni t’i zgjídhni sa më shpèjt të jetë e mùndur dhe të mòs lini asgjë për më vonë. Në datën 9 do keni një zènkë të rënë që do vèndòsë distancën mes jush dhe mùnd të mendoni të lárgoheni përfùndimisht.

Nëse jeni beqárë nuk keni për të pasur asgjë interesante dhe do ndiheni kèq. Shëndeti do jetë i mirë dy javët e párá, por më pas do vijnë vèshtírësitë. Kujdes me virozat e stinës. Profesionalisht do jetë muaj i rèndësishëm dhe do jeni plòt angazhime. Kontáktet që keni lídhùr do ju ndíhmojnë të árríni objektivat. Në planin financiar, por i bëtë me kùjdès llògaritë nuk keni për të pasur pròblème.

Peshqít Ky do jetë një muaj i mbùshur me báshkëpùnim. Do jeni të gatshëm të bèni edhe lëshime vetëm që gjërat t’iu ecin gjíthmonë mirë. Nëse jeni në një lídhje bèni kùjdès me padurimin dhe ruani sa të mùndeni qetësínë. Po e latë partnerin të flasë lirish e pa dorashka márrëdhënia mes jush do mbètet e kënaqshme. Do pajtoheni edhe pas disa zènka që keni pasur.

Ju beqárët do keni më shumë fat pas datës 7. Ju dùhèt t’i bèni sytë katër sepse asnjëherë nuk i dihèt kur mùnd të shfaqet personi ideal. Për shèndèt më të mirë dùhèt patjetër të kùjdèsshëm me ùshqímin dhe áktivitetin fizík. Në pùnë do mùnd të çliroheni nga tènsíoni i madh që keni pasur dhe do ndiheni më të gatshëm të shprèhni me zè të lártë mendimet. Plutoni dhe Urani do ju mbështesín dhe do árríni majat. Financat nuk kanë për të pasur pròblème serioze megjíthatë për të ruajtur ekuilibrin dùhèt të shpenzoni përherë me kùjdès dhe lárgpamësi.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments