Nòstrádámusí i Hòròskòpit e Parashikon! Do drídhen shtepite, data 10 do jete dita kjo prítet

Në tërësi dita do jetë pozítive sot dhe pa pròblème serioze. Do keni besim tek vetja dhe nuk keni për të pasur debáte me të tjerët. Ju që keni një lídhje do jeni shumë romantíkë dhe do kríjoni një klimë të jashtëzakonshme në çift.

Zemra do rráhë fòrt dhe nuk do doni të shkëputeni asnjë moment nga njëri-tjetri. Beqáret nuk dùhèt te bëjnë asgjë me ínát dhe me nxitim sepse do lèndohen e do vuajnë më vonë. Në pùnë shumë kolegë do ju shtyjnë drejt rrugës së gabuar, por një zè i brèndshëm do ju nxitë të bèni kùjdès. Financat do pèrmírësohen në mënyrë të paimágjínueshme fálë një shpërblimi të majmë që do mèrrni.

Demi Marrëdhënia me të tjerët do jetë shumë e mirë sot dhe gjíthçka do ju realizohèt ashtu si keni dashur përherë. Për ju që keni një lídhje ka për të qenë një ditë e zjárrtë. Do i shprèhni hapur dëshirat që keni dhe secili do mùndohèt t’ia plòtësojë tjetrit.

Ju beqárët do keni vetëm njohje miqësore dhe asgjë më shumë sesa aq. Për lídhjet e ëndèrrùara do ju dùhèt ende të presín. Në pùnë do keni sukses të garantuar dhe do fílloni të mendoni edhe për të ndërmárrë një projekt vetjak. Në planin financiar do përballeni me goxha vèshtírësi, megjíthatë mirë është të mòs e lëshoni veten.

Binjakët Ditë e shkëlqyer ka për të qenë kjo e sotmja fálë ndíkimit të madh të Neptunit. Ju të dashurùarit do jeni mjaft të përkùjdèsur për partnerin tuaj dhe do e mbáni atë në pëllëmbë të dorës. Edhe ai do ju bëjë surpriza të këndshme.

Romantizmi dhe ëmbëlsia do jenë pjesë e çdo minute. Ju beqárët do jeni sensuale dhe do árríni të afroni pas vetes cilindo që do pëlqejë. Ka mùndësi të ndòdhin gjëra të jashtëzakonshme. Në pùnë Mërkùri do jetë planeti që do ju bëjë t’i kuptoni mirë gjërat dhe do dini si të veproni. Sektori i financave nuk do jetë aspak i rrezíkuar, pasi logjíka dhe lárgpamësia do ju drejtojnë gjíthë kohës.

Gaforrja Gjatë kësáj dite do vèndòsni ta lini veten të lirë dhe ta jètoni jetën si t’iu vijë. Në përgjíthësi gjíthçka do evoluojë. Ju të dashurùarit do jeni në humor shumë të mirë dhe do bèni çdo gjë që do i pëlqejë partnerit vetëm që ai të ndihèt mirë. Së báshkù do qeshni e do përjètoni kënaqësi.

Ju beqárët mùnd të keni edhe dashùri me shíkim të parë, megjíthatë mire është të bèni kùjdès me hapat që do hídhni. Në pùnë, Mërkùri do ju bëjë të reflektoni më gjatë dhe të gjèni zgjídhje për të gjítha pròblèmet që do ju dalin. Financat do jenë të begata prandáj edhe po bëtë ndonjë shpenzím më tepër nuk do keni pròblème.

Luani Sot do bèni mirë të meditoni dhe të mendoheni gjatë. Klima nuk do jetë shumë e ngrohtë dhe shpesh do përballeni me sfída të vèshtíra. Për ju të dashurùarit dita do jetë shumë e paqëndrueshme. Do jeni shumë konfuzè për lídhjen që keni kríjuar dhe nuk do preferoni të mbýlleni në vetvete e të reflektoni gjatë.

Ju beqárët në të kùndèrt do entuzíazmoheni mjaft nga një tákim që do realizoni dhe do hídhni hapa pa u menduar gjatë. Në pùnë do e bèni çdo gjë me pasín sepse jeni ne fùshën më të pëlqyer dhe gjërat kanë për t’iu shkùar shumë mirë. Në planin financiar do vèndòsni rregùll dhe nuk do keni asnjë trònditje.

Vírgjëresha Hëna do bèhèt báshkë me Neptunin sot dhe do ju ndíhmojnë të realizoni çdo dëshirë që keni pasur. Për ju të dashurùarit është momenti i dùhur për të márre vendime të rèndësishme. Po i shtytë ende gjërat situata mùnd t’iu dalë edhe jashtë kòntròllit.

Nëse jeni beqárë dùhèt të besoni tek vetja dhe ta joshni ashtu siç dini atë që pëlqeni. Me shumë gjasë do ia árríni qèllimit përfùndimtar. Në pùnë mòs u nxitoni aspak sepse situata mùnd t’iu ndërlíkohèt. Bëjeni çdo gjë sa më shtrùar që të mùndeni. Vështirësitë që ju kishin dalë në planin financiar do árríni t’i zgjídhni fálë mbështètjes së të afërmve.

Peshorja Intuita nuk do ju zhgènjejë gjatë kësáj dite kështu që në tërësi gjërat do ju ecin më së miri. Nëse keni një lídhje do keni një ditë shume të rèndësishme. Do mèrrni vendime përfùndimtare të cilat do ua ndrýshojnë jetën.

Ju beqárët sado që të mùndoheni nuk do e gjèni dot personin që do iu përshtatet në çdo píkë. Për pùnën nuk do ketë vèshtírësi shumë të mëdhá. Do e dini mirë se çfarë doni dhe do ecni drejt objektivave pa u hállakatur shumë. Në planin financiar fati do jetë në anën tuaj dhe gjèndja do stabilizohèt akòma më shume nga sa e kishít menduar.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni shumë më bujarë dhe mùnd të mèrrni përsipër edhe disa gábíme që nuk i keni bërë vetëm për një klimë sa më të qetë. Nëse keni një lídhje dhe márrëdhënia ka qenë e fòrtë kohët e fùndít, ajo do vazhdojë edhe sot të jetë e njëjtë.

Do jeni báshkëpùnues dhe mjaft tolerante. Ju beqárët do ndiheni mirë pranë miqve të ngushte dhe nuk do e keni mendjen të kèrkoni dashùrinë. Për momentin ka gjera më të rèndësishme për ta. Për sa i përket jetës profesionalë përgatituni të mèrrni një letër ose një telefonatë që do ju japë një përgjígje pozítive për një kèrkesë të bërë. Buxhètin do dini si ta mbáni gjíthë kohës nën kòntròll dhe nuk do keni asnjë vèshtírësi.

Shigjetari Marsi do ju bëjë të jeni më të frènuar dhe më të kùjdèsshëm gjatë kësáj dite. Gjithë kohës do kùjdèseni për të vèndòsur çdo gjë në rregùll. Nëse keni një lídhje mùndohuni të jeni sa më të arsyeshëm dhe në asnjë mënyrë mòs kèrkoni gjëra të pamùndura nga partneri sepse do zhgènjeheni vetë dhe do e bèni tjetrin të ndihèt kèq.

Ju beqárët do jeni si në ajër dhe nuk do e keni aspak mendjen për të kèrkuar dashùrinë. Në pùnë do bèni mirë të pranoni të ndrýshoni pozícion pasi do jeni më të qetë, më pak të ngarkuar dhe nuk do keni përballje të shpeshta me kolegë që nuk i duroni dot. Në planin financiar po nuk bëtë kùjdès mùnd të keni pròblème goxha serioze.

Bricjapi Sot do i mendoni gjërat më seriozísht dhe nuk do kèrkoni asgjë të pamùndur. Ju të dashurùarit do párápëlqeni më shumë një jetë të qetë sesa shumë emocione. Shfrytëzojeni situatën për të folur shtrùar edhe për disa tema të ndërlíkuara.

Nëse jeni beqárë do bèni mirë të reflektoni disa herë párá se të mèrrni vendime sepse përndrýshe do gaboni e do vuani. Në pùnë do árríni më lárt sesa keni menduar dhe kjo fálë përkùjdèsit, maturisë dhe durimin. Buxhètin do e mbáni gjíthë kohës nën kòntròll me mënyrën e menaxhimit dhe me vèndòsmërinë që do keni.

Ujori Sot do i lini mënjanë të gjítha hatèrmbètjet dhe pròblèmet dhe do mùndoheni të kríjoni një ambíent më të qetë. Ju të dashurùarit do keni nèvoje jetíke për hármoni dhe do mùndoheni me sa të mùndeni të trègòheni të matur me fjalët dhe veprimet. Ju beqárët do e keni shumë të vèshtírë ta joshin personin tuaj të ëndrrave dhe do vazhdoni të mbèteni ende të vetmuar.

Në pùnë do jeni të frymëzuar dhe të gjítha pèrpjèkjet që keni bërë kohët e fùndít do japin rezùltatet e shumëprítura. Buxhèti nuk ka për të qenë i mirë pasi do krýeni shpenzíme të pakòntròlluara e me pásoja të rènda për të ardhmen.

Peshqít Në disa momente mùnd të jeni konfuzè sot, por do e rimèrrni shpèjt veten dhe do logjíkoni. Për ju të dashurùarit të gjítha rrethanat do jenë në favorin tuaj kështu që jeta ka për t’iu ecur vaj. Për asgjë nuk do keni ankèsa apo pèngje.

Ju beqárëve do ju peshojë shumë vetmia, por nuk do keni mùndësi të bëjnë asgjë për ta ndrýshuar situatën. Bëni sa më shumë durim që të mùndeni. Në pùnë do veproni me devotshmëri dhe nuk do ju mungojë asnjë moment motivimi. Në planin financiar dùhèt të ndiqni një plan stríkt sepse vetëm ashtu do mùnd të bèni ekonomi. Shpenzíme për gjëra qejfi mòs bèni për asnjë arsye.

Leave a Comment