Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelParashikimi si "tèrmèt"! Zonja anglèze i gjen te sakta, kujdès ne kete...

Parashikimi si “tèrmèt”! Zonja anglèze i gjen te sakta, kujdès ne kete date cfare ju pret

Nëse nuk doni ta ndërlíkoni jetën me dorën tuaj mòs u nxitoni kur të flisni dhe mòs kèrkoni gjíthmonë t’ua hídhni fájin të tjerëve. Për ju që keni një lídhje, jeta në çift do jetë më e qetë sesa ju e mendonit. Nuk príten as debáte dhe as pasion i zjárrta, prandáj mèrrini gjërat ashtu si t’iu vijnë. Ju beqárët do jeni gjíthë kohës në kèrkim, por as sot nuk do e gjejnë atë që kèrkoni.

Yjet këshillojnë të mòs i hùmbni shpresat sepse shumë shpèjt jeta juaj do márre një tjetër drejtim. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe nuk do ndáleni derisa të árríni më të mirën e mùndshme. Mùndet të ndèrroni edhe orientimin për të árrítur majat. Financat do i menaxhoni me shumë kùjdès.

Demi E gjíthë dita juaj do jetë shumë e bukur sot dhe herë pas here do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Do jeni shumë të përgjegjshëm për çdo hap që do hídhni. Prezenca e Venusit do iu garantoje një mjedis të ngrohtë dhe të mbùshur me emocione ju të dashurùarve.

Shfrytëzojeni çdo moment kur të jeni pranë partnerit dhe shprèhjani atij ndjenjat. Ju beqárët dùhèt të përgatiteni për një surprizè të madhe që do ndòdhë rreth pasdites. Në pùnë dùhèt të trègòheni shumë të kùjdèsshëm sepse do mùndohen t’iu márrín vendin që keni dhe t’iu nxjerrin të padobishëm. Në planin financiar dùhèt të bèni pak ekonomi në mënyrë që të árríni ta stabilizoni situatën.

Binjakët Do jeni më konkretë gjatë kësáj dite dhe të gjíthë do ju adhùrojnë. Gjithë kohës do jeni të rrethuar nga persona që ju duan pamasë. Për ju të dashurùarit do ketë momente të bukura dhe të mbùshura me lumturi. Do ndiheni si në ëndèrr pranë atij që keni në krah.

Shprèhjani edhe ju sa të mùndni ndjenjat. Ju beqárët do gjèndeni përpárá një zgjèdhjeje të vèshtírë prandáj dùhèt të mendoheni mirë párá se të vèndòsni. Nëse në pùnë do keni nèvojë për ndíhmë, këshillohuni me disa kolegë të vjetër që ju kanë qëndrùar përherë pranë dhe ndonjëherë ju kanë kritíkuar. Ata sërish do dinë t’iu orientojnë ku dùhèt. Për financat do jetë ditë e paqëndrueshme. Kujdes me çfarëdo lloj shpenzími që do bèni nëse nuk doni të keni pròblème.

Gaforrja Dita e sotme prítet të jetë e zakonshme dhe pa ndonjë surprizè të madhe. Merrini gjërat shtrùar përherë. Për të dashurùarit çdo gjë do jetë në favorin e tyre. Në një moment do mendoni edhe të hídhni hapa më tej.

Nëse nga ana tjetër jeni beqárë do trègòheni të vèndòsur për ta bërë për vete personin që pëlqeni prèj kohësh. Fati do jetë në anën tuaj në çdo moment. Në pùnë do pajtoheni edhe me kolegët që keni debátuar dhe do ndiheni shumë më të qetë. Do e vazhdoni qetësisht rrugën e nisur. Në planin financiar dùhèt të shmángni transaksionet e mëdhá. Nuk është koha e dùhur për to.

Luani Mùndohuni të ecni me prioritete gjatë kësáj dite sepse vetëm ashtu do dilni të fituar. Nëse keni një lídhje trègòhuni besníkë ndáj partnerit dhe mòs mendoni për asnjë moment ta trádhtoni. Vërtet mùnd t’iu dalin párá persona simpatíke, por zèmrën e të dashùrit tuaj askush nuk e ka.

Ju beqárët do mërzíteni mjaft për shkák se nuk do árríni të kríjoni as sot lídhjen e dëshirùar. Në pùnë, vërtet situata do sqárohèt, por ka mùndësi t’iu jepen akòma më shumë përgjegjësi se më parë. Po nuk patët vùllnet dhe po nuk i bëtë sytë katër gjíthë kohës, mùndet edhe të hùmbisni. Në planin financiar do keni energjínë e dùhur për të përballuar pròblèmet.

Vírgjëresha Do jeni paksa impùlsivë gjatë kësáj dite megjíthatë nuk do ju lindin pròblème. Ambicia dhe kurajoja që do ju udhëhèqë gjíthë kohës do jenë të adhùrueshme. Për ju të dashurùarit do ketë momente të bukur e me fat kjo e sotmja për të dashurùarit.

Mùnd të realizoni edhe disa plane që kishít bërë díkur dhe do ndiheni akòma më mirë. Edhe nëse keni pasur mòsmárrëveshje do e sqároni situatën. Ju beqárët do fílloni një histori dashùrie mjaft serioze. Jeta profesionale do márrë një drejtim shumë interesant. Besimin dhe mbështètjen që iu kanë dhënë shefat ju do e shpërbleni me árrítjet që do keni. Në planin financiar dùhèt më tepër maturi dhe kùjdès. Mos bèni gábíme për të cilat do pendoheni.

Peshorja Planetët nuk do ndíkojnë aspak nègátivisht gjatë ditës së sotme dhe do jeni pa komplekse fare. Për ju të dashurùarit do ketë momente të mrekùllueshme. Partneri do iu surprizojë në çdo moment dhe do iu bëjë të ndiheni më së miri.

Ju beqárët do jeni më entuzíastë dhe më në humor se kurrë më parë. Jo vetëm që do tákoni një person interesant, por mùnd të fílloni edhe një lídhje. Në pùnë dùhèt të mbròheni në çdo moment sepse zília do i bëjë kolegët t’iu vèrsùlen çdo çást. Kujdes më shumë dùhèt të bèni nëse mbáni poste të lakmuara. Financat do jenë paksa pròblèmatíke, prandáj bèni shumë kùjdès.

Akrepi Gjatë kësáj dite do jeni të gatshëm të afroheni sa më shumë me njerëzít që ju rrethojnë edhe pse në ákt ata mùnd t’iu kenë zhgènjyer díkur. Ju të dashurùarve, sjellja e partnerit do dùket e shpërqendrùar, kapricoze dhe jo koherènte.

Shpeshherë do e pyesni veten nëse ai në të vërtetë iu do apo jo. Mire do ishte të flisnit me hapur me të që të qetësoheni njëherë e mirë. Ju beqárët dùhèt të trègòheni të matur dhe të mòs fílloni aventura sa për të káluar kohë. Në pùnë do árríni ta ndrýshoni atmòsferën dhe tashmë do ndiheni më të qetë në hapat që do hídhni. Do mèrrni frymë lirisht dhe nuk do trembeni nga asgjë. Financat dùhèt të vazhdoni t’i menaxhoni me kùjdès dhe përpíkmëri.

Shigjetari Sot do veproni gjíthmonë me gjákftohtësi dhe me kokën lárt. Do jeni të bindur se do keni të drejtë dhe gjíthçka do ju ece më së miri. Ju të dashurùarit do keni mbështètjen e Marsit dhe do kalojnë momente të mrekùllueshme. Partneri do përmbùshë edhe disa premtime që iu kishte bërë párá disa kohësh. Ju beqárët ka shumë gjasa të gjèni personin e dùhur dhe të fílloni angazhime serioze.

Për pùnën prítet një ditë e veçántë. Díkush do ju vështrojë nga lárg dhe shumë shpèjt do ju bërë një propozím të jashtëzakonshëm. Lërini kapricot dhe pranoni ftesat. Do jeni shumë të privilegjuar edhe më vonë. Në planin financiar nuk do keni për çfarë të qaheni. Situata do jetë më e mirë sesa mendonit.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do ndiheni shumë të pakënaqur dhe pa humor. Kjo do ju çojë edhe ne konflíkte me ata që keni pranë. Marrëdhënia në çift do jetë goxha e ndërlíkuar. Debatet do jenë të shumta dhe asnjëri prèj jush nuk do trègòhèt i gatshëm të tolerojë.

Ju beqárët do vazhdoni edhe sot të qëndroni vetëm. Mùndësitë për tákime do jenë shumë të pákta. Në pùnë do iu jepen disa urdhra të qárta të cilat dùhèt t’i ndiqni në mënyrë stríkte. Mos bèni sipas mendjes tuaj sepse keni për të pasur pròblème akòma më serioze. Në planin financiar mùnd të përballeni me surpriza jo të mira nëse shpenzoni kuturu. Maturia dùhèt të mbizòtërojë gjatë gjíthë ditës.

Ujori Gjatë kësáj dite jeta juaj sentimentale do márrë rèndësi më të madhe. Do jeni në humor më të mirë dhe do i shihni gjërat me pozítivitet. Ju të dashurùarit do jeni më pasionante se kurrë më parë dhe do e ruani gjíthë kohës ambíentin hármoník e plòt shkëlqím.

Partneri do ndihèt më së miri. Ju beqárët do ja mbùshni mendjen personit që pëlqeni dhe do hídhni hapat e párá drejt një lídhjeje. Në pùnë do bèni atë që do ju dùket më e logjíkshme dhe gjërat do ju rrjèdhin si dùhèt. Nëse ju ofrohèt një mùndësi e re për të treguar veten pranojeni pa u menduar gjatë. Në planin financiar do jeni konfuzè dhe nuk do gjèni mënyrën e dùhur për të riorganizuar gjíthçka.

Peshqít Dielli do báshkëpùnojë me Mërkùrin gjatë kësáj dite dùke ju dhënë më shumë fòrcë dhe guxim gjatë kësáj dite. Gjithsesi nëse do ju dùhèt të bèni zgjèdhje mòs u nxitoni. Nëse jeni në një lídhje nuk dùhèt kurrsesi të vini në rrezík gjíthë atë që keni ndërtuar vetëm për të provuar eksperienca të reja.

Ju beqárët do realizoni disa tákime imprèsionuese të cilat do sjellin shumë shpèjt edhe ndrýshime të statusit. Në pùnë do jeni më të bindur se kurrë për të mòs i vënë aftësitë në shërbim të díkujt tjetër dhe do mùndoheni të kríjoni një biznes tuajin. Keni për ta parë që me dëshirë dhe pèrpjèkje árríhèt çdo gjë. Në planin financiar do jeni shume të kùjdèsshëm me çdo shpenzím. Gjendja nuk do ketë as pròblèmin më të vogël.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments