Friday, September 29, 2023
HomeGenel“Eshte femer ajo qe ju bèn mágjí…”/ I fillon emri me M...

“Eshte femer ajo qe ju bèn mágjí…”/ I fillon emri me M ose A, ja si ta híqni mállkímin

Sado që të mùndohen t’iu prishin planet ju do árríni të ruani maturinë dhe realizmin. Në çfarëdo situate që të ndòdheni mòs ju besoni verbërisht atyre që do ju rrethojnë. Klima për jetën tuaj në çift do jetë pak e trazuar. Disa debáte të paprítuara si pásojë e xhelòzísë mùnd të prishin gjíthë stabilitetin e lídhjes suaj.

Nëse jeni beqárë nuk do keni dëshirë të kríjoni një lídhje serioze, por personi qe do tákoni do iu bëjë të ndrýshoni mendim. Në pùnë nuk do hezítoni të trègòheni me tákt në çdo moment dhe profesionalizmi do ju kárákterizojë gjíthë kohës. Financat nuk do kenë pròblème, por hiqni disa lek mënjanë sepse të papríturat mùnd të ndòdhin në çdo moment.

Demi Gjatë ditës së sotme çdo kùndèrshtim i vogël që do ju bèhèt mùnd ta acárojë pafùndësisht situatën dhe do ju bëjë nèrvòzè. Për ju të dashurùarit do jetë paksa e vèshtírë të ruani një klimë të qetë. Euforia e ditëve të mëparshme do të shuhèt pak e nga pak. Ju beqárët do keni një ditë interesante.

- Advertisement -

Do jeni shármante dhe mùnd të keni edhe një dashùri me shíkim të parë prandáj dùhèt të përfitoni sa më shumë. Në pùnë mëngjesi do jetë konfuz dhe jo ashtu si do e dëshírònit, megjíthatë me këmbèngùlje dhe besim tek vetja mùnd t’i përmbùshni detyrat. Po u dòrèzuat shpèjt do jeni ju të hùmburit. Sipas Dritare.net, situata financiare nuk do jetë e shkëlqyer, por gjíthsesi ajo do jetë më e mirë se kohët e fùndít. Ruajeni ekuilibrin.

Binjakët Marsi do ju bëjë shumë energjíkë dhe të motivuar, por nga ana tjetër paksa të padurùar. Shmangni me çdo kusht impùlsivitetin. Nëse keni një lídhje dita e sotme do jetë mjaft e bukur. Do ndiheni gati për të provuar çdo emocion të ri me atë që dashuroni dhe nuk do ndiheni aspak të brèngosur. Ju beqárët do ndiheni mirë ashtu si jeni.

Miqtë do iu ftojnë díku dhe do argëtoheni pambárimisht. Në pùnë do e keni të vèshtírë ta ruani postin që keni sepse gjèndja do jetë goxha e tènsíonuar dhe shumë do ju sùlmojnë në píkat ë dòbèta. Për financat nuk ka për të qenë një ditë aspak e favorshme. Matuni disa herë párá se të hídhni çdo hap sepse do fùteni në pròblème shumë serioze.

- Advertisement -

Gaforrja Do jeni shumë pasivë sot dhe do ju mungojë kreativiteti gjíthë kohës. Ju të dashurùarit do keni një ditë të zakonshme dhe aspak pròblèmatíke. Bëni atë që do ndíeni pa menduar për të nesërmen. Nëse keni beqárë do keni shumë sukses në dashùri dhe do fùteni në një tjetër etapë. Emocionet do jenë të njëpasnjëshme.

Në pùnë do jeni shumë korrektë dhe do vazhdoni shtrùar atë që keni nisur. Shefat do ju përgëzojnë për çdo gjë që keni árrítur dhe mùndet t’iu ofrojnë edhe një post të ri. Mendohuni mirë párá se të veproni. Financat do dòbèsohen për shkák të shpenzímeve të konsiderueshme që do ju dùhèt të krýeni.

Luani Të privilegjuar nga Venusi sot do jeni shumë interesantë në çdo fùshë dhe askush nuk do mùnd t’iu rèfùzojë. Nëse keni një lídhje, asgjë nuk do mùnd ta prishë hármoninë mbizòtëruese. Do përkùjdèseni mjaft për njëri-tjetrin dhe momentet pasionante nuk do kenë të ndálur.

Beqárëve do iu rèndojë pafùndësisht vetmia, megjíthatë nuk do e bëjnë veten dhe do i márrín gjërat me optimizèm. Falë Jupiterit në pùnë nuk do keni pròblème. Mùnd t’iu pranohèt edhe një kèrkesë e bërë dhe do keni më shumë besim tek vetja. Nëse keni menduar për ndonjë hap të madh sot është momenti i dùhur. Te ardhùrat do jenë goxha të mira, megjíthatë nuk është momenti për të eksperimentuar.

Vírgjëresha Për shkák të ndíkimit të njëhershëm të Mërkùrit dhe Uranit humori juaj do ndrýshojë shpesh sot. Nëse jeni në një lídhje, do keni fríkë të flisni hapur për çdo gjë dhe në disa momente do ju dùket síkur márrëdhënia me partnerin nuk ka për të qenë asnjëherë ashtu si e keni menduar. Ju beqárët nuk do jeni në humor shumë të mirë për të joshur e për të fílluar lídhje.

Në pùnë do keni shpirtin e revoltës dhe do i kèrkoni me ngùlm të drejtat tuaja. Deri në fùnd të ditës gjíthçka do jetë zgjídhùr. Gjendja financiare do mbròhèt nga Venusi dhe për asnjë nuk do gjèndeni në vèshtírësi. Vazhdoni me të njëjtën mënyrë menaxhimi.

Peshorja Gjatë kësáj dite nuk do i duroni dot kòntrádíktat dhe do mùndoheni të bèni të pamùndurën për të ruajtur një ambíent sa më të ngrohtë. Jeta juaj ne çift nuk do ketë pròblème. Do jeni më të logjíkshëm, më të durùar dhe gati për të provuar çdo emocion të ri.

Beqárët mùnd të përballeni edhe me disa zhgènjime nëse trègòheni të pamatur. Bëni shumë kùjdès me çdo hap që do hídhni. Në pùnë do jeni më të motivuar dhe do përfitoni pafùndësisht nga disa propozíme që do iu bèhen. Ju i dini aftësitë që keni dhe jeni të bindur se mùnd të árríni lárt. Me shpenzímet mòs spekùloni asnjë moment nëse nuk doni të mbèteni pa párá shumë shpèjt.

Akrepi Dita e sotme do jetë e qetë dhe pa ndonjë emocion të madh. Do jeni shumicën e kohës pasivë dhe pa dëshirë për të ecur përpárá. Jetës tuaj në çift do i mungojë paksa alegria. Ose do ndiheni pa dëshirë për të bërë diçka ose do zgjoheni me nèrva dhe do debátoni për çdo gjë me partnerin.

Ju beqárët nuk do doni të fílloni lídhje serioze pasi do josheni vetëm nga aventurat momentale. Në pùnë dùhèt të përvishni mëngët dhe të përmbùshni çdo detyrë që ju kèrkohèt. Mos thoni asnjëherë jo pa e provuar fíllimisht. Buxhèti nuk do jetë i shkëlqyer, por goxha inkurajues. Gjendja e financave ka për të shumë herë më e mirë nga më parë.

Shigjetari Saturni do ndíkojë pozítivisht sot. Do reflektoni më shumë nga më parë dhe do jeni më të çlirùar për gjíthçka. Marrëdhënia në çift do jetë më e ngrohtë. Do mèrrèni vesh shumë mirë me atë që dashuroni dhe nuk do mërzíteni për asnjë çást së báshkù. Ju beqárët gjíthashtu do keni një nga ditët tuaja më të lumtura sepse do tákoni princin e kaltër.

Në pùnë do iu ofrohèt një post i ri, por dùhèt të bèheni të durùar dhe të ecni me ngádalë. Çdo gábím do jetë në dèmin tuaj dhe në të mirë të atyre që ju kanë ínát. Në planin financiar do ju mùndojë përkùjdèsi dhe mùnd t’iu dalin edhe disa vèshtírësi të vogla. Gjithsesi po morët masa situata do stabilizohèt shpèjt.

Bricjapi Hëna dhe Venusi do ju përkrahin gjatë gjíthë kohës sot dhe do jeni shumë më të këndshëm dhe të çlirùar. Nëse keni një lídhje, zèmra do ndihèt shumë herë më mirë nga më parë dhe kënaqësitë do jenë të fòrta. Partneri do përkùjdèset jashtëzakonisht.

Ju beqárët do keni vetëm disa flírtime dhe mùndësi për aventura, asgjë më shume sesa aq. Për dashùritë e mëdhá dùhèt ende të prisni pak kohë. Jeta profesionale nuk do jetë e kèqe sidomòs deri në orët e mesditës. Pas dreke mùnd të keni një konflíkt me një koleg. Buxhèti do jetë goxha i mirë, prandáj dùhèt të përfitoni sa më parë për të bërë investimet e nèvojshme.

Ujori Sot do mendoni gjíthmonë si t’i bèni të tjerët të lumtur dhe t’i ndíhmoni ata të përballojnë pròblèmet që do iu dalin. Kjo do iu japë më shumë kënaqësi se gjíthçka tjetër. Në jetën tuaj në çift do ríkthehèt gëzími, sensualiteti dhe romantizmi. Do ju dùket vetja síkur jeni mbi re dhe nuk do e besoni dot se gjíthçka po ju ndòdh realisht.

Nëse jeni beqárë do tákoni disa persona të cilët do iu bëjnë t’i hárroni të gjítha pròblèmet që keni dhe do iu mahnitin pa masë. Në pùnë herë pas here do ketë turbùllira dhe do víheni në mëdýshje për hapat që dùhèt të hídhni, megjíthatë me pak durim dhe përqendrim do ja dilni të përmbùshni objektivat. Financat do dini si t’i menaxhoni kështu që gjèndja nuk do ketë pròblème.

Peshqít Sensi i análizès do jetë shumë i zhvilluar gjatë kësáj dite. Do jeni edhe dëgjues shumë të mirë dhe çdo gjë do ju rrjèdhë si dùhèt. Për ju që keni një lídhje do jetë ditë me fat dhe e mbùshur me çáste të këndshme. Nuk do ndiheni kèq për asnjë moment, përkundrazí buzèqeshja nuk do ju lárgohèt nga fytyra asnjë sekondë.

Ju beqárët do realizoni një tákim interesant, por ende nuk do ndiheni gati të hídhni hapa. Në ákt nuk do ju kushtojë asgjë të prisni edhe pak. Sektori profesional nuk do ketë pròblème serioze, por nuk do ecë me ritmet që ju keni menduar. Dëgjojini këshillat e kolegëve më të vjetër. Në planin financiar do i rregùlloni të gjítha pròblèmet që keni pasur.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments