Friday, September 29, 2023
HomeGenelEshte parashikim “tèrmèti”! Specialisti i gjen te sakta, gati ne kete date...

Eshte parashikim “tèrmèti”! Specialisti i gjen te sakta, gati ne kete date ngjarje e madhe

Dashi Javë e paqëndrueshme prítet të vijë dhe do gjèndeni përballë shumë vèshtírësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndèrrùar megjíthatë nuk do mungojnë tërësisht çástet e këndshme. Ditët me díell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e díela.

Ju beqárët do keni disa tákime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të fílluar lídhje serioze. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishít menduar. Nuk do ju mungojë energjía dhe alegria në çdo çást. Në pùnë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Jeta familjare do jetë e njëjtë.

Demi Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín.

- Advertisement -

Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Sipas Dritare.net, shèndèti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Binjakët Kjo ka për të qenë një javë pozítive për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje gjíthmonë do bèni gjënë e dùhur dhe më të mirën për të dyja palët. Ju beqárët do jeni me fat dhe do e gjèni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fíks ashtu si ata e kanë ëndèrrùar gjíthmonë.

Në planin financiar do i kuptoni gábímet e bëra deri me sot dhe do mùndoheni të gjèni një zgjídhje për çdo pròblèm. Shëndeti për fat të kèq do ketë pròblème të mëdhá. Do hani pa fùnd dhe kjo mùnd t’iu sjellë pròblème edhe me stòmakun përveçse do shtoni në peshë. Kujdes edhe më të nxèhtin që do fíllojë. Në pùnë do lòdheni pak, por do kënaqeni kur të árríni atje ku keni dashur.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj jave do keni mbështètjen e yjeve në çdo moment dhe në çdo fùshë. Ata që janë në një lídhje do kalojnë çáste fantastíke sepse do ju plòtësohen edhe ëndrrat më të mëdhá. Beqárët dùhèt t’i márrín seriozísht ftesat që do ju bèhen në mënyrë që të fíllojnë histori dashùrie serioze.

Edhe financat do jenë të begata. Gjendja do jetë shumë e mirë dhe do e keni të mùndur të bèni çdo investim. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Nuk do keni asnjë pròblèm dhe asnjë shqètësim sado të vogël. Në pùnë dùhèt t’i dëgjoni këshillat e shefave dhe më pas të vèndòsni ju vetë se çfarë do bèni. Priten árrítje, por do ju dùhèt të kaloni disa pèngesa.

Luani Këtë javë dùhèt të përfitoni sa më shumë nga jeta dhe të jeni më lárgpamës. Për ju që jeni në një lídhje nuk do ketë ndonjë ndrýshim të madh. Beni atë që do mendoni më të arsyeshme. Edhe ju beqárët do kenë një muaj normal. Nuk do mungojnë tákimet, por ata vetë do jenë të pavèndòsur për të hèdhùr hapa. Financat do vijnë dùke u pèrmírësuar nga dita në ditë kështu që mòs u shqètësoni.

Shëndeti do dojë më tepër përkùjdès. Mùnd të keni pròblème me hundët dhe me gjëndrën tiroide. Bëni sa më shpèjt vízíta të specializuara. Në pùnë nuk dùhèt të mùndoheni t’i dilni vetë për zòt një projekti gjígand, por dùhèt të kèrkoni ndíhmën e kolegëve.

Vírgjëresha Do ndiheni si të rilindur gjatë kësáj jave dhe rráhjet e zèmrës do shtohen edhe më shumë. Mjedisi yjor do favorizoje jetën tuaj në çift. Nuk do i mbáni asnjë sèkrèt personit që keni në krah përkundrazí do thurni plane për një të ardhme së báshkù.

Ju beqárët nga ana tjetër do jeni gjíthë kohës në kèrkim të personit ideal pa e kuptuar se díkush po i vëzhgon prèj kohesh. Propozímet do jenë të veçánta. Financat herë do jenë të qëndrueshme dhe herë pròblèmatíke. Kujdes me çdo hap që do hídhni. Shëndeti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë. Stresi mùnd të shkáktojë goxha pròblème. Në pùnë do e vazhdoni me vrùll projektin e nisur dhe nuk do ndáleni derisa t’ia dilni mbánë.

Peshorja Edhe pse ndíkimi i yjeve do jetë shumë pozítiv gjatë kësáj jave, ju sërish do ndiheni disi kèq në disa momente. Saturni do ndíkojë pozítivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do mèrrèni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të paprítura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mòsmárrëveshje do jenë më të qetë.

Ju beqárët do dashuroheni kokë e këmbë me díkë dhe nuk do i ndáheni asnjë moment derisa ta tèrhèqín pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë pròblèmi. Yjet do përkùjdèsen për ju në çdo moment. Sipas Dritare.net, shèndèti nuk do ketë shqètësime të mëdhá, madje edhe ata që kanë pasur pròblème të ndrýshme do ndihen shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bèhen báshke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e dùhur.

Akrepi Mendojini me kùjdès gjërat këtë javë párá se të veproni, pasi vetëm kështu nuk do keni pròblème. Ju jeni intelígjèntë dhe këtë ákt nuk e mohon dot askush. Nëse jeni në një lídhje do keni debáte të fòrta me partnerin pasi për asgjë nuk do bini dakord me njeri-tjetrin.

Në shumë momente do ndiheni vërtet kèq dhe do qáni. Ju beqárët ka gjasë t’i ríktheheni një historie te vjetër, por kësáj here gjerat kanë për të qenë tërësisht ndrýshe. Financat nuk do jenë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, gjíthsesi nëse trègòheni te kùjdèsshëm dhe mendoni edhe për të ardhmen gjerat do normalizohen. Shëndeti do jetë më i kënaqshëm se një javë më parë. Nuk do keni më shqètësimet nga barku apo mesi. Edhe në pùnë do i keni gjërat shumë më të thjeshta dhe do árríni rezùltate të lárta.

Shigjetari Mos lejoni rutinën t’iu pùshtojë këtë jave sidomòs ju të dashurùarve sepse do mërzíteni, do gríndeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndòdhe. Për beqáret Marsi do kríjoje mùndësi te njëpasnjëshme për tákime. Jeta e tyre mùnd te ndrýshojë njëherë e përgjíthmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fùndjavë.

Buxhètin nuk do e mbáni dot nën kòntròll prandáj situata mùnd të vijë dùke u përkèqësuar gjíthnjë e më shumë. Shëndeti mùnd të jetë dèlíkat ditët e párá, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndrýshojë për mirë. Pak me shumë kùjdès dùhèt të bëjnë diabetíkët. Në pùnë nuk dùhèt të dekurajoheni nga pròblèmet që do ju dalin sepse me pak pèrpjèkje gjíthçka do kalojë.

Bricjapi Javë e zakonshme dhe pa pròblème serioze. Ju të dashurùarit nuk dùhèt te bèni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mùnd të keni pròblème serioze me të. Merrèni çdo gjë shtrùar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqárët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zènè me pùnë dhe angazhime të tjera.

Buxhèti nuk do jetë aspak i kèq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do márrë tatëpjetën. Shëndeti dùhèt pasur më në kùjdès se asnjëherë më parë. Do keni dhímbje barku, pròblème me stòmakun dhe me zorrët. Në pùnë do jeni të durùar dhe këmbèngùlës. Mùnd të lòdheni paksa, por në fùnd do árríni atje ku e keni planifíkuar.

Ujori Mùndohuni të qëndroni me këmbë në tokë këtë javë dhe të mòs bèni asgjë të pamenduar mirë. Nëse keni një lídhje mòs e gènjeni partnerin tuaj gjatë kësáj jave sepse kjo nuk është mënyra e dùhur për ta pèrmírësuar atmòsferën. Gjithçka do dalë në dritë një moment dhe situata mùnd të ndërlíkohèt më tepër. Ju beqárët do realizoni tákime të paprítura, por që do ua ndrýshojnë jetën rrènjësisht.

Do kuptoni që edhe ëndrrat mùnd të realizohen. Financat do jenë goxha të mira, megjíthatë vazhdoni të shpenzoni me maturi dùke menduar edhe për të nesërmen. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe, madje mùnd të ndiheni edhe më në formë se një javë më parë. Në pùnë do i besoni intelígjèncës dhe intuitës tuaj dhe keni për të árrítur majat.

Peshqít Kjo do jetë një javë e mbùshur me çáste të lumtura dhe me gëzím të pafùnd. Për ju që jeni në një lídhje qetësia, hármonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë píkat më të fòrta. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës dhe deri në fùnd të javës do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme.

Buxhètin do e keni gjíthë kohës nën kùjdès kështu që për asnjë çást nuk do ju dalin pròblème. Gjendja shèndètësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqètësimet nga stòmaku. Në pùnë do árríni shumë lárt për shkák të durimit, këmbèngùljes dhe vèndòsmërisë tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments