Monday, October 2, 2023
HomeGenelRenditja e plote/ DY yje per Luanin, PESE per Peshqit, ja cfare...

Renditja e plote/ DY yje per Luanin, PESE per Peshqit, ja cfare fati ka sejcila nga shenjat

Sado të mùndoheni nuk do árríni dot te keni një ditë të qetë sot. Nëse keni një lídhje do kaloni një ditë shumë të tènsíonuar dhe pròblèmatíke. Do keni mendime të ndrýshme nga njëri-tjetri dhe asnjëri nuk do pranojë të hapë rrugë.

Nëse jeni beqárë keni për të pasur disa njohje, por më shumë do lèndoheni sesa do ndiheni mirë. Nuk ka ardhùr ende periudhá juaj më me fat. Në pùnë klima do jetë e dyzuar dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni. Mos veproni pa qenë të bindur plòtësisht. Në planin financiar gjèndja nuk do jetë katastrofíke, por jo ashtu si e keni prítur. Bëni kùjdès me çdo shpenzím.

Demi Dita e sotme do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni e si do veproni. Nëse keni një lídhje dhe shihni díkë tjetër me adhùrim do fíllojnë debátet e zjárrta me partnerin dhe mùnd të árríhèt edhe ne ndarje. Nëse i përkushtoheni atij do ndiheni vërtet mirë.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë di gjèndeni përballë dy personash shumë joshës dhe nuk do dinë të kë zgjèdhin. Në pùnë do ju kèrkohèt gjatë gjíthë kohës ndíhmë sepse ju vlerësojnë më të mirin e grupit. Mos hezítoni të jepni një dorë sepse mirësia do ju kthehèt mbrapsht. Gjendja e financave do jete aq e mirë saqë do ju dùket síkur keni fituar ndonjë lòtari.

Binjakët Jeta juaj do jetë e ndriçuar sot dhe nuk do mërzíteni për asgjë. Nëse keni një lídhje do kaloni vetëm çáste të lumtura dhe të bukura pranë atij që dashuroni. Si ju ashtu edhe partneri do jeni pozítivë dhe do e mèrrni çdo gjë shtrùar.

Ju beqárët dùhèt të bèni vetëm pak kùjdès me nxitimin. Vërtet personat që do tákoni janë interesantë, por dùhèt të prisni pak párá se të hídhni hapa. Në pùnë do jetë Marsi që do iu japë më shumë dinamizèm. Do jeni më të drejtpèrdrejtë dhe sipërmárrës. në planin financiar gjërat do fíllojnë të kenë pèrmírësimet e párá dhe do ndiheni shumë më të qetë.

- Advertisement -

Gaforrja Përgatituni për tènsíon dhe pròblème gjatë kësáj ditë. Nëse keni një lídhje yjet ka rrezík të nxitin debátet sidomòs për shkák të çështjeve financiare. Do jeni herë pas here aq të ngarkuar shpirtërisht saqë mezí do mèrrni frymë.

Nëse jeni në një lídhje trègòhuni të matur dhe mòs ju besoni shumë,ë personave që do iu joshin. Në pùnë mòs ngurroni të ndërmèrrni iniciativa edhe síkur të mòs árríni atje ku doni. Të páktën tèntoni dhe guxoni. Financat mùnd të mòs jene katastrofíke, por gjèndja nuk do jetë aspak ashtu si dùhej të ishte. Po mùndët kèrkoni edhe pak ndíhmë.

Luan Ditë shumë ë paqëndrueshme ka për të qene kjo e sotmja. Në disa momente mùnd të ndíeni gëzím në shpirt e në disa të tjera brèngosje të madhe. Nëse jeni në një lídhje, mùndohuni të qëndroni më këmbë në tokë dhe të mòs kèrkoni gjëra të mëdhá sepse partnerit do i dùket vetja i padobishëm që nuk do ua plòtësoje dhe mùnd t’iu lërë të lirë.

Ju beqáret do mendoni të mòs bèni ndrýshime, por një tákim i orëve të vona mùnd t’iu bëjë të ndrýshoni mendim. Jeta profesionale do jete e favorizuar dhe plòt árrítje. Ky sektor do iu bëjë të buzèqeshni dhe të keni shpresë. Buxhèti do jetë goxha i mirë për shkák të përkudjesit të treguar së fùndmi.

Vírgjëresha Planetët do ndíkojnë pozítivisht në jetën tuaj dhe do ju shtojnë shpresën. Nëse keni një lídhje sot di fùteni në një etapë shumë më ndrýshe dhe do ju dùket síkur do rilindni. Do doni të qëndroni çdo moment pranë atij që dashuroni dhe kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme.

Edhe ju beqárët mùnd të fílloni një romancë pasionantë që në ákt ka për t’u shndèrrùar shpèjt në një dashùri afatgjatë. Në pùnë herë pas here gjërat do ju dùken të vèshtíra, por çdo gjë do zgjídhèt shpèjt. Të ardhùrat do fíllojnë të kenë pèrmírësimet e párá pasi këshillimeve që keni márrë së fùndmi.

Peshorja Gjatë ditës së sotme do përjètoni më shumë ndjesi nègátive sesa pozítive dhe buzèqeshja do ju venitet. Nëse keni një lídhje ka rrezík të zhgènjeheni nga partneri dhe do bini ne pesimizèm. Mes ju të dyve komuníkimi do fíllojë dalëngádalë të shkëputet.

Ju beqárët lërèni veten të lirë dhe argëtojuni sa të dëshíròni. Mos e mbáni mendjen tek kríjimi i një lídhjeje sepse çdo gjë do ndòdhë në momentin e dùhur. Në pùnë mùnd të lídhni márrëveshje me persona ose kompani të huaja çka është diçka pozítive. Financat do jenë goxha më të mira se më parë, por jo të shkëlqyer.

Akrepi Mirë është që gjatë kësáj dite të bèni një bilanc të jetës tuaj dhe të mèrrni disa vendime. Nëse keni një lídhje dhe dýshoni se partneri nuk po ju qëndron besník më mirë flisni hapur me të dhe zgjídhni njëherë e mirë çdo gjë. Mùnd të jenë edhe thjesht hamendësimet tuaja.

Nëse jeni beqárë dùhèt të trègòheni pak më të durùar sepse tani për tani nuk do ndòdhë ndonjë mrekùlli. Në pùnë menaxhojeni me shumë kùjdès çdo gjë dhe keni për ta parë do ju realizohen të gjítha planet. Buxhèti do jetë i mirë dhe mùnd të árríni të shlyeni çdo bòrxh që keni márrë.

Shigjetari Bëni atë që do ju thotë zèmra sot dhe nuk keni për t’u zhgènjyer në asnjë moment. Nëse keni një lídhje mendoni për ndonjë udhëtim në ditët në vijim sepse do ju bëjë mirë. Gjithsesi gjatë kësáj dite emocionet që do përjètoni do jenë goxha të fòrta. Ju beqárët do keni temperament të fòrtë dhe do dini çfarë hapash të hídhni e me kë.

Në pùnë nuk dùhèt të shqètësoheni për asgjë sepse planetët do i keni pranë dhe shefat do ju vlerësojnë përherë. Mùnd të mèrrni edhe një detyrë të re shumë më të përshtatshme. Shpenzímet do i shtoni goxha, por situata do vazhdojë të mbètet e mirë.

Bricjapi Ditë aspak pròblèmatíke kjo e sotmja. Nëse jeni në një lídhje, márrëdhënia juaj me partnerit do bazohèt tek báshkëpùnimi dhe mirëkuptimi reciprok. Do jeni shumë të afërt me njëri-tjetrin dhe do dashuroheni pa dorashka. Ju beqárët dùhèt të dëgjoni përherë zèrin arsyes sepse vetëm ashtu keni për të pasur jetën që keni ëndèrrùar.

Në pùnë do dini të bèni pèrpjèkjet e dùhura dhe gjèndja do pèrmírësohèt. Kolegëve të vjetër mùnd t’iu besoni pa fríkë. Jupiteri do jetë planeti që do ua mbròjë financat dhe do bëjë që ato të jenë përherë të mira. Mùnd të blini edhe ndonjë gjë për qejf.

Ujori Planetët do ua bëjnë jetën edhe më të bukur sot. Nëse jeni në një lídhje do i shtoni dozat e fantazísë do mùndoheni ta bèni çdo moment si në mini përrallë. Asgjë dhe askush nuk do iu prishë hármoninë. Ju beqárët dùhèt të jeni vetëm pak më të afërt dhe keni për ta párá sa mirë do ju shkòjnë gjërat. Mùnd të ndòdhin edhe tákime të paprítura pasdite.

Në pùnë më në fùnd do árríni të realizoni çdo plan të bërë dhe do ndiheni të përmbùshur. Më mirë sesa kaq nuk ka qenë ndonjëherë situata. Financat do kenë më shumë pèrmírësime nga sa e kishít menduar kështu që shfrytëzojeni mùndësínë për të hèqur disa párá mënjanë.

Peshqít Gjatë kësáj dite do árríni të ruani optimizmin dhe disa tákime të reja do ju bëjnë të reflektoni më mirë. Nëse keni një lídhje përgatituni për momente shumë të veçánta e të privilegjuara. Do dashuroni dhe do ju dashurojnë me shumë pasion.

Nëse jeni ende një zèmèr e vetmuar lërèni veten të lirë dhe luani me shármin që keni pasi keni për të árrítur atë që doni. Në pùnë do jetë një ditë interesantë. Do ndërmèrrni iniciativa, do jeni të vèndòsur dhe keni për të árrítur lárt e më lárt. Financat mùnd të kenë edhe ndonjë trònditje të vogël, por nuk dùhèt kurrsesi ta lëshoni veten.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments