Friday, September 29, 2023
HomeGenelGaforrja 5 yje, Dashi me 3 Námi ka per tu Bere pas...

Gaforrja 5 yje, Dashi me 3 Námi ka per tu Bere pas 4 ditesh, ja kush Perfitojne Shume

Hëna e re në Peshk dhe kalimi i Afërditës në shenjën e Dashít do të ndíkojë pozítivisht tek shenjat sa i përket ndrýshimeve dhe dashùrisë. Astrologia M eri Sh ehu, e ftuara e pasditeve të të hënave në “Rudina” favorizon me yjet e sáj shenjat e Ujit dhe të Zjárrít që márrín vëmendjen më të madhe të planetëve në javën e fùndít të Shkurtit.

Dashi – 4 yje Afërdita fùtet në shenjën e tyre dhe Dashët do márrín një energjí spektákoláre këtë periudhë. Do dashurojnë, shpenzojnë, do fitojnë párá, por mbi të gjítha do luajnë, do jenë shármantë dhe në mendjen e tyre do fùnksíonojë një plan shumë i detajuar romantík për një ndrýshim pùne ose veprimtarie dhe i shohim në një gjèndje shumë të mirë këtë periudhë, gati euforíke.

Demi – 3 yje Një shenjë e Tokës që me Hënën e re në shenjën e Peshqve do fíllojnë një qèllim të ri, një jetë të re, një flírt, një mùndësi të re në jetën e tyre èrotíke dhe në báshkëpùnime të reja. Demët ngrihen në një shkallë më lárt dhe árríjnë atë fjalën nga píktor në skùlptor, domethënë… bèhen mjeshtër, do kemi një rezùltat të mirë në shenjën dhe jetën e tyre këtë periudhë.

- Advertisement -

Binjakët – 3 yje Hëna e re në shenjën e Peshqve i shkòn mirë sidomòs në një ndrýshim pùne lídhùr me kárrierën. Nuk është i qëndrueshëm ky ndrýshim i ri dhe ky pozícionim i ri, por për momentin do i bëjë të ndihen në formë, në qendër të vëmendjes, èrotíkë ose që diçka po shkòn për t’u rregùlluar, por kemi një ndrýshim në kárrierë e pùnë dhe është i këndshëm.

Gaforrja – 5 yje Më në fùnd dòlën të gjítha yjet për të. Do tríùmfojnë në dashùri, kárrierë, do fíllojnë të ndihen vetvetja. Hëna e re në shenjën e Peshqve iu bèn mirë, fíllojnë udhëtojnë, kontáktojnë me jashtë, bèhen romantíkë, dashurohen me díkë nga kùlturat e huaja por edhe në kárrierë Afërdita në Dash i jep stimùl e publicitet. Nëse mèrrèn me art dhe pùnojnë me femrën, akòma më mirë në këtë periudhë.

Luani – 4 yje Do ndíejnë që diçka do ndrýshojë në jetën e tyre ekonomíke, do kenë shpenzíme por edhe do márrín, por do hapet një rrugë që dùkej e bllokuar nga báshkëpùnimet ose párátë që iu vinin nga të tjerët. Do i márrín, do çlirohen nga pèngesat dhe Afërdita në Dash do t’i bëjë shumë èrotíkë. Fillon një nga periudhát më èrotíke për ta dhe mùnd të gjejë një partner nëse s’e kanë gjetur ose mùnd të bëjnë një ndrýshim thelbësor në jetën e tyre.

- Advertisement -

Vírgjëresha – 3 yje Hëna e re në Peshk përballë shenjës tuaj sjell një stimùl për ndrýshime e báshkëpùnim por fùqínë e márrín partnerët në çift ose jeni të detyrùar të bèni kompromise. Zakonisht Vírgjëreshat nuk e pëlqejnë këtë sepse nuk iu shkòjnë kompromiset e mëdhá, janë skolastíke, nuk besojnë shumë te pùna e tjetrit sa te e vetja ndáj márrín këto tre yje sepse nuk do jenë ata primarët në ndrýshimet që do bèhen në pùnët dhe márrëdhënien personale.

Peshorja – 2 yje Afërdita dèl në Dash përballë shenjës së tyre, është edhe Jupiteri dhe martohen për më shumë dùkje, më shumë emocion ose instinkt dhe jo se është e programuar shumë mirë brènda vetes tyre. Rrethanat dhe atmòsfera vezùlluese rreth vetes i tèrhèq më shumë se sa realiteti që mùnd të bènin ata një ekuilibër.

Akrepi – 4 yje Hëna e re në Peshk i bèn èrotíkë të paparë, këtu fíllojnë një márrëdhënie èrotíke ata që e kishin nisur ose e kishin përgjysmë dhe kishin premtim apo s’e besonin fare, tani iu fíllon dashùria me të gjítha rrugët, përmasa e dimensionet dhe do ndihen mirë. Në pùnë, Afërdita në Dash iu jep më shumë.

Shigjetari – 3 yje Hëna e re në Peshk ndíkon në çështjet familjare dùke sjellë disa ndrýshime për të cilat nuk janë të përgatitur sepse janë të lëkundur. Tani e márrín vendimin e më pas jo, ose e mohojnë vendimin e mëparshëm dhe kjo trazírë i lë me tre yje sepse nuk shkòjnë në një përfùndim konkret.

Bricjapi – 2 yje Shumë planetë në Dash trègòn që dùhèt të mbështèten te familjarët, njerëzít e afërt dhe dùhèt të investojnë te familja ndáj do ta bëjnë, do japin párá. Por këto janë me nxitim, nuk janë të mirëmenduara, nxiten nga emocionet, instinktet dhe nuk e dinë përfùndimin e këtyre investimeve, qoftë në biznese familjare, qoftë në báshkëjetesa të reja se do kenë shumë báshkëjetesa, do fùsín díkë në shtëpinë e tyre për të jetuar me ta. Duhèt të kenë shumë kùjdès.

Ujori – 4 yje Çlirohen ekonomíkisht, Hëna e re në Peshk iu jep sháns të investojnë të kenë párá nëpër duar, të márrín, japin dhe të kenë diçka në këtë drejtim. Do lèvízín ujërat, nuk do rrinë në vend. Afërdita në Dash i bèn të udhëtojnë e kontáktojnë, sidomòs femrat e kësáj shenje. Meshkùjt do kenë tákime interesante e èrotíke.

Peshqít – 5 yje Hëna e re në shenjën e tyre trègòn që fíllojnë një dinamíkë të re, tani e fíllojnë vitin Peshqít. Iniciativa, ndrýshime, pamje e re, gjèndje personale ndrýshe dhe párátë fíllojnë e flasín sepse Afërdita e Jupiteri janë në Dash.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments