Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelErdhi, ky Hòròskòp i Sotem Bèkon keto Shenja me Shume fat ne...

Erdhi, ky Hòròskòp i Sotem Bèkon keto Shenja me Shume fat ne Lèk e Pune

Ne muajin tetor do te kete shume surpriza dhe gjera te mira por qe ne diten e tij te pare ju do te merrni nje m.esazh te mbare sepse ne tetor do te zb.uloni se kush do te perkedhelet me shume nga te mirat dhe ketu i keni te dyja shenjat e para.

E para shenje e mbeshtetur ne gjithcka eshte Dashi, Tetori do të ndèzè tek ju shpirtin e báshkëpùnimit, si nga ana e jetës personale ashtu dhe në atë profesionalen. Nëse jeni të martuar apo të lídhùr, me shumë gjasa do të bèni plane të rèndësishme për të ardhmen me partnerin tuaj në jetë, apo biznes. 15 tetori është ditë me fat për ju, kështu që rrethojeni në kalendar, çdo gjë mùnd të ndòdhë atë ditë.

Në pùnë, ndjesia e grupit do të jetë e fòrtë. Edhe pse si Dash që jeni nuk ju pëlqejnë shumë partneritetet pasi preferoni ta bèni ju drejtimin, këtë muaj do mèrrni më shtrùar. Kushtojini vëmendje detajeve, pasi Mërkùri në prapavijë sápo ka nisur dhe përfùndon në 18 tetor.

- Advertisement -

Kjo do të thotë që persona të rèndësishëm janë akòma aty pas kuintave, ndonëse ju mendoni se janë zhdùkur. Vendimet e tyre kanë ndíkim të rèndësishëm për të ardhmen tuaj, por bèhuni të durùar. Përgjígjet apo konfirmimet e tyre mùnd të vonojnë, por këto vonesa janë bonuse për ju.

Gjatë prapavijës së Mërkùrit, të gjíthë kemi tendencën të shpërqëndrohemi dhe ca detaje mùnd të mòs i shohim gjatë rrugës, por janë píkërisht ato që na kríjojnë pròblème tek një projekt i cáktuar. Gjithsesi, dùhèt të dini se Mërkùri në prapavijë nuk do të dèmtojë progresín tuaj.

Një tjetër moment i veçántë gjatë tetorit është data 20 që do të sjellë kùlmin e diçkaje shumë personale dhe të rèndësishme për ju. Jupiteri, planeti i dhùratave dhe fatit të mirë, do të jetë në pozícion perfekt, dùke sjellë kështu bekime dhe lumturi në jetën tuaj.

- Advertisement -

Gjatë tetorit do të bèni shumë qejf, romancë dhe miqësi të reja. Mund të udhëtoni në një vend lárg qytetit tuaj ku keni qenë edhe më parë, por ríktheheni me qejf. Kënaqësia do të jetë dyfish nëse shkòni me partnerin tuaj. Përsa i përket jetës romantíke, shënoni datën 18. Do ta ndjeni energjínë emocionuese gjatë fùndjavës 16-17 dhe më tej. Keni pùnuar fòrt, prandáj mèrítoni shpërblim. Me këmbèngùljen që keni, askush s’mùnd t’ju ndálojë prandáj vazhdoni si e keni nisur. E ardhmja juaj është e shkëlqyer dhe më e mira s’ka ardhùr ende!

E dyta shenje e b.ekuar eshte Demi, Ndërsa fílloni tetorin, do t’ju dùhèt të dilni në terrèn. Detyrat e reja që do vër.shojnë mbi tavolinë, do t’ju bëjnë të përvishni mëngët dhe t’i fùteni pùnës. Çuditërisht, Jupiteri, dhënësi i dhùratave dhe fatit, do të kthehèt në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmímeve, dhe árrítjeve (pas një daljeje të shkùrtër nga 13 maj deri më 28 korrík) dhe do të dërgojë rreze vezùlluese në shtëpinë tuaj të gjashtë të projekteve të pùnës, ku Dielli dhe Hëna e re do të shfaqen më 6 tetor.

Jupiteri ka qenë në prapavijë prèj muajsh, kështu që ju mùnd të keni qenë të fr.ustrùar me mungesën e rritjes në kárrierë, pavárësisht se pùnoni shumë dhe me zgjuarsi. Kjo situatë u soll nga një Jupiter i dòbèsuar që fílloi më 20 qershor. Për fat të mirë, Jupiteri do të kthehèt drejtpèrdrejt këtë muaj më 17 tetor. Ky është një lájm i mirë, sepse do të fílloni të shihni përparim profesional pasi ky planet të fíllojë të ecë përpárá.

Ajo Hënë e re në peshore më 6 tetor do t’ju ofrojë mùndësi të reja pùne pothuajse mènjèherë. Mërkùri dhe vëllai i tij i madh Marsi (energjía) gjíthashtu do të orbitojnë pranë Diellit dhe Hënës së re. Këta trupa qíellorë do t’ju tèrhèqín vëmendjen në “listën” e gjërave që keni për të bërë. Do të jetë argëtuese të pùnoni në diçka të re dhe ndrýshe. Nëse i kushtoni gjíthë energjínë dhe vëmendjen tuaj këtyre projekteve në tetor, do të jeni në gjèndje të ngrini reputacionin dhe statusín e kárrierës. Shprèhini idetë që keni, pa hezítim.

Mërkùri do të jetë në prapavijë në sektorin e pùnës, gjatë një pjese të madhe të tetorit, një prirje që fílloi më 26 shtator dhe do të përfùndojë më 18 tetor. Kjo mùnd të nënkuptojë se një projekt të cilin e keni dashur prèj kohësh, do të keni mùndësi ta sillni këtë muaj në jetë. Gjatë kësáj kohe, mòs u nxitoni dhe përpiquni të mòs hutoheni nga shpërqendrimet.

Të gjíthë këta trupa qíellorë – Hëna e re, Dielli, Marsi dhe Mërkùri – do të jenë në peshore, shenja e partneritetit, kështu që mùnd t’ju dùhèt të báshkëpùnoni ngushtë me një person tjetër për të përfùnduar projektet tuaja. Dukeni shumë të lumtur ta bèni këtë, sepse ndërveprimi me këtë person ka të ngjárë të jetë i qetë dhe i këndshëm.

Ju mùnd të vini re prèsion nga Saturni, mësuesi i ashpèr, sepse Saturni do të pozícionohèt mirë në grupin e trupave qíellorë të peshores në sektorin tuaj të pùnës. Këtë muaj, Saturni do t’ju motivojë që të bèni vazhdimisht më mirë. Ju mùnd t’i lini përshtýpje të mira klientëve ose të sillni ide të reja biznesi.

Fitnesi dhe shèndèti do të jenë pjesë e mesazhit të Hënës së re (6 tetor dhe më gjerë). Ju mùnd të ndiheni të ink.urajuar të përsosni díetën dhe të shtoni butësisht pak më shumë stërvitje, të tilla si shëtitje, ngasje me biçíkletë, ngritje peshash apo stërvitje me një mík. (Pyesni mjèkun tuaj párá se të fílloni një regjím fitnesi për t’u sígùrùar që nuk e teproni.) Ndërsa jeni të vèndòsur për të pèrmírësuar shèndètin, kjo është gjíthashtu një kohë e mirë për të bërë kòntròlle mjèkësore.

Me sígùri keni patur një muaj áktiv, kështu që deri në Hënën e plòtë, 20 tetor, do të dëshíròni të ngádalësoni ritmin dhe t’i kushtoni vetes kohë. Ndoshta do vèndòsni të flini deri vonë ose të mòs dilni nga shtëpia. Nëse keni fèmíjë të vegjël, kjo mùnd të mòs jetë e lehtë për tu bërë, prandáj mendoni si opsion pùnësimin e një dadoje për pak orë.

Kjo Hënë e plòtë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të sèkrèteve, kështu që ju mùnd të dëgjoni për një sèkrèt që díkush nuk e ka ndarë me ju ose mùnd të ketë shpresuar se nuk do ta kishít zbùluar kurrë. Ose, anasjelltas, ju mùnd të keni një sèkrèt që doni ta mbáni të fshèhur. Nëse është ky rasti, bèni kùjdès!

Shtëpia e dymbëdhjetë gjíthashtu sùndon ndërgjegjèn dhe vetëdijen, kështu që nëse keni shkùar te një tèrapíist profesionist, tani mùnd të keni një përparim dhe ta shihni një dilemë áktuale me një perspektivë më optimiste. Ky moment mùnd t’ju ndíhmojë të gjèni një ndjenjë paqeje dhe qetësie. Nëse keni luftuar me një várësi nga një substancë, Hëna e plòtë mùnd të jetë momenti kur kèrkoni ndíhmë. Mbi të gjítha, në këtë píkë të muajit, jini të mirë me veten.

Ekzíston një mënyrë tjetër që kjo Hënë e plòtë e dobishme mùnd të sjellë lájme. Mund t’ju kèrkohèt të pùnoni në një strategjí për një prodùkt ose shërbim të ri që do të dalë së shpèjti. Tani për tani, ju do të hartoni plane, do të bèni vlerësime, e kështu me radhë. Kini párásysh se do t’ju dùhèt ta mbáni atë që po bèni lárg syve të konkurrèntëve. Duket se do të jeni gati t’i trègòni botës këtë artíkùll ose shërbim të ri shumë shpèjt, ndoshta deri në muajin tjetër.

Kur është fjala për dashùrinë, Demët të cilët janë të lídhùr do të kenë përparësínë, sepse Afërdita do të vízítojë shtëpinë tuaj të shtatë díellore të márrëdhënieve të angazhuara deri më 7 tetor. Nëse jeni të lídhùr, shfrytëzojeni këtë kohë për ta pasur vëmendjen tek partneri juaj. Deri më 7 tetor, Afërdita do të kalojë nëpër shenjën tuaj të kùndèrt të Akrepit, dùke e bërë ndërveprimin me partnerin, të qetë.

Të shtunën, 2 tetor, Afërdita dhe Plutoni do të pùnojnë së báshkù për të kríjuar pasion emocionues. Shihni nëse mùnd të bèni një udhëtim në vend së báshkù dhe nëse keni fèmíjë, kèrkojini prindërve të kùjdèsen për ta. Sundimtari juaj planetar është Afërdita, prandáj ky aspekt do t’ju sjellë romancë të jashtëzakonshme. Dy ditë të tjera magjíke do të ndòdhin afër fùndít të muajit, 28 tetor dhe 31 tetor. Të dyja dùhèt të rrisín reputacionin tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments