Thursday, June 1, 2023
HomeGenelErdhí Korríku! Mèrí shíkon lèk që u vjèn shenjave, do t'ju lèrè...

Erdhí Korríku! Mèrí shíkon lèk që u vjèn shenjave, do t’ju lèrè zèmra nga qejfi

Tashmë është drejt fùndit ky muaj i embel i Qershorit. Ashtu siç ju e kèni ndjèrë, moti është shumë i nxèhtë dhe kështu, shumë zèmrá do të ngròhen me lájme të míra. Kjo është periudha më e ártë e një muaji vèror dhe kështu ju dùhèt që të rríni gáti dhe të prísni ndryshimet më të mëdha që do t’ju ndòdhín.

Si do të jètë ky muaj që do te hýje? Yjet thòne se pèshqít, bínjákët, shígjètarët dùhet të kènë kùjdès dhe të jenë të vèmèndshèm. Është një muaj mùndèsish për ta dhe mùnd të vèndòsín gjërá shùmë të míra. Më pòshtë e kèni rènditjèn duke nísùr nga shènjat më pák të fávorízuára:

E nísim me peshòret që e nísín muajin me një lloj ngádálësími në çështjet e tyre dhe do të kènë dísa pèngèsa. Ata síkùr víhen në pèrbállje, do të kènë hènë të plòtë në shènjën e tyre, por nuk do të jètë shumë pòzitíve.

Víjojmè me bínjákët, që Hëna e plòtë e këtij muaji i nxjèrr të zbùlùar. Deri në mes të muajit do të jènë në qendër të bísèdave të të tjerëve, ata dò të kènë periudhë dèlikáte. Hëna e re më pás mùnd të jápë një fíllím të ri për ta.

Tashmë rrádha e dèmavè se Hèna e plòtë në Vírgjèrèshè, ju jep një mùndèsi të mirë për njòhje, por pas dátës 7 nísín pèngèsát dhe ngátërrèsat. Çështjet e pùnës së tyre është e vètmja gjë që shkòn mbárë.

Edhe gáfòrja ndòdhèt në këtë pòzícíon, sepse do jènë në kátërkèndësh. Dùhèt të trègòhèni vígjílentë në márrëdhènie me të tjerët. Do të bèhèn “të mánípùlùar” nga krítíka të fòrta për çështje pùne.

Po kòrríku lùanët? Kánë fíllimín e muajit shumë të mirë, do të kènë udhëtime, kòntákte me jashtë. Në një çèshtje ekònòmíke dùhet të kènë kùjdès.

Një vènd i mirë për brícjápín se dhe e mèríton këtë vènd pasi në 17 kòrrík do të kènë një lájm të fòrtè dhe të mirë në jètën pèrsònale. Mèsi i muajit i “ngròh” në lídhjè me lèkèt.

Është rrádhá e peshqve tashmë dhe ata mùnd të bèhèn pjesë e një lòje që nuk e kánë kùptùar, ose dùan të jenë pjesë e saj. Me qètèsi dùhèt të shòhín edhe çështjet ekònòmíkè.

Një muaj i mirë për ujòrít se kjo shènjë s’do të prèkèt nágátivísht. Me pák vèshtírësi do të gjèjë dáshùrinë. Fjala lùftè mbètèt në kòntèkstin e tyre dhe në fùnd të muajit prèmtòhet një shpèrblím “gjígánt” për ta.

Në vènd të mirë dhe akrèpát që do të kènë ditë të mira, mèsi i muajit do të jètë fátlùm për ta. Do të kètë gòdítjè nga ana personale dhe pák vèshtírèsi me pùnën.

Është e trèta vírgjèrèsha se mùnd të bèhèt pjesë e një njòhje të sùksèsshmè, por për díkë që báshkëpùnon me ta nùk do të jètë e mirë. Fíllíme të reja punësh do të kènë në mes të muajit qe do te víje.

Nùk ka shumë fjálë për dashín, sepse jo vetëm që është në vènd të dytë, por këtë muaj do t’i dùhèt ta shíjojë me më të mirát sepse për dáshèt, kòrríku është periudha e plòtèsímit të dèshíráve dhe të pásùrimít.

I pari për muajin është shígjètari sepse çështjet fámiljáre dhe èkonòmikè do të jènë mirë. Do të kènë lajme të míra në kárríèrë dhe shumë ngrítje në shumë áspèkte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments