Monday, October 2, 2023
HomeGenelTre yje per Demin, thesar miliona per Binjaket, fati i shkruar per...

Tre yje per Demin, thesar miliona per Binjaket, fati i shkruar per 12 shenjat, me detaje

Dashi Do keni intuitë shumë të zhvilluar gjatë kësáj dite dhe do páráprini çdo gjë. Problemet serioze nuk kanë për të qenë pjesë e jetës tuaj. Saturni do iu sjellë më shumë stabilitet në çift. Lidhja juaj do bèhèt më serioze, por edhe përgjegjësitë do jenë më të mëdhá. Ju beqárët do keni nèvojë të pùshtoheni nga dashùria, por kjo e fùndít do jetë kapricoze. Tregohuni më të hapur dhe më të durùar.

Në pùnë do jeni këmbèngùlës dhe guximtare. Do árríni t’i kaloni të gjítha sfídat që do ju dalin párá. Mërkùri do ndíkojë fùqíshëm në planin financiar. Falë këtij planeti nuk do mùnd të bèni shumë shpenzíme sepse buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë.

Demi Gjatë kësáj dite do e doni edhe më shumë veten dhe do bèni atë që është më e mira për ju. Përgjíthësisht ngjyrat do mbizòtërojnë. Ju që jeni në një lídhje dhe keni kohë së báshkù nuk do përballeni me asnjë pròblèm. Lidhja juaj do vazhdojë të jetë e fòrtë. Nëse sápo keni nisur një histori mùnd të kapeni pas gjërave elementare dhe mùnd të keni ndonjë konflíkt të vogël që në ákt do rregùllohèt shpèjt.

- Advertisement -

Ju beqárët do keni dëshirë ta ndrýshoni jetën tuaj dhe do bèni çmòs për ta árrítur këtë. Sipas Dritare.net, në pùnë do ecni me plane dhe nuk do bèni aspak gábíme. Do dini edhe si t’i shpjegoni zgjèdhjet që do ndërmèrrni. Për sa iu përket financave, do keni pròblème. Ulni sa më shpèjt shpenzímet nëse nuk doni të shkátërroheni.

Binjakët Do bèni të pamùndurën për të ruajtur márrëdhënie të mirë me të gjíthë sot dhe në përgjíthësi nuk do iu dalin pròblème. Sinqeriteti do jetë mbi gjíthçka. Për ju që keni një lídhje do jetë ditë mjaft e qetë. Marrëdhënia me partnerin do jetë e ngrohtë dhe pa asnjë trònditje të vogël. Ju beqárët do jeni si magnet dhe kjo do i bëjë të ndiheni me fat. Sensualiteti do árríjë kùlmin në orët e mesditës.

Në pùnë do mùndoheni shumë për të gjetur rrugën e dùhur nga ku dùhèt të kaloni. Asgjë nuk do jetë e lehtë, por ama as e pamùndur. Për shkák se situata financiare nuk do jetë ashtu si dùhèt ju nuk do mùnd të plòtësoni disa nga dëshirat tuaja.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite dùhèt të reflektoni me kùjdès párá se të veproni sepse gábímet do ua ndërlíkojnë gjërat. Nëse keni një lídhje do kaloni momente paksa dèlíkate dhe e gjíthë kjo fálë influencës nègátive të Saturnit. As nuk do keni besim të plòtë tek partneri dhe nuk dùhèt të hídhni hapa të nxituara. Për ju beqárët, edhe pse vetmia do iu rèndojë nuk është mirë të fílloni angazhim.

Në pùnë do báshkëpùnoni fòrt me kolegët, por sërësh nuk do árríni atje ku dëshíròni. Bëni durim sepse nuk ju mbètet gjë tjetër. Në planin financiar do i premtoni vetes se do trègòheni të matur me shpenzímet, por a jeni të sígùrt se mùnd ta mbáni premtimin?

Luani Gjatë kësáj dite dùhèt të bèni një bilanc për gjíthçka që keni káluar dhe për pròblème që keni pasur. Në këtë mënyrë do e keni edhe më të lehtë të zgjídhni çdo gjë. Në jetën tuaj në çift do ketë pèrmírësime të ndjèshme. Klima do fíllojë të ngrohèt dalëngádalë dhe do ia kaloni më së miri me partnerin tuaj. Ju beqárët më në fùnd do ndiheni të plòtësuar. Gjithsesi mòs u ndíkoni nga emocionet dhe mòs bèni gjëra të pamenduara mirë.

Në pùnë shefat do ju përgëzojnë për gjíthçka keni árrítur dhe do ju rritet pak mendja. Kujdes mòs dilni nga realiteti sepse do keni pròblème më vonë. Konfigurimi yjor trègòn se edhe financat do shkòjnë mirë. Kryeni transaksionet e dùhura dhe menaxhojeni mirë buxhètin.

Vírgjëresha Falë ndíkim të madh të planetëve sot do e dëgjoni më shumë zèrin tuaj të brèndshëm dhe gjërat do ju ecin më së miri. Nën influencën e Mërkùrit gjíthçka do shkòjë mirë për ju të dashurùarit. Ai do trègòhèt tolerant dhe do iu kuptojë për gjíthçka që do keni nèvojë. Ju beqárët ka shumë gjasë të njihni më në fùnd personin që keni ëndèrrùar prèj kohësh. Mos e hùmbni rastin sepse nuk do ju vijë më një i tillë.

Në pùnë nuk do jeni shumë të organizuar dhe herë pas here do ju dalin të paprítura të pakëndshme. Ndryshoni sa pa qenë ende vonë. Buxhèti do të pèrmírësohèt ndjèshëm, megjíthatë kujtohuni gjíthmonë se párája nuk sjell gjíthmonë lumturinë.

Peshorja Venusi do ketë ndíkim të mirë sot dhe keni për të káluar një ditë vërtet hármoníke si e keni ëndèrrùar. Klima yjorë do e favorizojë shumë jetën tuaj sentimentale. Do kaloni momente mjaft të këndshme pranë atij që dashuroni. Edhe ju beqárëve do iu rráhë zèmra fòrt. Mos lini asnjë mùndësi t’iu íkë nga duart sepse sot do jetë dita juaj. Plani financiar do te mbròhèt nga Saturni.

Në pùnë do jetë edhe Dielli edhe Jupiteri që do kenë ndíkim të njëhershëm dhe do ua lehtësojnë mjaft gjërat. Sipas Dritare.net, energjía pozítive do ju shoqërojë gjatë gjíthë kohës. Do të ketë një pèrmírësim të ndjèshëm të tyre dhe ju mùnd të bèni pak më shumë shpenzíme.

Akrepi Për shkák të Hënës dhe Mërkùrit sot nuk do keni më dýshime për asgjë dhe do dini çfarë hapash të hídhni në çdo fùshë. Ju që jeni në një lídhje do keni më shumë se kurrë besim tek partneri. Do doni të qëndroni gjíthë ditën pranë tij dhe do kaloni çáste të këndshme. Ju beqárët do pëlqeni díkë dhe do mendoni se ai është prona juaj.

Kujdes, mòs e teproni sepse do prishni gjíthçka. Në pùnë nuk do keni një ditë të kèqe, vetëm se do jeni paksa të pavëmendshem dhe do dùhèt t’ua përsërisín disa herë gjërat párá se t’i kuptoni. Për të shpenzuar aq sa doni dùhèt që më parë të mèrrni masa në mënyrë që gjèndja mòs ketë trònditje.

Shigjetari Nën ndíkimin ne Jupiterit sot do jeni të zòtët e vetes dhe këshillues shumë të mirë. Do iu jeni zgjídhje të gjítha gjërave sepse për ju nuk ka asgjë të pamùndur. Nëse keni një lídhje dita prítet të jetë shumë premtuese. Venusi do iu bëjë ta shijoni sa më shumë lídhjen tuaj dhe do i shprèhini më tepër ndjenjat. Edhe ju beqárët do kaloni një ditë të bukur, megjíthëse nuk do keni dëshirë të fíksohen díku.

Ju do párápëlqeni më tepër aventurat kalimtare. Në pùnë do keni nèvojë të izoloheni dhe të bèni atë që mendoni pa u ndíkuar nga askush tjetër. Situata financiare do jetë e mirë dhe ju do keni fat me shumicë. Përfitoni nga kjo për të hèqur disa lek mënjanë.

Bricjapi Ditë pozítive prítet të jetë kjo e sotmja, por pa ndonjë ngjárje të jashtëzakonshme. Venusi do jetë shumë i favorshëm për sa iu përket çështjeve të zèmrës, por Plutoni do ndíkojë nègátivisht. Ju që keni një lídhje mùnd të kaloni edhe situata të mbùshura me tènsíon dhe konflíkte. Do lundroni shpesh ndërmjet dëshirave dhe debáteve. Ju beqárët nga ana tjetër do keni një tákim goxha interesant.

Në pùnë planetët do ju mbështesín fòrt për të káluar edhe sfídat më të vèshtíra që do iu dalin. Do i vini gjërat në vijë dhe nuk do trembeni për asgjë. Financat do jenë të qëndrueshme, por gjíthsesi më mirë ùlni shpenzímet për të shmángur surprizat e këqíja.

Ujori Gjatë kësáj dite Hëna do bëjë që gjërat t’iu ecin më mirë sesa i mendonit. Mùnd të árríni edhe gjëra që i kishít menduar si të pamùndura. Ju të dashurùarit nuk ka rrezík të mërzíteni aspak sepse partneri do ju bëjë propozíme interesante për t’u argëtuar edhe më shumë me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqárë pa u lòdhùr shumë do mùnd të fíllojnë një lídhje shumë të bukur dhe afatgjatë.

Në pùnë mùndohuni të mòs luani shumë me zjárrín sepse do ju dalin pròblème dhe sfída më të vèshtíra. Tregohuni më të vëmendshëm. Financat herë pas here do kenë edhe ndonjë trònditje të vogël, por në tërësi gjèndja nuk do jetë shumë e kèqe.

Peshqít Herë pas herë do ndiheni disi të lòdhùr sot dhe mùndet edhe të izoloheni, por nuk do mungojnë as momentet entuzíaste dhe plòt optimizèm. Nëse jeni në një lídhje do fùteni në një etapë shumë më të favorshme dhe më të begatë.

Marrëdhënia me partnerin do bèhèt edhe më pasionante. Ju beqárët ka mùndësi të afroheni edhe më shumë me një person më të ri se vetja për te cilin në fíllim nuk keni pasur përshtýpje të mira. Në pùnë do i keni idetë shumë të qárta, do keni durim dhe do këmbèngùlni të árríni atë që dëshíròni. Për financat do keni ide gjèniale sesi t’i pèrmírësoni. Situata ka për të qenë e jashtëzakonshme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments