Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelXhèpat do t’i frýhen plòt per 14 dite, 5 shenjat e hòròskòpit...

Xhèpat do t’i frýhen plòt per 14 dite, 5 shenjat e hòròskòpit që kthehen tek milionat

Nje fat i madh per Dashin sepse, Pas një periudhe disi të vèshtírë që keni káluar, këtë muaj do rilindë díelli dhe do jeni goxha më të qetë. Ju të dashurùarit do i jepni më tepër prioritet jetës tuaj sentimetale dhe do e mbáni në pëllëmbë të dorës partnerin. Do dini si ta doni atë me fjalë dhe me gjeste. Ju beqárët do bèni të pamùndurën që të kríjoni sa më parë një familje.

Java e dyte do jetë më e favorshmja nga ta gjítha dhe mùndësitë do jenë të shkëlqyera. Gjendja shèndètësore do jetë disi pròblèmatíke. Mùnd të keni dhímbje fyti dhe do ndiheni pa fùqí. Sektori financiar do vazhdojë të mbètet dèlíkat. Vetëm me ndíhmën e specialisteve mùnd të árríni atje ku keni dëshirùar. Në planin profesional do ju bèhen goxha propozíme kështu që shfrytëzojini sa më shumë që të mùndeni.

Këtë muaj ju Dem, do keni ide të mira dhe do përjètoni emocione pa fùnd. Do i konceptoni ndrýshe gjërat dhe do trègòheni më të matur. Ju që jeni në një lídhje, javën e pare do keni pròblème të mëdhá dhe mùnd të ndihen kèq. Jepini fùnd autoritetit të teprùar nëse doni që t’iu ríkthehèt qetësia sa më parë. Sipas Dritare.net, ju beqárët dùhèt të dilni e të argëtoheni sa më shumë që të mùndeni.

- Advertisement -

Nëse do keni mùndësi mùnd të përfitoni edhe nga ftesat që do ju bèhen. Shëndeti mùnd të ketë vetëm disa shqètësime të vogla për shkák të lòdhjes në pùne, megjíthatë asgjë për t’u alármuar. Në planin financiar do bèni mirë të mòs nxitoheni për të krýer investime. Në pùnë mòs ju besoni të gjítha atyre që do ju thonë disa kolegë sepse do e bëjnë çdo gjë që t’iu prishin planet. Dëgjoni vetëm mendjen tuaj dhe keni për të árrítur gjíthnjë e më lárt.

Binjakë Ka shume mùndësi që asgjë të mòs ju shkòje si e dëshíròni këtë muaj. Planetët do i keni kùndèr dhe pròblèmet mùnd të zmadhohen me kalimin e ditëve. Ju që keni një lídhje do jeni kokëfòrtë dhe nuk do toleroni në asnjë moment. Kjo mùnd ta acároje partnerin, i cili gjíthashtu nuk do hapë rrugë. Ju beqárët dùhèt të ruani sa më shumë qetësínë sepse po u nxituat do e lèndoni veten.

Shëndeti do ketë pròblème serioze. Do jeni nèrvòzè gjíthë kohës, mùnd të prèkeni nga ndonjë virozè, por mùnd të keni edhe pròblème me stòmakun. Financat nuk do jenë shumë të trazuara, por çdo gjë mùnd të ndòdhe nëse krýeni investime të pamenduara mirë. Sipas Dritare.net, në pùnë do ju mungojë seriozíteti dhe mùnd t’i zhgènjeni tej mase shefat tuaj. Do ju jepni mùndësínë kolegeve të tallen mjaft me ju.

- Advertisement -

Te dashur Gaforre Do kaloni edhe ditë të vèshtíra gjatë këtij muaj, por nuk dùhèt ta lëshoni veten për asnjë moment. Ju të dashurùarit dùhèt të jeni të matur dhe do i zgjídhin me qetësi të gjítha pròblèmet që ju kishin dalë më herët. Për ju, me e rèndësishmja nga të gjítha është lumturia. Beqárët më mirë të mòs nxitohen që të mòs gabojnë. Shëndeti do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme.

Nuk do keni shqètësime aspak dhe madje mùnd të jeni edhe më energjíkë se më parë. Në planin financiar do gjèndeni përballë pròblèmeve goxha të mëdhá dhe vetëm familjarët do mùnd t’iu japin një zgjídhje. Në pùnë do jeni gati të bèni çdo lloj çmèndurie vetëm për të árrítur atje ku keni dëshirùar. Rruga do jetë disi e vèshtírë, por në fùnd keni për t’ia dalë mbánë. Do ndiheni krènarë dhe do keni më shumë besim se kurrë tek vetja.

Luani edhe ju,  Këtë muaj nuk do pendoheni për asgjë që do bèni në çdo fùshë. Do jeni më të organizuar dhe do i mendoni mirë gjërat párá se të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje dùhèt t’i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah sepse në të kùndèrt gjërat mùnd të ftohen. Ju beqárët nuk do keni një periudhë të favorshme dhe nuk do përfitoni nga mùndësitë që do iu jepen.

Shëndeti do jetë goxha më i mirë. Nuk do keni më as shqètësimet e díkurshme. Alergjítë do vijnë dùke u stabilizuar. Gjendja e financave do jetë shumë herë më e mirë se më parë. Do krýeni të gjítha investimet e pretenduara. Në pùnë dùhèt të kèrkoni gjíthmonë e më shumë nga vetja nëse doni të árríni lárt e më lárt. Në ákt i keni të gjítha mùndësitë. Ndonjë ditë mùnd t’iu bèhen edhe propozíme interesante.

Vírgjëresha Ky nuk do jetë as muaj shumë pozítiv dhe as shumë nègátiv. Për shumë gjëra do bini në kompromis me ata që ju rrethojnë dhe nuk do keni mòsmárrëveshje. Nëse keni një lídhje, jeta juaj sentimentale do jetë disi e ndërlíkuar gjate javës së parë dhe në disa momente mùnd të ndiheni edhe kèq. Mùndohuni sa më shumë të kaloni kohë me atë që keni në krah dhe të mòs e lini asnjë moment pas dore.

Ju beqárët nuk dùhèt të nxitoheni sepse mùnd të hídhni hapa të gabuara të cilat do ju dèmtojnë të ardhmen. Për shèndèt më të mirë dùhèt ta dëgjoni pak më tepër trupin tuaj dhe nuk dùhèt ta teproni kurrsesi me lòdhjen. Financat do jenë më interesante javët e párá, ndërkohë që pas datës 18 gjèndja do vijë dùke u përkèqësuar. Merrni masa sa më parë. Në pùnë do iu jepen mùndësi të shkëlqyera për të árrítur majat në gjíthçka. Priten vetëm gjëra pozítive.

Peshorja Klima yjore do jetë disi e tendosur këtë muaj dhe herë pas here mùnd të lindin edhe mòsmárrëveshje me ata që ju rrethojnë. Nëse jeni në një lídhje do e vlerësoni edhe më tepër partnerin tuaj dhe do ja shprèhni ndjenjat pafùnd. Mes ju të dyve çdo gjë ka për të ecur për mrekùlli. Dy javët e fùndít do jenë më të jashtëzakonshme.

Ju beqárët do keni një periudhë disi të ndërlíkuar sidomòs javën e parë, kur do mèrrni rèfùzíme nga ata që do iu joshin. Pas datës 20 mùnd t’iu jepet mùndësia për ndonjë aventurë kalimtare, por interesante. Gjendja shèndètësore do mbètet goxha e mirë. Nuk do ndíeni më as dhímbjet e shpinës dhe nuk do keni as pròblèmet me barkun. Financat do i mbáni gjíthë kohës nën kòntròll dhe nuk do ju dalin vèshtírësi. Në pùnë çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni dashur gjíthmonë. Në báshkëpùnim edhe me koleget do árríni majat.

Akrep edhe per juve,  Ky muaj ka për të qene shumë më i mirë për ju. Gjithçka do sqárohèt edhe me të afërmit dhe do ndiheni më të qetë. Nëse jeni në një lídhje, do i jepni vendin që mèríton partnerit dhe do e mbáni më pranë vetes atë. Ju beqárët do jeni të palogjíkshëm dhe ka rrezík të hídhni hapa të gabuara. Në vend që jeta të bèhèt më e bukur ka për të qenë më e tríshtë.

Shëndeti nuk do ketë pròblème serioze, megjíthatë nuk do jetë dhe aq i qetë. Mùndohuni që për çdo lloj shqètësimi të këshilloheni me mjèkët dhe të mèrrni kurat e dùhura. Sipas Dritare.net, financat do mbèten ende dèlíkate nëse nuk mèrrni masa stríkte. Borxhe nuk dùhèt të jepni për asnjë lloj arsyeje. Në pùnë do fílloni projekte afatgjata dhe fálë disa strategjíve që do pèrdorni keni për të árrítur më shpèjt atje ku keni dashur.

Shigjetari Gjate këtij muaji do jeni përgjíthësisht të qetë dhe të kuptueshëm. Do i mèrrni párásysh kritíkat që do bèni dhe do i zbatoni këshillat tuaja. Nëse keni një lídhje, jeta sentimentale ka për të qenë shumë e begatë. Do kuptoheni edhe me shíkime me partnerin dhe në çdo moment do mùndoheni t’ia plòtësoni dëshirat njëri-tjetrit. Ju beqárët do joshni, do flírtoni dhe do guxoni edhe të fílloni lídhje me disa persona që pëlqeni.

Shëndeti herë pas here mùnd të ketë edhe disa shqètësime të vogla. Mùndohuni të visheni holle, të mòs e teproni me ùshqímin dhe të bèni kòntròlle tek dentisti. Financat nuk do jenë të këqíja, kështu që mùnd të guxoni të bèni edhe ndonjë investim afatgjatë. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe nuk do ndáleni përpárá asnjë lloj sfíde. Priten vetëm árrítje dhe të mira sidomòs nëse pùnoni në kompani private.

Bricjapi Këtë muaj do keni dëshirë të bèni gjëra të reja dhe të argëtoheni sa më shumë. Nëse jeni në një márrëdhënie, partneri do ju mbájë në pëllëmbe të dorës dhe do pranojë t’ua plòtësojë një e nga një të gjítha dëshirat. Të dy do fantazoni dhe do përjètoni kënaqësi të reja. Kini párásysh që java e fùndít do jetë plòt me surpriza. Ju beqárët gjíthashtu do keni një muaj të mbùshur me tákime të rèndësishme.

Shfr ytëzojini sa të mùndni sepse ato do ua ndrýshojnë të ardhmen. Shëndeti në përgjíthësi do jetë i mirë, por nuk do mungojnë as momentet e dòbèsisë. Kujdesuni më tepër për veten. Për financat do jetë koha e dùhur për të riorganizuar gjíthçka. Me diplomaci dhe maturi mùnd ta ndrýshoni për mirë situatën. Në pùnë mbròjini deri në fùnd idetë dhe keni për të dalë të fituar.

Ujori Nëse nuk doni të keni pròblème gjatë këtij muaji, nuk dùhèt kurrsesi të trègòheni të pamatur dhe të nxituar. Nëse keni një lídhje mirë është të shtoni dozat e fantazísë dhe të imagjínátës në mënyrë që të ruani gjíthë kohës hármoninë. Nëse lejoni që rutina të bèhèt pjesë e jetës suaj, shumë shpèjt do vijnë edhe pròblèmet. Ju beqárët do jeni më pozítivë se një muaj më pare dhe nuk do i rèfùzoni ftesat që do iu bèhen.

Atëherë kur nuk do e prisni mùnd t’iu ndòdhin edhe gjërat më të bukura. Pas datës 12 gjíthçka ka për të qenë më ndrýshe. Shëndetin do árríni ta mbáni gjíthë kohës nën kùjdès dhe nuk keni për të pasur as shqètësimin më të vogël në këtë sektor. Në planin financiar do jeni lùftarakë dhe do bèni të pamùndurën që ta pèrmírësoni buxhètin. Në pùnë do árríni majat edhe fálë ndíhmës së kolegëve.

Peshqít Ky ka për të qenë një muaj mjaft pozítiv për ju. Do i árríni që të gjítha qèllimet që do i vini vetes dhe do ndiheni mjaft të qetë. Për ju çiftet mùnd të ketë fíllimisht disa ditë të tènsíonuara, por gjèndja do pèrmírësohèt më shpèjt nga sa mùnd ta kishít menduar. Partneri do hèdhë pas krahëve çdo gjë dhe do iu bëjë të ndiheni për mrekùlli.

Për ju beqárët, ky nuk do jetë një muaj shumë i favorshëm për tákime, kështu që ju dùhèt ende të bèni durim. Për të mòs u mërzítur më mirë ta shfrytëzoni kohën dùke e káluar me miqtë. Shëndeti ka për të qenë disa herë më i mirë nga më parë dhe do jeni në formë të shkëlqyer. Nuk do keni më as dhímbje kockash apo muskujsh. Financat do përkèqësohen tej mase nëse vazhdoni të shpenzoni si më parë. Vërini vetes fre sa më parë. Në pùnë do i árríni më shpèjt objektivat nëse pùnoni në grup.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments