E FRIKSHME!! I íku Fama Fare, ja çfare i Ndodhi e Zeza pak dite me Pare

U ‘zhdùk’ nga vëmendja e opinionit publík mènjèherë pas përfùndimit të spektáklit të Big Brother VIP 2.

Çfarë ndòdhi me Efi Dhèdhes? E ftuar në “Më lër të flas”, ish-banorja trègòi se nuk është ndjèrë mirë emocionalisht

dhe psíkologjíkisht dhe i është dashur të márrë kohë për të pùnuar me veten, për të reflektuar.

Efi trègòi se për një pjesë të kohës ka pasur pròblème të rrethohej nga njerëzít, dhe se nuk ndihej mirë mes turmave të mëdhá. E pyetur se kush është personi që ‘e mori më qafë’, dùke e këshilluar që të rifùtej në Big Brother VIP 2, Efi tha se Donaldi, megjíthatë janë rregùlluar dhe ai është i fálur.

Romeo: Efi, që prèj përfùndimit të Big Brother VIP Albania 2 ti je zhdùkur, çfarë ka ndòdhùr?

Donaldi: Zhdùkur nuk mùnd ta themi sepse Efi është e gjallë.

Efi: Kam dalë në lájmërim si person i zhdùkur? Këtu jam për Zotin.

Donaldi: Po mor të pamë te “Top Story”, ndërtuan atje një temë atje për ty.

Efi: Me vërtet, se paskam parë. Ja ku jam, ju më gjetët.

Romeo: Si ka qenë jeta jote këtë periudhë?

Efi: Këtë periudhë kam vèndòsur t’i përkushtohem vetes time për të bërë gjërat që do ti themi më pas. Unë kam qenë në emision gjatë daljes time të parë, pas hyrjes time të dytë ne nuk jemi parë, por gjërat nuk shkùan edhe aq mirë.

Romeo: Po pse nuk shkùan edhe aq mirë?

Efi: E kam fjalën për gjèndjen time psíkologjíke dhe emocionale. Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje, përtej shákave dhe thjesht kam dashur të qëndrojë të reflektojë. Kam pasur pròblème edhe me njerëzít. Nuk ndjehesha mirë kur dilja, kur kishte shumë njerëz rreth e rrotùll meje kështu që kam dashur të rri vetëm.

Donaldi: Mirë, çfarë shkòi kèq te hyrja jote e dytë? Pse e përjetove kèq ose çfarë të mërzíti?

Efi: Dua të ndálojmë shumë pak këtu. Unë jam njeri shumë emocional, pavárësisht se dùkem ‘mehh’ kështu. Si njeri emocional që jam gjërat nuk shkùan ashtu síkurse i kisha páráshíkuar. Ka pasur shumë prèsion psíkologjík, Primet unë thjesht doja që të mbáronin dhe përfùndoi.

Donaldi: Rifùtja ishte një vendim shumë i gabuar për ty pra?

Efi: Nuk di ta them nëse ishte një vendim i gabuar…

Romeo: Kush ta dhá si ide kur e pyete ‘a të fùtem’?

Efi: S’di a ta them…

Donaldi: Po mor thuaje, pse ç’pròblèm ka.

Efi- Romeos: Vëllai jot ma dhá. Mora zòtërinë, vëllain tënd në telefon dhe…

Donaldi: Dhe unë të thash… Më ka pyetur Efi ‘si mendon, a mùnd të rifùtem në Big Brother?’ dhe unë i thash “patjetër që po”.

Efi: Të më kishe thënë “jo”, nuk do të isha fùtur.

Romeo: Domethënë të mori Donaldi më qafë?

Efi: Po po, Donaldi e ka fájin.

Donaldi: Kompania jonë paguan edhe një fije sígùrimi për të gjítha këto dèmet dhe unë mendoj se juve ju kanë ardhùr ata korrierët tanë edhe…

Efi: Po po, kanë ardhùr. U rregùlluam, është mbýllur kjo temë, nuk kemi pse e diskutojmë më. Je i fálur.

Leave a Reply