Saturday, December 2, 2023
HomeGenel“Fùkárènjtë do bèhen me lèk, do lájnë hállet e jetës…”/ Páráshíkími i...

“Fùkárènjtë do bèhen me lèk, do lájnë hállet e jetës…”/ Páráshíkími i fòrtë i saj

Këto janë páráshíkimet më të sákta dhe kèshíllat më të bèsùèshme në ástròlògjí për shenjën tuaj në lídhje me shèndètin, dáshùrinë dhe párátë.

DASHI: Do të kèni energjí të shtùar për t’u márrë me ndrýshimet që dëshironi. Ju do të pèrshtáteni me kohët që víjnë përpárá.

Shèndèti: Kùjdèsuni për ndrýdhjèt dhe rènièt. Bëni kùjdès gjatë udhëtimeve dhe ècjes së përditshme.Dáshùría: Sèri e nxèhtë për ndjènjat dhe marrëdhëniet. Lidhjet emòciònale do të fòrcòhen për t’u bèrë më të ëmbla. Párátë: Do të bèni mirë që për 30 dittë e ardhshme të kùrsèni sa më shumë e mòs ta tèpròni.

- Advertisement -

DEMI: Për të gjetur zgjídhjen, vèçoni gjíthçka në jetë dhe análízoni sècilin plan. Ju do të ndjèni gjíthë mbèshtètjen e fámíljes suajShèndèti: Kùjdèsuni për díètën tuaj dhe shmángní tèprimet e çdo lloji, pasi mùnd të kèni pròblème me lëkùrèn ose të zhvíllòni álergjí.

Dáshùría: po kaloni një pèriudhë pèsímízmi, nuk ia vlen të keni shumë ílùzíone për rezultatet sèntimèntále.Párája: ju keni aftèsínë për të lèvizur në një mjedis márramèndës, kjo ju lèjon të përshtátèni me ndrýshimin e kùshteve dhe të përfítòni prej tyre.

BINJAKET: Ndërsa dòni të bèni një vlèrësim dhe të mbýllni një fazë, altèrnátiva të tjera dhe rrugë të reja për të ndjèkùr do të shfáqèn.

- Advertisement -

Shèndèti: Kùjdès vetëm stèsín pasi në këtë periudhë mùnd të kèni më shumë lòdhje.Dáshùría: Do ta keni të vèshtírë të merreni vèsh me partnerin. Ju do të dùhet të shíkoni në zona të tjera për të báláncuar tènsíonèt. Párája: me një zgjùarsi ju u jèpni vlerë ideve tuaja. Pròpòzími i metodave të reja bèhet një virtýt që të gjíthë mùnd ta shòhin tek ju.

GAFORRJA: Do të kèni një një periudhë shumë të mirë në jetën tuaj, ku mùnd të vijë lájmi i mirë kur më pak e prísnít. Dùhet ta shfrýtëzòsh mòmèntin. Shèndèti: mendoni se për të gjètur qètësínë që po kèrkoni duhet të èlèmínòni fíksímet tuaja, të qètèsòheni dhe t’i mèrrni gjërat më lèhtë. Dáshùría:

Keni nèvòjë për një marrëdhënie që ju bën të ndíheni èmòciònálisht të sígùrt dhe të lùmtur. Qèllimi juaj do të jetë fòrcími i ndjènjave me partnerin tuaj për të arrítur sùksès.Párája: Do të ndíheni shumë òptímist në vèndin e punës. Mùndësitë fíllojnë të shfáqèn páprítur.

LUANI: Aftèsía juaj për tu dòrëzùar në pròblèmet e të tjerëve rrítet çdo ditë. Ju do të kèni shumë vèndíme për të márrë ndáj mèndoni vetëm për veten tuaj. Ju do të shpèrblèheni.

Shèndèti: Shíkoni energjínë tuaj këtë muaj. Mùnd të jètë një periudhë e vèshtirë, me tènsíon èmòciònal dhe një tèndèncë për të dískutùar për ndonjë gjë.

Dáshùría: Ju mùnd të hármònizoni jetën tuaj të dashùrísë nëse vázhdòni t’i jepni asáj kohën që i nèvòjitet. Vázhdòni kështu dhe do të fòrcòni më shumë lídhjen në çift.Párátë: Ju nuk do t’i qásèni pròblèmeve. Do t’ju ècë shumë mbárë.

VIR.GJERESHA: Më mirë fíllòni të plánifíkoni jetën tuaj më mirë, të páktën në bazat. Mos lèjòni që gjërat t’ju ndòdhín vetëm.Shèndèti: Ju dùhet të kùjdèseni për shèndètin tuaj dhe të mos bèni tèpríme.

Dáshùría: Mòs u lárgo nga párimèt e tua. Zèmrá do të japë ùrdhrá që arsýeja nuk do të dègjòjë. Ju dùhet të mbáni nivelin tuaj të ángázhímit.Párája: Do të dùhet të káloni nëpër shumë pròcèdùra në prítje. Por në fùnd mbýllet me një shpèrblím.

PESHORJA: Një pèriùdhë e të mësùarit, ndrýshímit të zakoneve dhe kèrkímit të mùndèsive të reja. Plánifíkoni tákimet tuaja të bíznèsit, shmángní shèrrèt.Shèndèti:

Duhet të kùjdèseni për veten tuaj më shumë se kùrrë në díètën tuaj, të shmángní ýndýrnat dhe pijet me álkòl. Dáshùría: mùndësi për dashùri teë reja. Do të mèrrni më shumë gèzím në zèmèr.Párátë: Kùjdèsuni për fínáncat. Fíllòni duke ùlùr shpènzímet tuaja dhe shmángní hyrjen në bòrxhè për hùátë ose krèdítë.

AKREPI: Fat i mirë në bíznès, udhëtime dhe punë. Mèrrni ínícíatívën dhe do të jeni të sùksèsshèm.Shèndèti: Shmángní ata që ánkòhen shumë sepse, pèsímízmi i të tjerëve mùnd t’ju dèprèsíonòjë. Qèndròni në òptímízmin tuaj.

Dáshùría: Jeta juaj èmòciònale do të lùlèzojë fálë ndjènjave të përbashkëta dhe ílùzíonit që i báshkòn.Párátë: Koha e mirë për të kèrkùar ngrítje të págès ose për të shqýrtùar òfèrta të reja pune. Do të përmírèsojë të ardhurat tuaja.

SHIGJETARI: Pávárësisht se jeni të lírë nga zínxhírët që ju lídhín, do të kètë pròblème në lídhje me ndjènjat.

Shèndèti: Është koha të ndrýshoni mèndimet dhe ndjènjat tuaja nègátive për t’u márrë me pròblèmetqë kèni në të tashmen. Pèrdòrni aftèsitë tuaja të arsýetimit. Dáshùría: Qètèsòhuni, mos lèjòni që ímpùlset tuaja t’ju çòjnë në një kònflíkt.Párátë: Do të prísni edhe 1 muaj për një ngrítje të mùndshme èkonòmike.

BRICJAPI: Frýti i angázhímit dhe këmbèngùljes suaj do t’ju lèjòjë të blíni rroba, këpucë, párfùme dhe sendet që ju kánë mùngùar.Shèndèti: Mòs u trègòni llùpès por kùjdès me ushqímet me shumë kripë dhe sheqer sepse këto kohë do t’ju bèjnë dèm.

Dáshùría: Jeta emòciònale do të kálojë me shumë hármòni. Párátë: Fílloni të hártòni strátegjítë tuaja tani sepse ajo që bèni do të pròdhòjë mrèkùlli. Fati do të jètë në anën tuaj.

UJORI: Do të jèni të tènsíonùar në mënyrë të pashpjègùeshme, pavárësísht se kjo kohë po shkòn mirë për ju.Shèndèti: Kríjòni sa më shumë qètèsi në mèndjen tuaj dhe sa më lárg strèsít këto kohë.

Dáshùría: Nuk do të jetë një kohë shumë e qètë. Sinqèríteti është ármá më e mirë.Párátë: Do jèni qètë me punën tuaj, dhe një periudhë plòt fat tek lèket po ju vjèn.

PESHQIT: Dègjòni një pròpozím që thýen párágjýkimèt tuaja. Shèndèti: Përkùshtòhuni vetes për të jètuar plòtèsisht, çdo moment sikur të ishte i fùndit juaj.

Dáshùría – do të mèrrni atë që dèshironi. Jini shumë të kùjdèsshëm, ndonjëherë ánkthí mùnd të bèhet i rrèzíkshèm. Párája: Do të mbùshni kokën me ide dhe për afërsisht 2 muaj mùnd të nísni një bíznès të vògël por që do t’ju jápë përfítíme të mira.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments