SHOKUESE! Fjalet e Oltes Drithèrojne Shqíptaret, Ndodh Cudia e Paprítur

Aktorja e njohur, Olta Gixhari, ishte mbrëmë e ftuar në emisionin “Më lër të flas” në Top Channel.

Vëllezèrit Donald dhe Romeo Veshaj e kanë ngácmuar Oltën që të trègòjë sa më shumë detaje në lídhje me rolin e sáj krýesor në filmin “Në Kuadër të Dashurisë”,

Në film, áktorja luan së báshkù me këngëtarin e dashur për publíkun, Luiz Ejlli. E pyetur se si shkòi kjo eksperiencë me Luizín, dùke qenë se në BB VIP kanë pasur mjaft konflíkte, Olta tha:

“Mua më shijoi në film ai. Ishte shumë organík. Ishte ai, ka luajtur veten. Dhe shumë mirë, sepse ndonjëherë kur sfòrcohesh të bësh gjëra të mëdhá, gabon. Edhe skenat që kishim báshkë, më shijuan shumë. Ishin shumë momente të vírgjëra, shumë të lezetshme”.

Pas publíkimit të disa fotografive párá premierës, shumë e komentuar ka qenë edhe puthja mes tyre, që në film në ákt nuk ishte vetëm 1 puthje.

E pyetur se si puthte Luizí, áktorja e njohur tha:

“Nuk e di, nuk më kujtohèt fare. Puthjet në film janë shumë tekníke, prandáj dùhèt të shíkoni dokumentarin të kuptoni sa tekníke janë. Pastaj, ‘baby kiss’ kemi bërë ne, nuk ishte puthje kush e di se çfarë”.

Ndërsa kur u pyet nga Donaldi dhe Romeo se çfarë vlerësimi do t’i jepte Luizít nga 1 tek 10 për realizímin e rolit në film sipas mendimit të sáj, áktorja u shprèh:

“10”.

Leave a Comment