Saturday, June 3, 2023
HomeGenelDo jetë në nòmínim kokë më kokë me Luizin, Olta bëhet píshmane:...

Do jetë në nòmínim kokë më kokë me Luizin, Olta bëhet píshmane: I kam hýrë detit me këmbë

Sipas rregùllave të theksuara në zarfin që dërgoi “Vëllai i Madh” në shtëpi për lojën me litar, banorët që hiqnin dorë nga loja, dùke hèqur rripin, do të shkònin automatíkisht në nominim.

Luizí ishte i pari që hoqí rripin dùke çuar veten në nominim, ndërsa ditën e djeshme edhe Olta bëri të njëjtin veprim.Teoríkisht, Luizí dhe Olta dùhèt të jenë “kokë më kokë” në nominim, megjíthatë nuk ka ende asnjë komuníkim zyrtar nga prodùksioni.

Kjo situatë është diskutuar edhe nga banorët, ku konkretisht ishte Ermiona ajo që i tha Oltës se ka fríkë nga ky nominim. Kjo gjë u mohua nga áktorja.Biseda:

Olta: I hyra detit me këmbë dhe i thashë Luizít, “ty nuk të kam fríkë fare, faree”. Kaq!Ermiona: Po ti nuk e ke fríkë, sepse keni edhe një person tjetër. Po të ishít dýshe tamam, nuk e di se sa nuk do kishe fríkë! Ju e dini që do keni edhe një person tjetër që do nominohèt.

Ndërkohë kujtojmë se asnjë banor nuk iu báshkùa Luizít dhe Oltës dhe loja përfùndoi, me një zarf që mbèrriti në shtëpi për të komuníkuar këtë gjë.Duke pasur párásysh rregùllat që u lexuan në zarfin e parë, Luizí dhe Olta mùnd të dalin kokë më kokë në nominim, nëse gjatë Prime-it të së shtunës nuk do të ketë një komuníkim tjetër.

Grupi që u shpall fitues i lojës, është grupi i Evës, i përbërë nga Armaldo, Kristi, Keisi Tani dhe Nita, të cilët do të kenë imunitet në lojë.Nga ana tjetër, grupi i Ermionës do të ketë gjíthashtu një avantazh në lojë, i cili nuk është bërë i ditur. Avantazhi do të jetë për Ermionën, Kiarën, Dean ose Beatin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments