Thursday, June 1, 2023
HomeGenelPara pa hèsap dhe shumë dashùri, hòròskòpi BEKON kèto 2 shenja kete...

Para pa hèsap dhe shumë dashùri, hòròskòpi BEKON kèto 2 shenja kete jave

Do jeni më shprèhës DASH, gjatë kësáj jave dhe do thoni çdo gjë që do mendoni. Ju që keni një lídhje do keni diskutime të gjata me partnerin tuaj për disa çështje mjaft dèlíkate. Mùnd të ngrini edhe zèrin e mùnd të debátoni, por në fùnd do mèrrni vendimet e dùhura. Nëse jeni beqárë dùhèt të bèni durim dhe nuk dùhèt të nxitohen për asnjë lloj arsyeja.

Gjërat më të bukura ndòdhin në kohën e dùhur. Buxhèti do ketë pèrmírësime të vogla, por që do ju hyjnë në pùne. Shëndeti do jetë i mirë. Nuk do vuani nga asnjë lloj sëmùndje dhe do jeni më në formë. Ata që kane káluar një infeksion párá disa kohesh do pástrohen tërësisht. Në sektorin profesional, Marsi do iu nxitë të jeni më ambiciozè dhe të bèni çdo gjë për ta árrítur atë që dëshíròni. Vazhdoni pèrpjèkjet sa të mùndni.

Planetët juve DEMA, do ju ndíhmojnë ta mbròni veten dhe jetën tuaj nga çdo gjë këtë javë. Do jeni më të qárte në mendime ju të dashurùarit dhe márrëdhënia me partnerin ka për të márre kthesën e dùhur. Do ndani çdo ndjenjë e mendim më atë që keni në krah dhe kjo do ju afrojë akòma më tepër. Ju beqárët edhe síkur të doni nuk do i shmángin dot dashùritë me shíkim të parë.

Me shpenzímet mòs u trègòni të pamatur sepse do ju dalin pròblème shumë serioze. Sipas Ditare.net, shèndèti do jetë përgjíthësisht i qëndrueshëm. Do jeni në gjèndje të mirë fizíke dhe morale. Mos hárroni të konsumoni fruta dhe të bèni kùjdès me yndýrën e teprùar. Në pùnë do jetë javë e favorshme për te nisur projekte me rèndësi. Disa kolege do iu ndíhmojnë të árríni më shpèjt objektivat

Gjatë kësáj jave BINJAKE, nuk do ju mungoje origjínaliteti dhe shpesh mùnd të kaloni në dèlir nëse jeni në një lídhje. Do e mbùloni tjetrin me puthje dhe nuk do mungojnë as surprizat e njëpasnjëshme. Nëse jeni beqárë ka mùndësi të afroheni edhe më shumë me një koleg pùne.

Buxhèti do jetë i mirë dhe pa pròblème, megjíthatë sa herë të bèni shpenzíme dùhèt t’i bèni me kùjdès llògaritë. Shëndeti do vijë dùke u pèrmírësuar ditë pas dite. Në pùnë do e dini mirë ku të fokusoheni më tepër që ta keni më të lehtë árrítjen e objektivit. Bëni vetëm kùjdès nga disa kolegë që iu kanë ínát dhe do mùndohen t’iu pèngojnë.

Marsi që në përgjíthësi ju ka nxitur ju GAFORE, të jeni lùftarakë dhe të kùndèrshtoni, këtë javë do ju nxitë të jeni më të qetë dhe të kèrkoni përherë paqen. Nëse keni një lídhje do i mbáni lárg debátet dhe do mùndoheni ta bèni çdo ditë sa më të veçántë. Nëse keni beqárë ka mùndësi të fíksoheni kèq pas díkujt dhe do lèvízni çdo gur për ta bërë për vete. Si do jetë rezùltati final? Prisni dhe do e shihni.

Në planin financiar nuk do i bèni me kùjdès llògaritë dhe ka rrezík që dùke fílluar nga e enjtja të keni pròblème. Shëndeti do ketë vetëm disa shqètësime të vogla, pasi do keni mbròjtje goxha të mirë imunitare. Sektori profesional do vazhdojë të mbètet gjíthë kohës i kënaqshëm dhe i mbùshur me árrítje. As vete nuk e kishít menduar se mùnd të árrínit gjíthçka me aq lehtësi.

Luane, V.enusi dhe Urani do kùjdèsen për ju gjatë gjíthë kësáj jave dhe do sjellin gjëra përgjíthësisht pozítive. Nëse jeni në një lídhje do zbùloni gjëra të reja nga njëri-tjetri dhe do fílloni të mendoni se jeni me fat që e keni partnerin në krah. Nëse jeni ende vetëm do trègòheni më sensualë m gjestet dhe veshjen dhe do bèni për vete edhe miqtë që do ju qëndrojnë pranë.

Në planin financiar do i rregùlloni të gjítha pròblèmet që keni pasur kjo edhe fálë ndíhmës së familjarëve. Në fùndjavë mùnd të bèni edhe ndonjë shpenzím më tepër. Shëndeti do jetë më i mirë se kohèt e fùndít megjíthatë ende nuk do e rimèrrni plòtësisht veten. Në pùnë do veçoheni nga të tjetër për aftësínë tuaj menaxhuese, për seriozítetin dhe lárgpamësínë.

Jupiteri juve VIR.GJERESHA, do ju bëjë intuitivë gjatë kësáj jave dhe me shumë mùndësi nuk do gjèndeni në situata të síkletshme. Nëse keni një lídhje do árríni të kaloni çdo pròblèm dhe do i tejçoni partnerit mesazhèt e dùhura.

Nëse jeni ende vetëm dùhèt të mendoheni gjatë párá se të hídhni hapa. Sot nuk është dita juaj me fat. Në planin financiar dùhèt të mèrrni masa stríkte nëse doni që gjèndja të stabilizohèt. Po shpenzuat pa masë do keni pròblème. Shëndeti do jetë i mirë dhe pa shqètësime. Edhe dhímbjet që keni ndíer së fùndmi do qetësohen. Në pùnë ambíenti do jetë i tillë që do iu stimùloje të bèni çdo pèrpjèkje për t’ia dalë mbánë.

Peshorja Saturni dhe Urani do ju ndíhmojë të flisni edhe për tema dèlíkatë gjatë kësáj jave dhe nuk do keni aspak pròblème. Do ndiheni më të qetë se asnjëherë. Nëse keni një lídhje do i qëndroni kurdoherë besníkë ndáj partnerit dhe as nuk do tundoheni nga disa persona që do iu joshin, Nëse jeni në një lídhje mùndohuni t’i mbáni këmbët në tokë dhe të mòs i besonin gjíthkujt që do iu joshë.

Buxhèti do jetë akòma i paqëndrueshëm sepse do jeni të detyrùar të krýeni shpenzíme të nèvojshme në çdo moment. Sipas Dritare.net, shèndèti nuk do jetë i kèq, por gjíthsesi mirë është të mbròheni nga i nxèhti. Në pùnë do jeni më të matur, më të motivuar dhe më të kùjdèsshëm. Nëse vazhdoni kështu shumë shpèjt keni për të márrë edhe ngritje në detyrë.

Një fllad i ngrohtë per AKREPIN, lirie dhe gëzími do fryjë këtë javë. Ju të dashurùarit ka rrezík të jeni shumë impùlsive dhe kjo mùnd të sjellë pròblème goxha të mëdhá mes jush dhe atij që keni në krah. Ju beqárët nuk do mùndni dot ta gjèni princin tuaj te kaltër, por gjíthsesi nuk do mërzíteni dhe nuk do e ndíeni vetminë për shkák të argëtimit me miqtë.

Në planin financiar do jeni me shumë fat. Do i shlyeni bòrxhèt, do investoni dhe do jeni të qetë. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Planetët do iu nxitin të mòs bèni kùjdès me ùshqímin dhe do keni disa shqètësime sidomòs me zorrët dhe stòmakun. Në pùnë do keni fat. Mùnd t’iu bèhèt edhe një propozím interesant për ndrýshim posti, por kjo gjë dùhèt menduar me kùjdès.

Shigjetari Përqendrohuni tek objektivat tuaja gjatë kësáj jave dhe mòs e hùmbisni shpresën asnjëherë. Jeta juaj në çift nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tènsíon dhe do keni debáte të fòrta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë për të márrë vendime të mènjèhershme. Ju beqárët gjíthashtu dùhèt të bèni kùjdès pasi personat që do tákoni nuk janë bërë posaçërisht për ju.

Du.roni edhe pak me shume. Gjendja e financave do jetë goxha më e mirë dhe do árríni të krýeni edhe disa investime me interes të madh. Edhe shèndèti ka për të qenë i mirë në tërësi, pavárësisht se nuk do mungojë herë pas here ndonjë dhímbje koke apo barku. Në pùnë do keni sukses të garantuar dhe përveç vlerësimeve do mèrrni edhe shpërblime.

Bricjap Këtë javë do ju ríkthehèt buzèqeshja dhe hármonia në jetën tuaj. Nëse keni një lídhje do jeni më shprèhës dhe kjo do rindèzè pasionin. Venusi do jetë planeti që do ju qëndrojë gjíthmonë pranë dhe do iu udhëhèqë në rrugën e dùhur. Ju beqárët do kaloni momente mjaft dèlíkate, por në fùnd keni për të gjetur personin që do ju përshtatet në çdo píkë.

Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mire të mùndshme. Mos bèni gábím të jepni párá hua sepse do ju dùhen për vete. Shëndeti do ketë shqètësime. Mùnd të jeni nèrvòzè, mùnd të keni dhímbje muskujsh dhe pròblème me gjumin. Në pùnë do keni fùshë të lire për të bërë çdo gjë që do mendoni. Gjërat do vèndòsen më në fùnd në vijë.

Ujor Intuita dhe përkùjdèsi nuk do ju lërë të gaboni gjatë kësáj jave. Jeta juaj në çift do pèrmírësohèt dita ditës dhe pas të mërkurës mùnd të ketë edhe surpriza të jashtëzakonshme. Dialogu dhe toleranca do jenë píkat tuaja më të fòrta. Ju beqárët nuk do ndiheni gati të sakrifíkoni lirinë tuaj për të fílluar një lídhje të qëndrueshme. Do bèni disa gábíme të pafálshme.

Buxhèti do vazhdoje të mbètet i mirë dhe do árríni të krýeni të gjítha shpenzímet që keni menduar. Për shèndèt më të mirë ka ardhùr momenti të kùjdèseni për ùshqímin dhe të çlòdheni. Po nuk i zbatuat këto rregùlla shumë shpèjt do keni shqètësime. Në pùnë do ju dalin pèngesa të shumta dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bèni.

Edhe juve PESHQ Do jeni shumë të mençur gjatë kësáj jave dhe nuk do bèni asnjë lloj gábími. Ju të dashurùarit nuk do doni aspak të qëndroni në qetësi dhe do bèni të pamùndurën që të lùftoni fòrt me rutinën. Do i shtoni áktivitetet sportive, daljet dhe gjíthçka që do ju bëjë të dyve të ndiheni mirë. Ju beqárët do e shfrytëzoni në maksimum lirinë tuaj dhe nuk do doni të ndrýshoni status.

Financat nuk do favorizohen nga yjet kështu që bèni kùjdès me të gjítha shpenzímet nëse nuk doni të mbèteni pa párá. Shëndeti gjíthashtu do kèrkojë më tepër përkùjdès. Mos nèglízhoni gjumin dhe ùshqímin. Në pùnë do ju dalin edhe pròblème, por do dini si t’i menaxhoni dhe si t’i zgjídhni. Kujdes dùhèt bërë nga disa kolegë të rinj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments