E FRIKSHME! Zgjím me Tèrmet te FORTE, Ja epiqendra edhe magnituda

Lëkundet Ballkani. Një tèrmet me magnitudë 4.1 ballë ka gòditur Kroacinë rreth orës 7 të mëngjesit.

Tërmeti ka qenë në një thèllësi prèj 6 kilometrash,

ndërsa lëkundjet janë ndjèrë edhe në territorin e Bosnjë-Hercegovinës. Ky është tèrmeti i katërt i regjístrùar në Kroaci që nga mëngjesi i sotëm.

Rreth orës 5 të mëngjesit Qendra Sizmologjíke Mesdhètare Evropiane (EMSC) njòftoi se një tèrmet me magnitudë 3.7

ishte regjístrùar 24 kilometra në jugperèndim të Metkoviqít, 54 kilometra në jug të Mostarit dhe pesë kilometra në jugperèndim të Neum në Bosnje dhe Hercegovinë.

Më pas u regjístruan dy tèrmete të tjera më të dòbèta me magnitudë 2.6 ballë. Sipas të dhënave të Institutit Sizmologjík të Serbisë, tèrmeti është regjístrùar edhe në Mal të Zi gjatë mëngjesit.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...