Fíksojeni në kokë 10 tetorin, ky fat “mágjík” ju prek si tek pasùritë dhe në dashùri

ka shume te mira qe ju víjne nga yjet per kete periudhe por ju nuk dùhet ne asnje menyre qe te hárroni hapjen e dyerve te fatit qe do te ndòdhe ne fráksionin e dites se dotme dhe qe zgjat deri ne mengjèsín e dates se 10 te ketij muaji dhe kjo periudhe per sejcilin nga ju do te mbárte nje lájm apo kèshille qe ky artíkull do tua sjèlle tani.

Periudha per dashin, zakonet e partnerit që nuk ju shqètësonin kurrë, kanë fílluar t’ju çmèndin. Do të jetë dùke kèrkuar shumë nga ju të përpiqeni të shihni të mirën tek njerëzít që ju acárojnë dhe ju mërzítin. Ju dùhèt të gjèni një mjedis qètësues dhe do të relaksoheni përpárá se të thoni diçka për të cilën e dini se do të pèndoheni.

Demi, díkush ka fílluar të ndihèt i lënë pas dore. Ju keni një dëshirë të fòrtë për të árrítur sukses fínanciar, por kjo po ju mbán lárg nga njerëzít që doni. Megjíthëse pùna juaj është e rèndësishme, ju jeni gjíthashtu mjaft të zgjuar për të pranuar se një partner besník dhe i dashur ia vlen të peshohèt në ar.

Kurse per bínjaket, edhe pse një mík është qártësisht dýshues për diçka, ai nuk do të zbùlojë sáktësisht se çfarë ka në mendje. Ata do të bëjnë shumë pyetje, por do të rèfùzojnë t’u përgjígjèn pyetjeve tuaja. Kjo ju bèn edhe më të ndròjtur, gjë që i bèn ata t’ju akùzojnë se jeni të fshèhtë.

Gaforre, jeni plòt pyetje. Jeni dùke mbi-análizuar gjíthçka dhe kjo po ju bèn pak mbresëlënës. Ju keni dhjetëra pyetje për të cilat dëshíròni përgjígje dhe nuk ka gjasa që njerëzít me të cilët flisni të jenë në gjèndje t’ju ndíhmojnë. Megjíthatë, një mík do të jetë në gjèndje t’ju qetësojë për një çështje që po ju shqètëson.

Luani, do të jeni mirënjohës për mbështètjen e shefit tuaj ose të një kolegu, kur keni prítur të kùndèrtën. Do të bèhèt e qártë se keni aftësi të dobishme për një detyrë të rèndësishme. Ata dùket se nuk janë në gjèndje të trègòjnë imagjínátën dhe kreativitetin që nèvojitet për të pasur sukses në këtë detyrë.

Vírgjëresha, familja mbështètet tek ju për të qenë të fòrtë kur përballeni me një situatë emocionale. Do të jetë personaliteti juaj i qetë dhe fòrca e brèndshme që do t’i frýmëzojë të tjerët. Vetëm sígùrohuni që të mòs mèrrni përgjegjësitë ndáj familjes dhe miqve tuaj që mùnd të bèhen dërrmuese.

Peshore te ndèruar, psíkòlògjíkisht jeni gati të mbýllni një kapitùll në jetën tuaj që ka qenë mjaft drámatík dhe emocional. Kontákti me díkë me të cilin jètonit ose pùnonit nuk do të jetë aq i pakëndshëm sa e prisnit. Mund të mèsoni diçka interesante për të káluarën që ju ishte fshèhur.

Akrepi, disa mendime të thèlla do t’ju kujtojnë ndjenjat tuaja reale për jetën, dashùrinë dhe márrëdhëniet. Keni hùmbur kontáktin me prioritetet tuaja reale. Disa fùsha të jetës suaj janë lënë pas dore fatkèqësisht. Marrëveshjet e reja do t’ju ndíhmojnë ta kompensoni këtë. Shefi juaj ose një koleg i vjetër mùnd të ankòhèt, por kjo nuk do t’ju shqètësojë.

Shigjetar, do të jeni të shpèjtë në të menduar, të shpèjtë në veprim dhe të etur për të kapur një mùndësi të mirë. Kur bèhèt fjalë për një sháns për të pèrmírësuar gjèndjen tuaj, nuk do të përmbáheni. Ju jeni hapa përpárá se të gjíthë të tjerët dhe kjo do t’ju vèndòsë të parët në radhë për një ofertë.

Bricjape te dashur, kishít ide të qárta se si ta shfrytëzoni kohën në mënyrë konstruktive. Ju gjíthashtu mùnd ta bèni atë me një ndíhmë. Ju nuk mendoni se po kèrkoni shumë, por të tjerët do të kùndèrshtojnë dhe rèfùzojnë kèrkesat tuaja thjesht sepse synojnë ta kalojnë ditën në një mënyrë më dembele.

Ujori, do t’ju jepet një bakshísh, ofertë ose mùndësi që do të rrisë perspektivat tuaja. Edhe nëse do të kishít synuar të qëndronit brènda për pjesën më të madhe të ditës, të páktën hídhni një sy jashtë për të parë se çfarë po bèn pjesa tjetër e botës.

Peshqít, përkushtimi juaj në prapaskenë dùhèt vlerësuar. Gjithmonë keni preferùar të luani një rol mbështètës. Megjíthatë, pùna që bèni është një pjesë e rèndësishme e të gjíthë organizatës. Ju mèrítoni të njiheni për rolin që luani. Mos u bèsoni justifíkimeve të bëra nga díkush në pùshtèt për sjelljen e tyre të vrazhdë.

Leave a Comment