“Gáforjá udhètòn ne Evròpè, Demi háp rruge pèr pára”, nuk e keni idène çfáre ju prèt

Ju shumë shpèjt do të bèkòheni me një kthèsë në fatin tuaj sepse hèna dhe pozícíoni i yjeve është në fávòr të disa shenjave që më në fùnd do të shíjòjnë një períudhë shumë të ëmbël të jetës së tyre. Shumë njerëz bèsòjnë se páráshíkímet e fatit janë sípërfáqësòre, dhe në shumicën e rásteve japin shènja dhe vlèrèsimeve të asaj që mùnd t’ju ndòdhë.

E vèrtèta është se në shumë raste këto páráshíkíme mùnd të jenë kèshíllues të shkèlqýeshëm dhe të jápín mesazhe direkt nga universi që dùhet t’i dègjòjmë në mënýrë që të ndjèkím rrugën tonë me mènçùri dhe vèndòsmèri.

Lèxími i yjeve që po ju trègòjmë sot ka për qèllim t’ju japë një mèsazh të veçantë nga Universi për të ardhmen tuaj më të afërt. Ndáj dhe sot sipas lèxímít ástròlògjík janë disa shenja që më fatin e mirë këtë pèríudhë janë aq me shumë fat sa jo vetëm do kenë shèndèt të fòrtë por edhe lèk do bèjnè.

Lájmí i párë vjèn për Shígjètárët që ky fat sa shumë i dèsh. Ju jeni shùmë të lòdhùr nga të gjítha përpjèkjet tuaja, gjë që ju pèngòn të lèvízni në mënyrë të sígùrt drejt qëllimeve tuaja. Mèrrni kohë për të pùshùar dhe për t’u kùjdèsur për bíznèsín tuaj pasi këto kohë do t’ju víjnë shumë lèk.

Kjo do t’ju jápë energjínë dhe fòrcèn që ju nèvòjitet për një të ardhme më të mirë. E ardhmja juaj ka nèvòjë që ju të jèni e mirë, kríjòjeni atë për veten tuaj. Nuk mùnd të jetë jáshtë listës së fatit të mírë edhe Gáfòrrja dhe Dáshín që bèjnë një çèft pèrfekt.

Fat juaj i paprítùr do t’ju jápë mùndèsínë të mèrrni atë që prísni për një kohë të gjátë. Rrethánat janë në fávòrin tuaj dhe ju mùnd të víní në praktikë planet për të cilat kèni mèndùar për disa kohë. Mos lèjòni që pasígùria juaj të pèngòjë, shíjoni këtë kohë të shkèlqýeshme.

Pèshqít pèrkèdhelen aq shumë nga fati sa këto ditë mùnd t’ju plòtèsohen shumë dëshira. Është një mòment i mbárë i jetës tuaj dhe për 30 ditët që do víjnë do të keni fatin në anën tuaj. Çdo gjë e mirë bèhen në kohën e saj por tashmë është koha juaj ndáj dhe mos u hábít nëse këto ditë mèrr vetëm lajme plòt prosperitet.

Dyshja Ujòri dhe Dèmí janë duke ecùr vetëm nën bèkímin e fatit. Bèhùni tríma në rrugën e ëndrrave tuaja. Nëse keni një qèllím në mendje, lùftòni për ta arrítur atë, trègoni mòtívímin tuaj dhe mos lèjòni që njerëzit e tjerë ose rrèthánat t’ju ndálòjnë. Universi njeh dhe shpèrblèn ata që janë bèsníkë ndáj vetvètes.

Pse mènduat se Pèshòrja nuk ka fat? Ajo ka mè shumë nga të gjíthë! Jeta ju jèp shánsín e dytë që kèni dashur për të arrítùr qëllimin tuaj. Të gjitha pèngèsat që ju kanë pèngùar tani do të híqèn. Shfrýëzòni këtë mùndèsi të re dhe trègòni se jeni të áftè dhe mèrítòni të jetoni ëndrrat tuaja. Mbíllní fárèn që do të japë frýte të mrèkùllùeshme.

Sa i dáshka ky fati kèta Bínjákët mòj shoqe. Ju jèni në kòntròll të jetës tuaj, gjíthçka që dèshíròni të arríni várèt nga ju. Ju dùhet të trègòni se jeni të gatshëm të bèni pjesën tuaj, që dòni të bèni gjëra me përpjèkjèt tuaja, jo pèrmes sákrífícès së díkujt tjetër. Bèni pjesën tuaj dhe gjèrat më të mira do të víjnë për ju.

Leave a Comment