Monday, October 2, 2023
HomeGenelErdhí Muaji i ri! Fati shíkon lèk që do marrín kèto shenja,...

Erdhí Muaji i ri! Fati shíkon lèk që do marrín kèto shenja, do t’ju íkè mèndja nga qejfi

Tetori do edhe 3 dite qe te vije ne shtepite e te gjitheve dhe si gjíthnjë Zònja Mèri nuk ka prítur për të nxjèrrë atë ç’prítet që të ndòdhë. Ajo thòtë se si do të vèjë jeta juaj, duke nísur që nga ekonòmia, çèshtjet e zèmrès e deri tek ata që do ta nísín muajin me fát të madh. Por, është shumë e rèndèsishme të mèsòni edhe kur dùhet të bèni kùjdès, ndáj dhe vèmèndje në ato çfarë ajo trègòn.

Ky muaj për dashët níse me një vrùll shumë të madh dhe me një shpènzím të fùqísë, por deri nga dáta 10 do të ríkùperòni të gjítha dhe do jeni mirë. Kèshíllòhet të shmángní márrjen e ndònjë angázhími të ri fínáncíar. Mòs jíní i çrrègùllt në sjelljen tuaj, vèçanèrisht me báshkëshòrtin/báshkëshòrten tuaj.

Një muaj fántástik edhe për dèmèt, do të kèni kohë të mjáftùèshme për t’iu përkùshtùar shëndètít dhe pamjes tuaj. Një márrëvèshje e re fínáncíare mùnd të fínálizòhet. Gjatë gjithë muajit, do të jèni në qendër të vèmèndjes dhe sùksèsi është brenda mùndèsive tuaja.

- Advertisement -

Për ju që jèni líndur si binjakë, ky muaj për fát të mirë do t’ju sjèllë lumtùri, lajme të mira dhe një mírèsi të madhe për ju që kèni fèmíjë. Bèni ínvèstime, por vetëm pás datës 15 tetor sepse çdo gjë më pás do ju kthèhèt në fítím. Kùshtòjini shumë rèndèsi një personi që po prèt ndjènja romantike nga ju sepse ai/ajo ju vlèrèson mbi çdo gjë në botë.

Një ngrítje e mirë fínánciare do të ndòdhë deri më datën 20 tetor për gáfòret, të cilat fínáncat i kanë të mbára. Por, shumë kùjdès trègòni vetëm me trùpin, fízíkun dhe të gjithë shëndètin tuaj. Në punë ju shkòn ashtu si dèshiròn zèmrá juaj.

Po kònsùmoni shumë ushqím ju luanë dhe këto kohë po fítòni shumë kile, ndáj gjëja e párë këtë muaj është të nísní shpèjt një díètë dhe fíllòni ushtrime. Në punë pás datës 12 tetor do të mèrrni një pròmòvim, ose mùnd të ndèrròni zyrë dhe të tránsfèròheni në një vend me hápèsírë dhe qètèsi më shumë.

- Advertisement -

Deri më dátën 18 ju vírgjërèshá mòs dègjòni këshillat e asnjë miku apo mikeshe pási dùan që t’ju fùsín në tèláshe. Pas kësaj datë ju do të jèni më të fòrtè dhe më të mbròjtùr dhe syri i kèq ju lárgòhet dhe kjo do të bèjè të afròhèni me párátë se do ju shkòjë mbárë.

Nga 2 dhe 10 tetori ju peshore mùnd të hásní një “ngërç” fínánciar dhe kështu kùrsèni sa më shumë që të èvítòni shèrrèt në fámílje. Gjatë muajit trùpi juaj nuk do të ndíèjë asnjë pròblèm, por është mirë që këto kohë të káloni sa më shumë kohë me fámiljen, fëmijët tuaj apo ata që ju dùan shumë.

Muaji qe vjen për akrepát nís me një pròblèm të vogël që lídhèt me lèkèt, por janë miqtë tuaj të shumtë që do t’ju nxjèrrín nga kjo sítùatë. Mòs u shqètèsòni nëse gjátë këtij muaji dègjòni ndonjë fjalë që ju “nënvlèrèson”. Ju dùhèt t’i kùjtòni vetes se jeni një lídèr, ndërsa të tjerët thjèsht ju kánë zílí.

Shumë gjëra lùksí mùnd t’u tèrhèqín vèmèndjen në këtë muaj, por ju shigjètárë dùhet që me laps e letër të mbáni shënim çdo gjë sepse ngrítja juaj fínáncíare nís në shtator dhe dùhèt të kùrsèni. Bèni mirë që për pushimet këtë vít të zgjídhni një vend málor sepse mùnd të hásní një pròblèm me mùshkèritë dhe vètëm aty mùnd të kùròhèní.

Brícjáp, bèni kùjdès të mos lèndòni ndjènjat e të tjerëve, nëse gjýkòni zgjedhjèt e tyre. Shprèhja nga ana juaj e një gjèje të gábùar jo vètëm që do të ndíkòjë tek ata, por gjítháshtu do të kríjòni një përshtýpjè jo të mirë për veten. Ata që ènde nuk i kánë márrë págát e tyre, mùnd të fíllòjnë të shqètèsòhen për çështjet e páráve dhe mùnd të jènë të prírè të márrín krèdi.

Yjet nga lárt thònë për ju ujòrë të qèndròni lárg sítuátave në të cilat ka gjása të lèndòhèni. Ata që qèndròjnë lárg të dashùrit/dashùrës së tyre mùnd të hùmbásín thèllë sot. Sa i pèrkèt aspektit pròfèsíonál, nuk páráshíkohen ndrýshíme.

Peshq, ju mùnd të thùhet me plòt gojën se jeni një nga shènjat më me fát të këtij muaji dhe do të ndíhèni mjáft mirë. Gjíthsèsi mbáni mènd se nga të mirat që do të víjnë, dùhèt t’i mbáni vetë ndáj dhe mòs jèpni kùrrfárë bòrxhí. Shumë nga plánet tuaja në këtë muaj mùnd të rèalizohen, fálë shpírtit tuaj të ártë dhe bèsímit e dùrímit tuaj të madh.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments