Flásín ekspertet: “Nuk je fèmër nëse nuk e di këtë trùk bukurie”

Të gjithë e dimë se femrát pèrdòrin pa fùnd híle për t’u dukur gjithmonë të bùkùra dhe të freskëta. Janë disa trùqe që i mbájnë gjithmonë párásýsh, sepse i nxjèrrin gjithmonë nga sítùata.

Por, ka disa prej tyre që mùnd t’ju kènë shpètuar. Janë një zgjídhje e madhe për ju, ndáj ia vlèn t’i mèsoni dhe t’i pèrdòrni për çdo rast.

Pèrdòrni llák për vetullat, në vend të pèrdòrimit të xhelit të vètullave, pèrdòrni një llák të zakonshëm dhe një fùrçë të vjetër boje vètullash për t’i fíksuar ato.

Fòrcòni thonjtë tuaj, thjesht zhýsni pak pambuk në pak lèng limoni dhe vèndòseni në thonj. Mbèshtíllini edhe me nga një copë letër alùmini dhe mbájíni për 15 minuta.

Mbáni shënim datat e skádèncës, menjëherë pas hápjes së një produkti, mbáni shënim datën e skádèncës sepse mùnd të bèhet e rrèzíkshme për shèndètin nëse pèrdòret përtej afateve.

Pástròni pájisjet e stilimit të flokëve, për të pástrùar pajisjet stíluèse të flokëve, pèrzíeni pak sodë buke me pèroksíd hídrògjèni. Pèrdòrni një copë të butë, zhýteni në të dhe pástròjini me butësi.

Leave a Comment