Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelErdhi, Ju ka qèllùar bíngòja ne Kòrrik, ja 6 shenját e hòròskòpít...

Erdhi, Ju ka qèllùar bíngòja ne Kòrrik, ja 6 shenját e hòròskòpít më te pasùra

Të gjithë e dímë që tashmë erdhi nje muaj shume i mbare dhe i qete që sjell nje miresi qe tashmë duket shumë e gjatë dhe síkùr nuk do të mbáròjë kùrrë. Për shùmë njerëz ky vit ka qenë i ndrýshëm pasi disa kánë pátur fat, ndërsa disa të tjerë kanë dùruar dhímbje dhe vùajtje dhe tashmë shprèsojnë se me ardhmen e korrikut, çdo gjë do të fshíhet.

Fati i shkrùar aty lárt në yje është i ndrýshëm për të gjthë ne, por ajo që na báshkòn është fákti se Universi nuk do askènd ta shòhë duke vùájtur. Ndáj dhe në këtë muaj veror disa do të márrin atë që mèritojnë dhe disa të tjerë do të shpèrblèhen me një fat të mbárë për të hárrùar të gjitha dhímbjet e mëparshme.

Meri lèxon yjet dhe ajo thòtë se për 14 ditet që víjnë ka një fat shumë të mádh mbi kokat e disa shènjave, ndërsa disa të tjera qèndròjnë në vend numëro.

- Advertisement -

Ditët që víjnë për Dáshín: Me nje strátegjí te hártùar mire dhe me nje mùndèsi per nje báshkèpùnim mùnd te arríni sùkses ne nje márrèdhenie apo te arríni ne nje martese.

Për 10 ditët që víjnë për shenjën tuaj do të ketë një bèkim të madh në fùshën e dashurisë, pási ju dukeni shumë pa hùmor, por një ndjènjë e re do të hápë zèmrën tuaj. Pránojeni dhe dhùroni sa më shumë dashuri.

Ditët që víjnë për Dèmin: Nje çèshtje e diskùtùar mire dhe me njerezít e dùhur do ju sjèll fítíme ekonomike dhe nje pùne e cila do ju jáp gezim dhe shkèlqím.

- Advertisement -

Mbáni mènd datën 21 pási ajo do të jetë dita juaj më e bèkuar. Në mesditë do të mèrrni një lajm shumë të madh që lídhet me fínancat tuaj dhe kjo do t’ju bèjë në ndíeni në qíellin e shtatë. Mos i hárxhò lèkët, kot por kríjo një të ardhme të sígùrt.

Ditët që víjnë për Bínjáket: Mùnd te pròvòni veten tuaj për 10 ditet që víjnë ne nje pròpozím dashurie i cili i thène me ndjènje dhe me fjálet e duhura mùnd te prèkë çdo zèmèr. Ju hera herës i drùheni syrit të kèq dhe mágjíve të zèza ndáj dhe për 10 ditët e ardhshme Universi do të të vèrë në kokë një kurorë të bèkuar që do të t’i fshíjë të kèqíjat.

Ditët që víjnë për Gáfòrren: Nje ínspírim i brendshem do bèje qe ju te sílleni ne menýren e duhur ne nje ámbjènt fámíljar. Lajmi i mírë është se në 10 ditët e ardhshme, fámilja juaj, fèmíjët tuaj, burri/gruaja dhe të gjithë rreth jush do të márrin aq shumë energji pozitive sa do t’ju plòtësohen dëshirat më të mëdha të shpírtit.

Ditët që víjnë për Lùanin: Shòqería dhe lajmet apo takimet që do ju ndòdhín pas 10 ditësh do jène shùme te kèndshme dhe me nje sháns per tu áfrùar me shume me njerez interesante.

Në datën 24 te muajit te korrikut do të gjèndesh pèrbállë një zgjèdhje të madhe që lídhet me punën tuaj. Mos ki fríkë ndryshimin pozitiv. Shèndeti juaj do të jetë shùmë i fòrtë, vírùset ta kánë fríkën.

Ditët që víjnë për Vírgjèrèshën: Nèse perdòrni si duhet llògjíken e shprèhur do arríni te ri-vlèrèsoni veten tuaj ne nje çèshtje pune e kárríere por edhe ne nje lídhje personale. Gjèndja juaj financiare këtë vit nùk ka qènë e mírë, ndaj dhe në datën 23. Universi ka sjèllë një fùqí të madhe bèkuese e cila do të ti zgjídhë të gjitha hállet financiare.

Ditët që víjnë për Peshoren: Do kèni gjithe shkèlqímin e fjales tuaj pozitive dhe te dískùtimit por edhe ndjèsíne qe mùnd te hártòni pròjekte shume te zgjùará per te ardhmen tuaj. Në hòrizont shíhet një udhëtim për ju ose një nísje jete jáshtë vendit dhe kjo mùnd të ndòdhë afërsísht në mes te muajit.

Ditët që víjnë për Akrepin: Me zgjùarsí dhe kòmùnikím mùnd te shumèfíshòni te ardhùrat dhe te bèhèni pjese pjèllòre e nje bote e cila dùket se nuk po pròdhòn me emocion.

Jeta juaj mùnd t’ju dùket disi mònòtone, por pas 7 ose 10 ditësh do të hýjë një person që do t’ua ndèzè zèmrën dhe do t’ju ngjállë emocionet që po të dùket síkùr po i hùmbet. Ai person do të kthèhèt në bèkimin tuaj më të madh.

Ditët që víjnë për Shígjètarin: Do arríni ne nje báshkepùnim interesant dhe do kèni edhe nje mbèshtètje te kònsíderùeshme ne qèllímet tuaja. Dílni dhe frèkùentòni sa me shùme vende.

Një dëshirë shùmë e madhe që kèni pátur këtë verë dhe që lídhet me të ardhmen tuaj, do ju plòtësohet për 10 ditë. Do të jetë sùrpríza më e fláktë e shpírtit tuaj dhe kjo do të jetë dhùrata gjigante e këtij viti për ty.

Ditët që víjnë për Brícjápí: Ne lídhjè me punen do kèni nje òfèrte e cila mùnd te zhvillohet dhe t’ju jáp me shume nga sa prètendòhet pási ju mùnd te thòni gjène e dùhur dhe kjo t’ju ngrèje ne detyre.

Ju kèni një kohë shumë të gjátë që mèrítoni të mèrrni atë shpèrblímin e madh në punë që èshtë rrítja e rrògës tuaj. Epo, ky vit edhe pse është i vèshtírë për ju do të mbýllet me rrítje páge. Prítja juaj mbároi, shíjoje.

Ditët që víjnë për Ujòrin: Nje kòmùnikim pòthuaj llògjík do ju afròj me dike qe do ju vlèrèsoj si nga nga ana pròfesíonále, ashtu dhe nga ana e dashurisë. Ka árdhùr koha te shpálòsni idetë tuaja gjèníale pási líderi i vetëm jeni ju.

Ditët që víjnë për Peshqít: Punèt e mira fíllòjne nga nje ámbjènt fámíljar per ju apo nga nje ndrýshim qe do bèni ne vend-bánim apo me njerèzít me te cilet jetoni apo bashkèjètòni.

Pas 10 ditësh, për ju o pèshq ka një lajm të mirë që lídhet me shëndetin tuaj, pasi nga Universi do shíjòni 365 ditë të bèkuara në shèndet ku nuk do kèni asnjë vùájtje dhe asnjë dhímbje koke. E ku ká më mírë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments