Saturday, December 2, 2023
HomeGenelFat si një Bíngò në Tetor për 5 shenja, ja ato që...

Fat si një Bíngò në Tetor për 5 shenja, ja ato që párálájmëron Zònja Mèrí, për Zgjídhjen e Pròblèmeve

Per ju Dash, Është koha për të márrë frymë drejt një jete të re. Ndáloni së e bëri kárrierën tuaj fokusín krýesor të jetës. Vendosíni nèvojat tuaja të párát. Mùndësia për të studiuar me një ekspert do të árríjë paprítur. Regjístrohuni në një kurs sa më shpèjt të jetë e mùndur, pasi vendet do të mbùshen shpèjt. Ju nuk dëshíròni ta hùmbisni këtë mùndësi të artë. Trajtojini shpenzímet si shpërblim për pùnën tuaj të palòdhùr.

Demit, Një ofertë pùne është tèrhèqëse, por dùhèt të bèni disa nègòciata. Mos kini fríkë të kèrkoni më shumë párá nga sa ju janë premtuar. Jeni të talentuar, me përvojë dhe me njohuri. Duhèt të paguheni më shumë. Një márrëdhënie pasionante ju jep guximin të kèrkoni atë që dëshíròni. Jeni beqár, por nuk do të jeni për shumë kohë. Díkush do të flírtojë me ju së shpèjti.

Ju binjaket, Së shpèjti do bini kokë e këmbë në dashùri. Ai e do intelektin tuaj të mprèhtë dhe ju ádmíroni stilin e tij të mrekùllueshëm. Mos u shqètësoni nëse ka një diferènce tek të ardhùrat tuaja. Përqendrohuni në gjètjen e terrènit të përbáshkët. Ju kurrë nuk e keni vënë theksín tek párátë. Kjo për áktin se jeni mjaft i zgjuar për të kuptuar që gjërat më të mira në jetë janë fálas.

- Advertisement -

Te dashura gafore, Ju jeni të qártë për atë që dëshíròni nga jeta juaj. Ka qenë e vèshtírë të gjèni atë që dëshíròni. Në vend që të prisni të gjèni pròblème në çdo moment, imágjínoni se po i realizoni të gjítha ëndrrat. Nëse jeni dùke kèrkuar për një vend pùne, do gjèni një që përfshin shumë udhëtime. Edhe pse ideja se do kaloni më pak kohë me familjen ju mërzít, do të jetë kënaqësi të paguheni për të parë botën.

Luani, Mësimi i një aftësie të re do të jetë më sfídues nga sa prisni. Në vend që të hiqni dorë në vèshtírësínë e parë që ju dèl, vazhdoni përpárá. Puna me një mësues do të jetë e dobishme. Ai do t’ju ndíhmojë të relaksoheni. Një fejesë, martesë ose lindje fèmíje do jetë arsye për të festuar. Do kënaqeni dùke tákuar njerëz. Shijojeni këtë periudhë të artë.

Një mùndësi për fitimin e më shumë páráve per Vírgjèreshen, është në dispozícionin tuaj, por nuk jeni i sígùrt nëse doni ta mèrrni përsipër atë. Ju nuk keni ndërmend të sakrifíkoni jetën personale për hir të një pùne. Kërkoni një pozícion që është më pak i kèrkuar. Nuk është e nèvojshme të pùnoni jashtë orarit. Nëse po kèrkoni një shtëpi të re, eksploroni një lagje tjetër. Do të gjèni një vend të përsosur që nuk do t`ju shtojë shpenzímet.

- Advertisement -

Peshorja Po tùndoheni për të ndrýshuar pamjen tuaj. Kjo nuk është një kohë e mirë për të ndrýshuar stilin e flokëve. Prisni dhe pak. Edhe nëse bèni një ndrýshim, sígùrohuni të mòs jetë ekstrem. Merrni një libër interesant në bibliotekë. Një mík do t’ju kèrkojë ta shoqëroni në një udhëtim të shkùrtër. Do shijoni lokalet dhe shëtitjet në dyqáne. Madje mùnd të mendoni të zhvend oseni për të jetuar atje.

Akrepi, Ndjekja e një kursi do fòrcojë egòn tuaj. Do bèni edhe miq të rinj në atë kurs. Një pùnë fitimprurëse është rrugës. Njohuritë tuaja të gjera do t’ju ndíhmojnë ta fitoni këtë pozícion. Do ta mpòshtni lehtë konkurrèncën. Kur ta fitoni pùnën, festoni me familjarët.

Shígjetare, Puna me një grup do të jetë më pak fitimprurës nga sa prisni. Njerëzít do t’ju sígùrojnë se kontáktet që po bèni përmes këtij grupi do të jenë të vlefshme. Mos u besoni. Do ishít shumë më mirë nëse do pùnonit vetëm. Madje mòs e pranoni si ofertë dhe vazhdoni me qetësi e vetëm. Qëndrimi juaj optimist ju lejon të realizoni një ëndèrr të fèmíjërisë. Mos ua vini veshin njerëzve që ju thonë se po hùmbni kohën. Ata janë thjesht xhelòzè që ju keni guximin të ndiqni dëshirën e zemrës suaj.

Bricjape te dashur, Nèsër do t’jù jèpèt një ìdè, osè një mùndësì për të bërë ndrýshìmè të thèlla në aspèktìn profèsìonal. Po kalonì një momènt tranzìcìonì, ì cìlì vjèn në jètën tùaj për mìrë. Kapènì momèntìn! Do t’ju ofrohèt një ngritje në detyrë. Po nuk është ajo që keni dashur gjíthmonë. Kërkoni diçka që do t’ju lejojë të bèni ndrýshime pozítive, të fitoni më shumë párá dhe të ndíhmoni të tjerët. Nuk do jetë e vësh tirë për ta gjetur. Lárgimi nga rutina do t`ju bëjë mirë. Do ta gjèni shpèjt paqen.

Ujor, Një zyrtar do të premtojë diçka që në ákt nuk mùnd ta realizojë. Mos i beso. Është më mirë të hùlumtoni çdo mùndësi tjetër që keni në dispozícion. Edhe pse do të jetë më e vèshtírë t`i árríni qèllimet tuaja vetëm, nuk është e pamùndur. Disa njerëz që ndájnë të njëjtat ideale me ju do t’ju ndíhmojnë. Një festë do jetë më argëtuese sesa prítej. Një i sáponjohur do t`ju bëjë për vete.

Peshq, Puna me një mík do të sjellë më shumë tèlashe sesa dobi. Nëse keni nèvojë për një partner, kèrkoni për díkë që është pùnëtor dhe i zellshëm. Një perspektivë emocionuese kárriere është rrugës. Duke e dòrèzuar projektin në kohë dhe brènda buxhètit, do t’ju ofrohèt një pùnë e shkëlqyer.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments