Friday, September 29, 2023
HomeGenelAnglezja e parashikoi! Prisni datën 21, vishuni keshtu dhe rri gáti shtëpí...

Anglezja e parashikoi! Prisni datën 21, vishuni keshtu dhe rri gáti shtëpí deri pas darkes

Sot do keni shume ëndrra, por nuk do i shprèhni dhe ato nuk do mùnd të realizohen dot. Nëse jeni në një lídhje dùhèt me çdo kusht të shmángni konflíktet. Nëse e shihni që situata fíllon të acárohèt më mirë íkni dhe qëndroni pak kohë lárg.

Ju beqárët do përfitoni pafùnd nga liria që keni dhe as që do e keni të nèvojshme një lídhje. Në pùnë pozícioni që keni nuk do jetë shumë i rehatshëm. Mùnd të përballeni edhe me debáte të ndèzura që do iu mërzítin më shumë nga sa ishít. Në planin financiar nuk do ndíkojë asnjë planet, prandáj gjèndja do mbètet e mirë.

Demi Falë báshkëpùnimit të Diellit me Uranin dita e sotme do jetë më e mirë dhe e mbùshur me emocione. Nëse keni një lídhje gjërat do vazhdojnë t’iu ecin më së miri. Nuk do keni asnjë debát apo pròblèm me partnerin dhe do fílloni ta shihni me një sy tjetër të ardhmen.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë do jeni më shumë se kurrë kùreshtarë dhe do dëshíròni të provoni emocione të reja. Në pùnë të gjítha pèrpjèkjet që keni bërë së fùndmi do japin rezùltatet e dùhura. Mùndet të bèheni edhe përgjegjës për një sektor me rèndësi të madhe. Marsi do sjellë disa pròblème financiare. Merrni masa sa më shpèjt sepse gjèndja mùnd të rèndohèt më pas.

Binjakët Nëse nuk trègòheni të durùar keni për të hùmbur shumë sot dhe do fùteni në pròblème të mëdhá. Nëse keni një lídhje, jeta juaj në çift do ketë ndíkim shume të madh nga planetët. Herë do jeni në humor të mirë dhe herë do konflíktoheni për gjëra të kòta me partnerin.

Ju beqárët do flírtoni gjíthë kohës me disa persona që në ákt nuk ja vlejnë. Kujdes mòs bèni gábíme sepse do lèndoheni për gjíthë jetën. Në pùnë do keni tendencë t’i drámatizoni gjërat kòt më kòt dhe do mbèteni mbrapa me projektet e nisura. Financat menaxhojini me përkùjdès në mënyrë që gjíthçka të ecë më së miri.

- Advertisement -

Gaforrja Ambicia profesionale do kalojë mbi jetën personale sot. Do i përkushtoheni shumë pùnës dhe do lini pas dore çdo gjë tjetër. Në ákt ky do jetë një gábím që do e kuptoni më vonë. Ju të dashurùarit do keni një ditë të këndshme dhe pa pròblème seriozè, por nuk do përjètoni kënaqësitë që keni dashur.

Për ju që jeni beqárë príten tákime të rèndësishme. Ka mùndësi që gjíthçka të ndrýshoje njëherë e mirë si pa e kuptuar. Në pùnë prítèn zhvillime tejet pozítive. Saturni do ju ndíhmoje në planin financiar dhe do e rigjèni ekuilibrin e munguar. Tashmë do ndiheni më të qetë.

Luani Do ecni kuturu gjatë kësáj dite dhe keni për të harrùar disa gjëra thelbësore. Ndonjëherë dùhèt t’i keni párásysh edhe detajet më të vogla. Për ju që jeni në një lídhje do jetë një ditë tejet e vèshtírë kjo e sotmja. Nuk do mèrrèni vesh mirë me atë që keni në krah dhe mùnd të debátoni ashpèr.

Ju beqárët do keni mùndësi vetëm për aventura kalimtare, asgjë më shumë sesa aq. Në pùnë do bèni çdo gjë për të árrítur ku doni. Tregohuni edhe pak më vigjílentë dhe më të matur. Buxhètin do e menaxhoni me shumë përkùjdès. Nuk do krýeni aspak shpenzíme të panèvojshme të cilat do mùnd ta trònditnin situatën.

Vírgjëresha Sot do ecni vetëm me plane shumë stríkte çka do ju çojë përherë në rrugën e dùhur. Diellin do e keni gjíthmonë mbështètje të fòrtë. Nëse jeni në një lídhje do ndiheni shumë mirë pranë personit që dashuroni dhe márrëdhënia në çift do jetë e ngrohtë.

Do shkëmbeni me të çdo ide apo mendim. Ju beqárët do e gjèni më në fùnd personin ideal dhe do fílloni me të një lídhje serioze. Në pùnë do ndiqni metoda të veçánta dhe askush nuk do ju árríjë dot edhe síkur të mùndohèt. Në planin financiar do jeni me shumë fat. Jo vetëm që do krýeni investimet e nèvojshme, por do mùnd të hiqni edhe disa párá mënjanë.

Peshorja Dielli, Hëna, Marsi, Saturni dhe Urani do iu japin shumë fòrcë sot për ta çuar përpárá çdo sektor të jetës. Marrëdhënia në çift do thèllohèt edhe më shumë dhe do e keni me të lehte të flisni hapur me partnerin. Paragjýkimet dùhèt t’i lini mënjanë.

Nëse jeni beqárë do ndiheni gjatë gjíthë kohës të dëshirùar nga të tjerët dhe do e fílloni mènjèherë një lídhje. Në pùnë asgjë nuk do jetë e pamùndur për ju dhe nuk do dòrèzoheni kurrë. Energjía do jetë e adhùrueshme. Në planin financiar nuk do keni pròblème të mëdhá dhe do árríni të krýeni të shpenzímet e nèvojshme.

Akrepi Dita e sotme do jetë e këndshme dhe pa pròblème serioze. Nëse jeni në një lídhje gjíthçka do iu ndòdhë si me mágjí dhe emocionet e kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme. Nëse jeni beqárë do ndíhmoheni nga Jupiteri dhe do afroheni më tepër pranë personit që pëlqeni.

Do e keni edhe më të lehtë t’ia shprèhni atij ndjenjat në një mënyrë të veçántë. Në pùnë do keni goxha ngarkesë dhe herë pas here do lòdheni tej mase. Mos u nxitoni shumë dhe bèni pùshime të shkùrtra. Financat do várèn nga ju. Po shpenzuat shuma të konsiderueshme mènjèherë do përballeni me vèshtírësi pa fùnd.

Shigjetari Sot mòs kèrkoni të nègòcioni me askënd për gjëra që nuk mùnd të nègòciohen sepse vetëm sa do i hapni tèlashe vetes dhe do mërzíteni. Ndíkimi i yjeve do jetë shumë nègátiv për ju qe jeni në një lídhje. Për këtë arsye do lindin debáte dhe mòsmárrëveshje të herëpashershme.

Ju beqárët nuk do mùndni dot të përfitoni nga ftesat që do ju bèhen dhe do mbèteni sërish me të njëjtin status. Në pùnë do bèhèt një mbledhje urgjèncë në të cilën do iu jepen disa lájme që nuk i keni prítur aspak. Në planin financiar nuk do ndòdhë asgjë e jashtëzakonshme, por mùndohuni sa të mùndni të ruani qëndrueshmërinë.

Bricjapi Sot do jeni shumë më këmbèngùlës së me parë dhe do rizgjoheni nga gjumi ku kishít rënë. Projektet do shtohen dhe do e bèni çdo gjë me më shumë gëzím. Nëse keni një lídhje do jeni më të disponueshëm ndáj partnerit tuaj dhe márrëdhënia në çift do jetë më e mirë.

Ju beqárët do dashuroheni kokë e këmbë me një person që sápo e keni njohur dhe do fílloni një lídhje të qëndrueshme. Në pùnë do jetë një ditë e mbùshur me áktivitet dhe gjëra të reja mjaft interesante. Në planin financiar gjèndja do fíllojë të pèrmírësohèt dalëngádalë dhe nuk do keni aspak pròblème për të krýer shpenzímet më të domòsdoshme.

Ujori Sot do jeni kameleonë të vërtetë dhe nuk do prèkeni nga intrigat e të tjerëve. Për ju që jeni në një lídhje kanë për të ndòdhùr shumë gjëra të jashtëzakonshme. Emocionet do shumëfishohen dhe do ju dùket síkur jeni mbi re. Ju beqárët do jeni gati ta pranoni propozímin e díkujt dhe do fílloni një lídhje serioze.

Në pùnë Dielli do i vërë më në pah cilësitë tuaja dhe gjëra do stabilizohen goxha. Mùnd t’iu bèhen edhe propozíme interesante sot. Gjendja e të ardhùrave nuk do jetë aq e mirë sa mendonit. Lërini për më vonë disa investime dhe mòs shpenzoni shuma të mëdhá.

Peshqít Saturni do ju sjellë disa pròblème gjatë kësáj dite dhe nuk do keni më as shumë besim tek vetja. Nëse jeni në një lídhje do konsùltoheni për çdo gjë me partnerin tuaj dhe do báshkëpùnoni për gjíthçka me të. Debatet të fòrta nuk do keni aspak.

Ju beqárët nuk dùhèt të vèndòsni etíketa apo të bèni klasifíkime të gabuara sepse vetëm sa do i bèni kèq vetes tuaj. Në pùnë, nëse keni ende çështje për të përmbùshur dùhèt të jeni më këmbèngùlës dhe të guxoni pak më tepër. Pasdite mùnd të nënshkruani edhe disa kòntráta me rèndësi. Në planin financiar nuk keni për të pasur as sot vèshtírësi e pròblème.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments