Tuesday, October 3, 2023
HomePetsParáshíkimi i fòrte para Kríshtlindjève/ Shenja e mbushur me fát në dáshùri...

Paráshíkimi i fòrte para Kríshtlindjève/ Shenja e mbushur me fát në dáshùri dhe miliòna ne xhepa

Dashi te kete shume kùjdes. Shumë gjëra do ecin kèq gjatë kësáj dite dhe ne shumë momente do ndiheni kèq e të pashpresë. Ju të dashurùarit nuk do jeni aspak të kuptueshëm me partnerin tuaj dhe kjo gjë shpesh mùnd të nxitë debáte e mòsmárrëveshje. As ju beqárët nuk do jeni në ditën tuaj më të mirë për të hèdhùr hapa e për të márrë vendime. Gjithçka do jetë si zakonisht.

Në pùnë yjet do iu japin dëshirën për t’u izoluar nga të gjíthë. Vërtet do i realizoni detyrat ama nuk do keni asnjë kontákt me shefat ose kolegët. Financat për fat të mirë do jenë më të privilegjuara fálë një shume të majmë që do mèrrni nga familjarët.

Demi do te jete plòt mbaresi. Gjatë kësáj dite do zgjoheni me optimizèm dhe me dëshirë për ta bërë çdo gjë për së mbári. Ju të dashurùarit do i bèni të gjítha pèrpjèkjet që márrëdhënia me partnerin të pèrmírësohèt akòma dhe më shumë. Toleranca, mirëkuptimi dhe dashamirësia do mbizòtërojë në çdo moment.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt të bèni asgjë me ngùlm pasi gjërat më të bukura ndòdhin natyrshëm. Në pùnë ka ardhùr koha të veproni dhe të shihni më lárt. Marsi do ju ndíhmojë të keni árrítjet që do ëndèrroni. Sipas Dritare.net, financat do jenë shumë herë më të mira. Hiqni edhe disa párá mënjanë dhe do mùnd të sígùroni të ardhmen.

Binjakët do te ecín ne rruge te reja. Sot do vini shumë gjëra në vijë dhe do fílloni të kríjoni të ndërtoni murin e fòrtë për të ardhmen. Për ju të dashurùarit e sotmja do jetë ideale për të márre vendime të rèndësishme. Do jeni plòtësisht të bindur dhe në mbrëmje shumë gjëra do jenë ndrýshe. Ju beqárët do ndihen të lumtur pasi të márrín një propozím të veçántë. Kjo do iu shtyjë të bèni edhe gjëra që nuk i kishít menduar kurrë.

Në pùnë dùhèt të jeni pak më të vëmendshëm dhe të mòs e bèni asgjë me përtesë. Në planin financiar fati do jetë me ju megjíthatë kjo nuk do të thotë që ju të mbýllni sytë dhe të shpenzoni sa të dëshíròni.

- Advertisement -

Gaforrja te rùaje sa me shume qetesíne. Në shumë momente do jeni të irrituar gjatë kësáj dite dhe mùnd të debátoni me këdo që do ju dalë párá. Ju të dashurùarit ka rrezík të kaloni çáste vërtet dèlíkate. Në shumë momente mùnd të ndiheni kèq nga fjalët që do ju thotë partneri dhe do bini në pesimizèm. Ju beqárët do kaloni pafùnd sfída për të gjetur më në fùnd dashùrinë e madhe.

Mbrëmja do mbýllet në mënyrën më të mirë të mùndshme. Në pùnë keni për të márrë goxha kritíka, por kjo nuk dùhèt t’iu pèngojë për të ecur párá. Po u dòrèzuar do dilni të hùmbur. Buxhèti do lërë shumë për të dëshirùar. Kujdes me çdo hap sepse mùnd të mbèteni pa párá në një moment.

Luani do te jete shume kòmod. Gjatë kësáj dite nuk do ndiheni shumë mirë në ambíentet ku do gjèndeni dhe mùnd të qëndroni paksa mënjanë. Për ju që jeni në një lídhje, kjo e sotmja ka për të qenë e mërzítshme. Nuk do përjètoni asnjë emocion të ri dhe në shumë raste zèmra do ju brèngoset.

Ju beqárët nga ana tjetër do jeni me shumë fat në dashùri dhe e ardhmja do ju ndrýshojë brènda disa minutash. Në pùnë nuk do shprèheni dot lirshëm e nga ana tjetër nuk do jeni aspak dakord me ato që do ju thonë kolegët. Mos u ndíkoni aspak prèj tyre. Buxhèti nuk do jetë i kèq, megjíthatë po u treguat të kùjdèsshëm me shpenzímet do keni përfitime më vonë.

Vírgjëresha hýn ne nje atmosfere qe do t’i mbùshet jeta vetem me pozitivitet. Dita e sotme do jetë më e bukur dhe me më shumë alegri se më parë. Do jeni pozítivë dhe lárgpamës. Nëse keni një lídhje, pas një periudhe jo shumë të begatë gjërat do fíllojnë të pèrmírësohen dhe shpesh do ndiheni të lumtur. Ndjenjat shprèhini sa më shumë që të mùndeni. Ju beqárët do keni një ditë të qetë dhe pa ndonjë tákim mbresëlënës.

Në pùnë më në fùnd do mèrrni frymë lirisht dhe do kënaqeni kur të shihni sesi do ju realizohen aq mirë planet e bëra. Mùnd të mèrrni edhe postin që mèrítoni. Në planin financiar do jetë një ditë me fat dhe me shumë pèrmírësime. Do ndiheni të qetë gjate gjíthë kohën dhe nuk do ju dridhèt dora kur të shpenzoni.

Peshorja do te márre gjithçka qe ka deshiruar nga jeta. Hëna dhe Jupiteri do ju kríjojnë kushtèt e përshtatshëm për t’u shprèhur e për të qenë vetvetja sot. Nëse keni një lídhje, dashurohuni ashtu si ta ndjeni dhe mòs mendoni aspak për të ardhmen apo për mendimet e të tjerëve.

Është jeta juaj dhe dùhèt ta jètoni ashtu si ta mendoni. Ju beqárët do jeni impùlsivë dhe ka rrezík të bèni disa gábíme. Kujdes! Në pùnë Saturni do ju shtyjë të jeni më të logjíkshëm dhe do i përmbùshni më së miri detyrat që iu janë dhënë. Sipas Dritare.net, edhe financat do jenë dèlíkate. Do shpenzoni pa u menduar dhe në një moment situata do bèhèt dèlíkate.

Akrepi duhet qe te gùxoje me shume. Mos kini fríkë ta fílloni ditën sot sepse ndrýshe nga më parë díelli do ndriçojë pafùnd. Nëse keni një lídhje dhe keni pasur debáte të fòrta me partnerin së fùndi, sot do i zgjídhni ato një e nga një dhe do ndiheni më të qetë.

Të ardhmen do e shihni me më shumë optimizèm. Ju beqárët mùnd të keni dashùri me shíkim të parë, por historitë që mùnd të fíllojnë nuk do jenë shumë afatgjata. Në pùnë do ndiheni më të gatshëm për të márrë përgjegjësi të reja. Do jeni të logjíkshëm dhe do e dini mirë si t’i realizoni të gjítha planet një e nga një. Në planin financiar do jeni më të matur dhe do árríni t’i zgjídhni të gjítha pròblèmet që keni pasur.

Shigjetari dùhet qe te kerkoje sa me shume ndíhme keto kohe tek njerezit qe ka bèsim. Sado të mùndoheni nuk do gjèni dot zgjídhje për pròblèmet që keni pasur. Komuníkimi jo i mirë do ju prishë pùnë. Për ju që keni një lídhje asgjë nuk do ecë mirë mes jush dhe atij që keni në krah.

Gjatë gjíthë kohës do keni dýshime dhe nuk do dashuroheni dot qetësisht. Ju beqárët nuk dùhèt të joshni díkë me gènjeshtra sepse gjíthçka që do bèni do jetë në dèmin tuaj. Në pùnë gjërat do jenë goxha të vèshtíra dhe ngarkesa do rritet. Mezí do mèrrni frymë, nuk do keni kohë të lirë dhe jo çdo gjë do e realizoni si dùhèt. Me shpenzímet mùndohuni të jeni të arsyeshëm gjatë gjíthë kohës dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme. Mùnd të shlyeni edhe ndonjë bòrxh.

Bricjapi do te jete ne rrùgen e duhur per te realizuar planet e jetes. Do zgjídheni me energjí pozítive gjatë kësáj dite dhe me durim e këmbèngùlje do árríni të zgjídhni gjíthçka. Ju të dashurùarit edhe pse mùnd të keni pròblème në jetën tuaj sentimentale, nuk dùhèt kurrsesi të dekurajoheni. Duke u mbýllur në vetvete dhe dùke e lëshuar veten asgjë nuk do mùnd të rregùllohèt.

Ju beqárët do jeni të përkushtuar ndáj një projekti të rèndësishëm dhe nuk do e keni mendjen tek kríjimi i një lídhjeje. Në pùnë do ndiqni një dísíplinë shumë stríkte dhe më në fùnd do mèrrni atë që dëshíròni. Për financa më të mira dùhèt patjetër të limitoni në maksimum shpenzímet.

Ujor ju keni líndur te bekuar. Merrini gjërat me optimizèm sot dhe mòs mendoni asnjëherë nègátivisht. Nëse jeni në një lídhje dhe keni edhe dýshimin më të vogël ndáj partnerit tuaj, flisni hapur me të dhe mòs i mbáni asgjë të fshèhtë. Vetëm në këtë mënyrë do i shmángni pròblèmet serioze.

Ju beqárët më në fùnd do realizoni një tákim interesant dhe mjaft serioz. Për ju çdo gjë do ndrýshojë tashmë. Në pùnë do ju dùhèt të ndrýshoni pak drejtim. Shefat do ju propozojnë një pozícion të ri, të cilin mirë është ta pranoni. Në këtë mënyrë do tèstoni edhe veten. Me shpenzímet trègòhuni sa më të moderùar që të mùndeni dhe nuk ka për t’iu ndòdhùr asgjë e kèqe.

Peshqít duhet te mbájne syte kater sepse nje person qe kane afer mùnd t’u ndíkoje per kèq. Gjate kësáj dite do mùndoheni t’i bèni gjërat sa më mirë në mënyrë që të mòs keni pròblème. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do ketë goxha ndrýshime. Do ndërmèrrni plòt iniciativa vetëm që të përjètoni kënaqësi sa më të fòrta. Ju beqárët do keni një ditë të mërzítshme dhe nuk do mùnd ta gjèni dot dashùrinë tuaj të madhe.

Shpesh do jeni pesimistë për të ardhmen. Në pùnë do jeni më të privilegjuar nëse keni të bèni me klientë. Do jeni të sjellshëm dhe do keni më shumë fitime se më parë. Buxhèti do jetë dèlíkat. Po krýet shpenzíme të mëdhá pa bërë llògari e pa menduar për të ardhmen shumë shpèjt do përballeni me pròblème serioze.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments