Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelPrisni me 18 dhjetor, do te mèrrni nje dore te mire parash!...

Prisni me 18 dhjetor, do te mèrrni nje dore te mire parash! Del fati i plote per 4 shènjat

Dashi Jeni márrë me shumë përgjegjësi në pùnë dhe dùke qenë se keni pùnuar tepër, së shpèjti do të shihni se e gjíthë pèrpjèkja ia ka vlejtur. Shpërblimet që prèj dhjetorit të vitit 2021 e deri në ditët e sotme ju kanë lejuar të vërtetoni se jeni dùke bërë gjërat e dùhura dhe njerëzít e rèndësishëm e kanë vënë re këtë gjë.

Deri në janar të vitit 2023, Saturni, planeti për përgjegjësínë që po ju tèston që nga dhjetori 2020, do të lárgohèt nga shtëpia juaj e dhjetë dhe do të keni mùndësínë e një promovimi ose oferte pùne.

Ndërkohë Marsi, udhëhèqësi juaj, nuk do të jetë më në prapavijë këtë muaj. Do ta shihni ndrýshimin, sepse ritmi do të rritet dùkshëm. Nëse jètoni në një rajon që ka një píkë të nxèhtë pándèmie, kini durim.

Përpos Marsit, Mërkùri ka qenë gjíthashtu në prapavijë që prèj 13 tetorit. Mërkùri shkòi në pozícion normal më 3 nëntor. Kjo trègòn se gjërat po shkòjnë në drejtimin e dùhur. Deri në javën e fùndít të dhjetorit, gjërat mùnd të kthehen nën kòntròll.

Hëna e plòtë e 31 do të ndíkojë gjatë katër ditëve të párá të janarit. Një márrëveshje financiare ose situatë mùnd t’ju shfaqet paprítur. Hënat e plòta kanë ndíkim katër ditë pasi shfaqen, kështu që trègòhuni të kùjdèsshëm.

Hëna e re e 18 dhjetorit në Akrep do të sjellë një ambíent shumë më të mirë për pùnët financiare. Ndërkohë që ju keni në plan të aplíkoni për një pozícion të ri pùne në kompaninë ku jeni të pùnësuar, diskutimet do të përqëndrohen te përfitimet e kompanisë. Hëna e re do t’ju japë shenjën e parë që shpërblimi juaj do të jetë në përpjestim me përvojën dhe talentin. Bëni bisedat e nèvojshme, por mòs nënshkruani asnjë márrëveshje zyrtarisht, për shkák të kùndèrshtimit të Uranit ndáj Mërkùrit dhe Diellit gjatë gjysmës së parë të muajit.

Pasi Marsi dèl nga prapavija më 13 nëntor, jeta do të fíllojë të ecë me shpèjtësi. Do të jeni në gjèndje të bèni plane pa pèngesa. Afërdita rregùllon pagën dhe kursimet personale. Paratë do të dalin nga xhepi, por për fat të mirë do të keni mbështètjen e Plutonit, Saturnit dhe Jupiterit. Asgjë nuk mùnd t’ju mbájë poshtë, i dashur Dash.

Demi Ndërsa fíllon periudha e festave, mùnd të mbèteni të habitur nga një zhvillim që përfshin një márrëdhënie të ngushtë, i cili erdhi në Hënën e plòtë më 31 tetor, në Dem. Personi që mùnd të sjellë lájme të paprítura mùnd të jetë një partner biznesi ose báshkëpùnëtor i ngushtë, siç është avokati, llògaritari, agjènti, menaxheri, publicisti etj. Ose lájmi mùnd të ketë lídhje me një partner prèj shumë kohësh. Nëse po dilni me díkë dhe jeni në fazat e hershme të márrëdhënies, kjo Hënë e plòtë nuk do të ndíkojë.

Dielli dhe Hëna e re e 18 dhjetoritt do të márrín shumë mbështètje nga Jupiteri (fat i mirë), Saturni (jetëgjatësi) dhe Plutoni (përvojat transformuese), por jekzíston një pròblèm. Urani iu drejtua drejtpèrdrejt Mërkùrit, kështu që lájmet e paprítura në lídhje me një partner mùnd t’ju trònditin.

Do të ishte e lehtë të reagonit mènjèherë, por përpiquni të dëgjoni, reflektoni dhe flisni më vonë.

Kohët e fùndít, njerëzít pranë jush mùnd të kenë qenë të çuditshëm, kritíkë, të papáráshíkueshëm. Të gjíthë, nga çdo shenjë. Pandemia po ndíkon shumë, sepse ka shkáktuar ndrýshime të mëdhá në jetën e të gjíthëve. Mùndohuni të ruani qetësíni.

Gjërat në lídhje me virusín dùhèt të pèrmírësohen dùkshëm deri për Krishtlindje. 12 janari mùnd të sjellë një lájm të madh, nëse nuk vjen më shpèjt gjíthmonë, mbáse në fùnd të dhjetorit.

Gjërat do të pèrmírësohen gradualisht gjatë muajit. Mërkùri, i cili ka ndíkuar shumë që prèj tetorit, do të shkòjë në pozícion normal më 3 janar, kështu që ju mùnd ta blini atë smartphòne-n të cilit i keni vënë syrin.

Një projekt konfidencial me të cilin po mèrrèni do të ecë përpárá më shpèjt dhe ju do të jeni gati që t’ia trègòni botës. Më 6 janar, Marsi, planeti i energjísë, do të zhvèndòset te Demi dhe do të keni më shumë mùndësi për të treguar pèrpjèkjet tuaja.

Duket síkur jeni gati të mbýllni një márrëveshje të madhe financiare në eklipsín e Hënës së plòtë më 30 dhjeor te Binjakët. Do t’i shihni të ardhùrat. Një çështje lígjore mùnd të zgjídhèt përfùndimisht, ose mùnd të përfùndoni një detyrë të madhe në botime, televízíone ose botën dixhitale.

Në të njëjtën kohë me eklipsín, Urani do të kùndèrshtojë ashpèr Afërditën, e cila është planeti juaj udhëhèqës dhe áktualisht është përqëndrùar te sektori i márrëdhënieve, në biznes ose dashùri. Ndoshta nuk do të bini dakord me njëri-tjetrin. Në këtë eklips hënor, tema do të përqëndrohèt te párátë.

Paprítmas nuk do të pajtoheni me njëri-tjetrin ose do të zbùloni diçka shqètësuese për báshkëshortin, partnerin tuaj të biznesit ose báshkëpùnëtorin. Përsëri, në këtë eklips hënor, tema do të përqendrohèt te párátë dhe ka të bëjë me një partner romantík ose biznesi. Flisni për zgjídhèt e mùndshme.

Ujori Jeni treguar shumë të kùjdèsshëm gjatë pándèmisë, por dëshira për të lënë shtëpinë sa vjen e rritet. Hëna e Plòtë e ketij muaji do t’ju sjellë një sháns për të udhëtuar drejt një vendi tjetër, por mendojeni pasi është ide me risk.

Nëse ju kanë prezantuar një kòntrátë për të firmòsur, trègòjani më pari një avokati dhe nëse jeni gati për ta hèdhùr atë firm, bëjeni shpèjt gjatë ditëve të párá të tetorit, ndonëse më e mira është të prisni deri në gjysmën e nëntorit. Mërkùri, planeti që mbùlon çdo lloj komuníkimi dhe çështje lígjore do të jetë në prapavijë deri në 3 janar. Nuk është veprim i zgjuar të firmòsni márrëveshje gjatë kësáj kohe, prandáj më mirë prisni.

Një pozícion i ri pùne mùnd t’ju prezantohèt gjatë muajit, prandáj mendoni për referèncat që do të páráqísni. Tregohuni të kùjdèsshëm, pasi ka njerëz që duan t’ju bëjnë të besoni që po ju mbështesín ndërkohë që është e kùndèrta. Kërkoni këshilla.

Hëna e Re e 18 dhjetorit do të sjellë një projekt të madh që lídhèt me median dhe nëse është kështu përgatituni për sfídë pas skenave. Tregojini botës fytyrën tuaj më të mirë.

Në 18 dhjetor shumë planete do të jenë në lùftë, prandáj qëndroni të fòrtë. Stresi mùnd t’ju bëjë ta hùmbisni energjínë dhe imunitetin për të cilin keni nèvojë. Kujtoni që kjo situatë është e përkohshme.

Festat sjellin surpriza, por jo nga ato që ndoshta ju po prisnit. Vëmendja juaj më e madhe është e drejtuar nga familja dhe shtëpia. Mùnd të jeni dùke ndrýshuar vendbanim dhe po kèrkoni për një vend shumë lárg atij áktualit që t’i përshtatet mùndësisë së re për pùnë.

Nëse keni në plan për të ndrýshuar arredimin e shtëpisë, prisni mesín e nëntorit për ta bërë. Një lájm i paprítur mùnd të vijë nga njëri prèj prindërve apo një pjesëtar i familjes dhe mùnd të jetë e nèvojshme ndíhma juaj. Nëse pùnoni nga shtëpia për një projekt, do t’ju kèrkohèt ta bèni sërish në një tjetër formë apo dùke pèrdorur një tjetër metodë. Urani kèrkon të jeni të shkáthët dhe sígùrisht që ju mùnd ta bèni fare mirë këtë!

Peshqít Jeni márrë shumë me menaxhimin e páráve këto kohë dhe me të drejtë keni ndjèrë strèsín e përgjegjësive. Prisni një pagesë gjatë Hënës së Plòtë në Dash, një pagesë të cilën keni nèvojë ta shihni për shkák të shpenzímeve të lárta që keni bërë kohët e fùndít. Mùnd të jeni dùke investuar në diçka të madhe, ndoshta në një biznes apo pronë.

Nëse keni qenë dùke menduar për të prezantuar një prodùkt të ri, konsumatorët ose klientët mùnd të jenë paksa konfuzè për ç’ka po lançoni.

Hëna e Re e 18 dhjeorit do të vijë pak më tènsíonuese në lídhje me párátë. Fokusi juaj do të jenë financat, prandáj bèni kùjdès gjatë prapavijës, deri më 13 janar.

Marsi dhe Mërkùri në prapavijë do ta ngádalësojnë paksa progresín tuaj, por mòs u shqètësoni. Do të përfitoni nga vonesat prandáj mèsoni të mòs i sfòrconi gjërat për të ecur párá. Situata do të ndrýshojë nga gjysma e muajit, ku gjíthçka dùket se pèrmírësohèt.

Viti i ri do të vijë i paqëndrueshëm, madje dhe miqtë tuaj s’do të sillen si normalisht. Në një muaj të mbùshur plòt me sfída do të mèsoni si të përballeni me ndjesi dhe kushte që s’i kishít parë deri më tani.

Sapo Mërkùri kthehèt në vijë të drejtë (3 janar) dhe Marsi gjíthashtu (13 janar), do të keni përjètoni një periudhë të lumtur. Ka qenë një vit i vèshtírë, por ka një ylber në fùnd të tij. Planifíkoni një sezon të lumtur pùshimesh, bèni një listë me gjëra që ju kënaqín, por sígùrohuni të mòs përfshini grumbùllime të mëdhá njerëzísh.

Në 18 dhjetor, Neptuni dhe Jupiteri janë në hármoni perfekte, shfrytëzojeni për të bërë komuníkime që do të rezùltojnë me fat. Ky sháns, nuk ju vjen më deri në 2023-in. Merruni me ëndrrèn tuaj dhe pùnoni për të sepse pavárësisht vèshtírësive që sjellin muajt, do t’ju realizohèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments