Saturday, December 2, 2023
HomeGenelFund korríku, moti suprizon! E FRIKSHME SA do të jenë temperaaturat ne...

Fund korríku, moti suprizon! E FRIKSHME SA do të jenë temperaaturat ne vijim

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndíkmin e kushteve të qëndrueshme atmòsferíke.

Moti páráshíkohèt i kthjellët në të gjíthë territorin.

Era do të fryjë me drejtim jugperèndim – veriperèndim me shpèjtësi mesatare 1-4 m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpèjtësi deri në 6m/s dùke bërë që valëzími në dete të jetë i fòrcës 1 ballë.

- Advertisement -

Temperaturat páráshíkohen:

në zonat malore 15 deri 30°C

në zonat e ùlëta 16 deri 40°C

- Advertisement -

në zonat bregdetare 17 deri 33°C

 

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments