Friday, September 29, 2023
HomeGenelErdhí Hènja e re! Mílíona lèk u sjèll kètyre shenjave, do t’ju...

Erdhí Hènja e re! Mílíona lèk u sjèll kètyre shenjave, do t’ju tròndísè nga lùmturia

E díní se shumë shpèjt do të ndòdhín ngjárje fántástike për të gjíthë ju sepse ndíkími që sòlli hëna e re do të kríjòjë ngjárje shumë të rèndèsishme. Njerèzít do të fíllòjnë që të ndíhen më èntùzíastë dhe më të “gjállë” dhe mbi të gjítha më të mòtívùar për ta bèrë më të çmùar të ardhmen e tyre.

Kríjími i hënës së re është një nga momentet më të vèçanta sepse ajo kríjon energjí të pastër dhe në të njèjtën kohë shumë èfèkte pozítíve për njerèzít. Kjo Hënë e re ka një ndíkím të ndrýshèm si tek burrat, ashtu edhe tek gratë, por e díní për më shumë se çfarë ndòdh?

Për shèmbull thùhet se sa herë që kríjòhet hëna e re, për një fèmër është periudha më e mirë për të pròvùar për të mbètùr shtátzènè. Në të njëjtën kohë, thùhet se si burrat ashtu edhe grátë që dùan të nísín një díètë, është mirë ta fíllòjnë pasi ndòdh hëna e re, e cila këtë korrik ndòdh mè 10 te muajit.

- Advertisement -

Për të zbùlùar më shumë se çfarë përfítímesh do ju sjèllë periudha pasi ndòdh hëna e re, ne po ua trègòjmë të gjítha si më pòshtë. Pasi ndòdh ky fènòmen ëshhtë mirë që ju të prísní thònjtë sepse më pás ata do të rríten më të fòrtè dhe më të shèndètshëm.

Shumë dítë pas hënës së re, është mirë që ju të nísní të kùjdèsèni për bùjqèsínë. Fávòrizohen shumë dùkùritë e motit, si edhe nëse do të dònit të bíní në peshë është koha ideale pasi ju fávòrizòn në zhdùkjèn e dhjámít të tèpèrt.

Të gjíthë ata që k ánë si pásíon gjùetínë dhe të pèshkùarit, është mirë ta krýejnè disa ditë pási ndòdh ky fènòmen i kríjímit të hënës. Sècíla shenjë e Zòdíákùt do të márrè ndíkímín e saj të veçantë, edhe shenjat që do të pèrfítòjnë më shumë prej sáj do të jánë.

- Advertisement -

Bínjakèt, Gáfòrrja, Vírgjèresha, Peshòrja, Shígjetári, Bricjápí, Ujòri edhe Peshqít. Tashmë ka ardhùr koha që ju të zbùloni dhe çfarë ndíkími dhe çfarë mèsazhí ju vjèn prej Universit, pás kríjímit të Hënës së re dhe ajo që do të víjë për jetën tuaj.

Dáshi, yjet thònë se është një nga momentet më të bègáta të jetës tuaj për të kríjùar plane të reja sepse ju vjèn fat i mirë. Kùshtòjíni shumë kòhë edhe fámíljes.

Dèmi, mèsazhí nga hëna e re është të mbání nën një kòntròll të rrèptè lèkët tuaj këto kohë. Mádje deri në fùnd të muaji shíkòjini me shumë vèmèndje të gjítha shpènzímet.

Bínjakët, ju dùhèt të bèhèni gati sepse për 15 ditë një dèshirë që ju mùngòn në jetë do t’ju víjë párá syve të tu. Pránòji këto ndrýshíme në jetë. Ka edhe nje lájm qe ju lídh me nje òfèrte pune qe mùnd tju vije nga nje shtèt shume i fùqíshem ne Evròpe.

Gáforrja, hállet, lígèsia, shèrrí, syri i kèq do të lárgòhet nga ty sepse shumë dítë pas hënës së re për ju vjèn shumë pástèrti shpírtèrore. Gáforja eshte nje nga shènjat qe do tu hápen shume rrùge dhe do te çlíròhen nga mágjíte dhe rète e zeza qe mùnd ti kíshín rrethuar.

Luani, sa më shùmë kohë të shpènzòni me fámíljarët tuaj, aq më shumë do t’ju kthèhet në një kohë të bèkùar. Kështu do të shmángní strèsín dhe tènsíònet.

Vírgjèrèsha, Një ndrýshím gjígánt do t’ju víjë në jetë dhe shumë lájme të mira nga çdo fushë e jetës. Hëna e re do të sjèll një pèrmírësím të dùkshëm në të tashmen tuaj.

Peshòrja, èshtë koha e dùhùr për të hèqùr kohë nga gjíthçka që po e bèn të mèrzítshme jetën tuaj. Ju po hùmbísni shumë kohë të vlèfshme me gjèra të kòta. Vrápòni drèjt lumtùrisë tuaj.

Akrèpí, èshtë koha që ju të ndání mèndjèn dhe të mèrrni vèndímin fínal se në çfarë drèjtimi do të shkòni në të ardhmen tuaj. Pas tre dítèsh qètèsoje mèndjen dhe gjýkò çfarë vlèn më shumë për jetën tuaj.

Shígjètari, hëna e re do t’ju sjèllè më shùmë bèsím dhe në áftèsítë tuaja. Dhe për këtë arsýe do t’ju líndín në kokë shumë ide se si ta bèsh më të bègátë të ardhmen tuaj. Në fákt, tani dùhèn disa ndrýshíme në të tashmen.

Brícjápí, një lájm shumë i ártë nga jashtë vendít mùnd të víjë për ju nga mèsi i muajit. Kjo do t’ju sígùrojë plòtèsímin e asaj që kíshít prítùr me pa-dùrim që nga vítí i shkùar.

Ujori, lárgòni gjíthçka të tèpèrt dhe nègátíve, që ju bèn të palùmtùr. Ose të páktën, dístáncòhùni sa më shumë që të mùndèni. Pèrkùshtòhùni vetes dhe atýre që ju dùan.

Peshqít, Hëna e re do të nxjèrrè në páh të gjítha ato mèndíme dhe shqètèsíme që kèni mbýllùr brèndá jush. Për ju tani, është koha për të sqárùar dhe çlírùar emòcíonèt tuaja. Mòs kíní fríkè, fátin do ta kèni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments